Lubnauer lodowato o Petru: W przyszłości nie będę go zapraszać na konferencje prasowe

"Zawsze robię to, co jest najlepsze dla Nowoczesnej i chciałabym, żeby Ryszard Petru też zaczął rozumować w ten sposób" - mówiła szefowa .N Katarzyna Lubnauer w TOK FM w mocno chłodnym tonie oceniając ostatnie zachowania swego poprzednika w partii.

Na pytanie: co słychać w Nowoczesnej przewodnicząca partii, Katarzyna Lubnauer odpowiadała, że wszystko dobrze podkreślając, że ostatnia, zamknięta Rada Krajowa partii, podczas której wybrano piętnaścioro członków zarządu, była udana: wybory przebiegły sprawnie, była dyskusje o strategii i wizji, przyjęto też kilka uchwał m.in. o tym, w jaki sposób jej partia chce uczestniczyć w ramach szerokiej koalicji partii opozycyjnych. W rozmowie pojawiła się jednak postać Ryszarda Petru i związane z nim, jak się okazało: dość silne emocje.

- A ja słyszałam, że w partii źle się dzieje - powątpiewała prowadząca "Wywiad Polityczny" Karolina Lewicka. - Że Kamila Gasiuk-Pihowicz ma małe szanse, by zostać szefową klubu, a pani ją rekomendowała na to stanowisko. Że Ryszard Petru - jak to powiedziała Kamila Gasiuk-Pihowicz w radiu TOK FM - zbyt długo chodził w butach przewodniczącego i jeszcze ich nie zdjął. Więc jak to jest: dzielą się państwo tymi butami, pani w prawym, on w lewym? - ironizowała dziennikarka.

 - Nie. Lider jest tylko jeden, przewodnicząca jest tylko jedna, jestem nią ja... - odpowiadała Lubnauer.

- A wie pani, jak to jest? Że jak kobieta musi o sobie mówić, że jest damą to nią nie jest. Więc skoro pani musi mówić, że jest przewodniczącą, to może są jakieś wątpliwości?

- Ryszard Petru jest jednym z piętnastu członków zarządu "Nowoczesnej", zresztą nie z najlepszym wynikiem, najlepszy wynik uzyskała - obok Mirosława Pampucha, którego rekomendowałam jako przyszłego kandydata na skarbnika i Adama Szłapki, którego rekomendowałam na przyszłego sekretarza właśnie Kamila Gasiuk - Pihowicz, którą rekomendowałam, bo chciałam, żeby była w zarządzie i rzeczywiście chcę, żeby była szefową klubu, ale to oczywiście decyzja klubowa, bo na każdym szczeblu mamy we wszystkich wyborach demokrację, więc zadecydują o tym posłowie. Myślę, że w połowie stycznia przeprowadzimy wybory w klubie, wszystko zależy oczywiście od posłów, natomiast w dalszym ciągu będę rekomendować Kamilę Gasiuk-Pihowicz na stanowisko przewodniczącej klubu.

- Ale ja pytałam o coś innego - nie dawała się zbić z tropu Lewicka. - Czy Ryszard Petru będzie próbował buntować przeciwko pani posłów, czy będzie próbował wychodzić z Nowoczesnej, będzie próbował odzyskać buławę i jak się rządzi w takich warunkach, kiedy ma się na plecach oddech przewodniczącego, który władzę utracił ale się jeszcze z tym chyba nie pogodził?

- Rzeczywiście, czasami działają emocje...

- A u Pani też zadziałały emocje, kiedy powiedziała pani, komentując jedną z wypowiedzi Ryszarda Petru, że "Ryszard ma trudne grudnie"?

- Nie pozwolę sobie na to, w przyszłości po prostu nie będę go zapraszać na tego typu konferencje prasowe, żeby przerywał mojej koleżance Kamili Gasiuk-Pihowicz w trakcie wypowiedzi, bo to było po prostu nieeleganckie. Musi zrozumieć, że to nie jest tak, że on ma teraz pierwsze prawo głosu, ze względu na to, że jest jednym z piętnastu a nie szefem.

- Chyba pamięta pani, że ten grudzień był trudny także dla pani, bo to pani próbowała bronić RP mówiąc nieprawdę, że udał się tam w sprawach służbowych a nie prywatnych?

Zawsze robię to, co jest najlepsze dla Nowoczesnej i chciałabym, żeby Ryszard Petru też zaczął rozumować w ten sposób.

- odpowiadała Lubnauer.

- Czyli konflikt rzeczywiście, z tego co pani mówi wynika, jest bardzo ostry i "na noże" - puentowała dziennikarka.

Przewodnicząca Nowoczesnej zdobyła się jednak na koniec na pojednawczy ton:

- Ja myślę, że to jest kwestia jak Ryszard Petru odnajdzie się w obecnej sytuacji. Uważam, że jego pomysł, by stworzyć "Plan Petru", w którym mógłby przeciwstawić się propozycjom pana premiera Morawieckiego jest bardzo dobrym pomysłem. Ryszard Petru zadeklarował, że zajmie mu to około miesiąca, myślę że wszyscy z uwagą poczekamy na ten program i będziemy go traktować jako program Nowoczesnej, ponieważ rzeczywiście pomysły pana Morawieckiego są raczej księżycowe - puentowała Lubnauer.

Całej rozmowy wysłuchasz tutaj:

Konferencja Nowoczesnej. Petru wchodzi w słowo Gasiuk-Pihowicz

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (162)
Lubnauer lodowato o Petru: W przyszłości nie będę go zapraszać na konferencje prasowe
Zaloguj się
 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 41 razy 23

  Rysiek miał przerośnięte ego, ale Kaśka to już naprawdę bije wszystkie rekordy. W przyszłości Kaśka na pewno nie będzie zapraszać Ryśka na konferencje, bo Rysiek na zaproszenie Grześka przejdzie do PO.

  Kamila ze swoimi ośmioma szablami też przejdzie do PO, a Kaśka ze swoim rozdętym ego będzie musiała spłacać kredycik walutowy Nowoczesnej zaciągnięty na kampanię. Może to jej rozdęte ego pomoże Kaśce w jego spłacaniu.

 • 2mimoza

  Oceniono 28 razy 18

  Lubnauer to typowa nauczycielka,; przemądrzała, apodyktyczna, zarozumiała i kłótliwa. Ciekawe, jak partner z nią wytrzymuje, chyba siedzi skulony pod jej pod pantoflem.

 • anekelea

  Oceniono 21 razy 15

  Jeśli Lubnauer nie zmieni kursu to Nowoczesną czeka katastrofa. Pora żeby sobie to wreszcie uświadomiła, lub żeby uświadomili ją współpracownicy.
  Wygląda na to że ona nie zna słów "kompromis", "współpraca". Za to na pewno zna: "ja", "moje", "mojsze".

 • didej007

  Oceniono 21 razy 11

  Zgroza! Właśnie wysłuchałem Schetyny w Kropce i jestem przerażony. Ten facet nie ma nic, literalnie nic do powiedzenia! PO - największa partia opozycyjna? Jaja jakieś. Sobotnie wybory do Zarządu PO zabetonowały władzę starych wiarusów partii na następne lata. Po klęsce wyborczej i dwóch latach bezradnej szamotaniny liderami partii są nadal Schetyna, Kopacz, Borusewicz i Neumann. To gwarancja dla PiS, że PO nie będzie miała wiele do powiedzenia podczas wyborów samorządowych i sposób na kompromitację w wyborach parlamentarnych w 2019 roku No i jeszcze rozpierducha w Nowoczesnej! OPOZYCJO, PLATFORMO - JEŚLI SIĘ NIE POZBĘDZIECIE SIĘ LESNYCH DZIADKÓW, KACZOR MA DRUGĄ KADENCJĘ JAK W BANKU.

 • dyna mit

  Oceniono 11 razy 9

  Jest mi z tego powodu naprawdę bardzo wszystko jedno.

 • padoq

  Oceniono 9 razy 7

  Jestescie zenujacy zmarnowalem glos 2 lata temu i szkoda tylko wolskiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX