"Wcale nie jest już śmiesznie" - mówi Siemoniak. "Dla obywateli będzie to coraz jaśniejsze"

- PiS od dwóch lat przesuwa Polskę na wschód. Najpierw dotyczyło to Trybunału Konstytucyjnego, teraz sądów, mediów, dotyczy to różnych działań, które możemy od dwóch lat w Polsce obserwować - mówił w programie Wywiad Polityczny Tomasz Siemoniak.

PiS od dwóch lat przesuwa Polskę w kierunku państwa autorytarnego - mówił w "Wywiadzie politycznym" TOK FM były minister obrony z Platformy Obywatelskiej, komentując dzisiejszą decyzję Komisji Europejskiej o uruchomieniu siódmego artykułu unijnego traktatu w obawie o niezależność polskiego sądownictwa.

Polska idzie w złą stronę

Siemoniak przekonywał, że "tego nie da się zagadać złym Timmermansem, 'donoszącą' Platformą". - PiS od dwóch przesuwa Polskę na wschód. Najpierw dotyczyło to Trybunału Konstytucyjnego, teraz dotyczy to sądów, dotyczy to mediów, dotyczy to rożnych działań, które możemy od dwóch lat w Polsce obserwować - mówił polityk w programie Wywiad Polityczny.

Wiceprzewodniczący PO mówił, że Polacy mogą różnie przyjmować to, co wraca do nas z zagranicy, bo jesteśmy bardzo czuli na punkcie tego, by nikt się w nasze sprawy nie wtrącał, ale nie da się zagadać i zasłonić Unią tego, co dzieje się w Polsce. - Dla obywateli będzie to coraz jaśniejsze, że Polska idzie w złą stronę - mówił.

Jak podkreślał Siemoniak w rozmowie z Karoliną Lewicką - komisarze zdecydowali po raz pierwszy w historii sięgnąć po zapis, który może prowadzić do nałożenia sankcji na kraj członkowski.

To PiS ponosi pełną odpowiedzialność

- Gdyby nie chodziło, o sytuację niesłychanie poważną, to bym powiedział: pusty śmiech ogarnia na tego typu propagandy partyjnej - stwierdził polityk PO.

- Czyli nie śmieszno, ale straszno? - pytała prowadząca. 

- Tak, przecież to PiS rządzi od dwóch lat i to PiS ponosi pełną odpowiedzialność za polską politykę zagraniczną, także Unijną i to jest efekt tej polityki - przekonywał Siemoniak.

W swoim komunikacie Ministerstwo Spraw Zagranicznych napisało, że Polska z ubolewaniem przyjmuje uruchomienie przez Komisję Europejską procedury przewidzianej w art. 7, która z istoty swojej ma charakter polityczny, nie zaś prawny.
"Stanowisko to podziela także polski rząd" - poinformowała jego rzeczniczka.

"Prezydent może wstrzymać procedurę wszczęta przez KE"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (40)
"Wcale nie jest już śmiesznie" - mówi Siemoniak. "Dla obywateli będzie to coraz jaśniejsze"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 11 razy 7

  Źle nam w UE było, że postanowiliśmy, powierzając władzę antyeuropejskiej partii, znaleźć się na jej marginesie i realizując strategiczne interesy Rosji skutecznie ją podzielić?!
  Lepiej było w Polsce za PRL-u ?! Tego chcesz suwerenie z powrotem i "bratniej pomocy" ze wschodu ?

 • vomitorium1

  Oceniono 10 razy 6

  "Dla obywateli będzie to coraz jaśniejsze, że Polska idzie w złą stronę - mówił."
  dla obywatela tak
  (dla suwerena nie)

 • brukselski_urzedas

  Oceniono 5 razy 5

  miales chamie.....
  no to teraz czas sie zegnac z tym strasznym eurokolchozem. oczywiscie, suweren zdaje sobie sprawe, ze nie tylko zniknie jakis 60 % dochodow rolniczych z bezposrednich doracji, ale tez dostep do unijego rynku rolnego. Oplaty wyrownacze pamietacie? Nie? To sobie przypomnijcie. A reszta niech szykuje kasiorke na interwencyjny skup m.in. mleka z podlasia, bo jak eurokolchoz nie kupi (przy powszechnej radosci unijnych rolnikow), to stolyce beda demolowac, opony na rostajach palic, haha. No moze Wladimir przyjedzie z odsiecza, jak sie ulituje, wiec nie bedzie tak strasznie. W kazdym razie Najlepszego w 2018! i tych, no, Wesolych Swiat!

 • jungleman

  Oceniono 7 razy 5

  Jeśli kiedykolwiek, jakimś cudem uda się wyrwać kraj z brudnych PiSowskich łapsk, trzeba będzie przywrócić na chwilę karę śmierci, żeby raz na zawsze, całkowicie wyeliminować to zagrożenie dla ładu i porządku!

 • aeromonas

  Oceniono 5 razy 3

  Widzę wielkie wzmożenie PiSowsko-ruskich trolli. Teraz PiS zrobi suwerenowi pranie mózgu za pomoca ku...zji i rydzyka, a za rok referendum i 60% posłusznie zagłosuje za wyjściem z UE. Wujek Putin już się cieszy.

 • spyderman2

  Oceniono 5 razy 3

  TW jarosław BALBINA i ruski antoni są wynagradzani w rublach

 • spyderman2

  Oceniono 6 razy 2

  pisi narodek zakałą europy

 • cezar85

  Oceniono 6 razy 2

  a ja myślałem, że to ciągle wina Tuska

  ps. powoli zaczynam wątpić w to co mówią w TVP

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX