Komentarze (114)
Gdy gra toczy się o wielkie pieniądze, Orban może zmienić front. "Nadzwyczaj pragmatyczna osoba"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • benek231

  Oceniono 4 razy 2

  Orban nie poparl PiSu przeciwko Tuskowi takze z czysto pragmatycznych przeslanek. Po prostu wyliczyl sobie, ze gdy poprze PiS to Tusk i tak wygra tyle, ze 26:2 zamiast 27:1. A on sam, Orban, zupelnie niepotrzebnie straci w oczach glosujacej za Tuskiem wiekszosci.
  Innymi slowy zachowanie Orbana wowczas nie moze byc brane pod uwage jako mozliwa przeslanka do przyszlej postawy Orbana.

 • adamsbear

  Oceniono 3 razy 1

  Czy Orban będzie chciał "ginąć za Gdańsk"?
  My pacjenci z Tworek głęboko w to wierzymy.

 • slade1972

  Oceniono 9 razy 1

  Na Kremlu otwierają szampany i puszki z kawiorem!
  Na Czerskiej zaPOdają KAPUŚniak z brukselki!

 • zrn001

  Oceniono 5 razy 1

  Tym samym los wielkiej Polski katolickiej zależy od jednego człowieka.
  I nie jest to Putin ani Trump.

 • 2zero

  0

  Ja myślę, że pan Orban musi być co jakiś czas czymś futrowany, żeby przypadkiem nie zapomniał, że ma nas ochraniać ?

 • villk

  0

  Putin ma pieniądze ....
  a od kogo zależny Orban ....a od kto jest zależny Poseł Kaczyński?

  h ttp://oby.watel.info/dywagacje/zaleznosc/

 • getz54

  0

  O, taki teraz jesteś, taki mały przy mnie, pokazuje Orban Kaczyńskiemu. Naszczycie drzwi obok kibla dostawiono krzesła Orbanowi i Morawieckiemu. Zaplanowana na conajmniej godzinę rozmowa z prezydentem Macron zakończyła się dla Morawieckiego po 10 minutach. Dobrze, ze nie leciał do Brukseli liniami lotniczymi, bo musiałby czekac w strefie wolnocłowej na swój lot. A Orban, jak to Orban czarował uśmiechem stewardesy podające do stołu obrad czajniki z kawą i precelki. Bo on tak jak jego kolega Kaczyński zadnego języka nie zna. On wszystko załatwia minami. Na minę tez wpuścił Kaczyńskiego. Dla tego załosnego troglodyty nie ma juz ratunku. Nie zdziwię się, jak Sejm poprze dekret o pomocy dla plantatorów papryki, którzy z powodu anomalii pogodowych stracili zbiory. Oczywiście w zamian za głosowanie w Brukseli, zeby nie powtórzyło się jakieś 1:27. Z tego powodu tez musiała odejśc Szydło. Gdyby zachowała się przytomnie i zgodnie z przyjętymi zasadami, jako strona, wstrzymała się od głosu, wynik byłby wspanialszy, do ZERA. A tak, stało się jak się stało. Za karę teraz pojezdzi po Polsce, będzie jadła rosół u ,,przypadkowych gospodarzy,, i słuchała piosenek zespołów regionalnych, w końcu ktoś musi zacząc kampanię wyborczą.

 • 1tat-arak

  Oceniono 2 razy 0

  Gdyby Bruksela chciała faktycznie ostrzec tych którzy łamią u nas konstytucję, to przedstawiciele unijnych rządów omijali by Polskę z daleka i zamknęli własne granice przed pisowskimi kacykami. A tak, Unia udaje, że chce ukarać społeczeństwo polskie jakimiś sankcjami, a jednocześnie wdzięczy się do tych, którzy za nic mają jakiekolwiek prawo.

 • totmes72

  Oceniono 2 razy 0

  Pieniądze nam i tak zmniejszą, bo musi być dla krajów zajętych przez imigrantów.....

 • iskander36

  Oceniono 2 razy 0

  Orban to też "zdradziecka morda". Na zdjęciu, podczas referowania Komisji długości przyrodzenia Jarosława K.

 • slade1972

  Oceniono 7 razy -1

  Trzeba nałożyć na Polskę sankcje w obronie demokracji i wolności sądów!
  W. Putin

 • krzysiozboj3

  Oceniono 12 razy -2

  Orbanowi ciągle się wypomina współpracę z Putinem, niestety za każdym razem zapomina się o okolicznościach w jej początkach. Nieco naprowadzę tutaj - mniej więcej w tym samym czasie na zbity pysk został wywalony z Węgier MFW.
  A co do sankcji - pożyjemy, zobaczymy. Może się okazać, że nawet uzbieranie 22 z 27 w pierwszym etapie, nie będzie takie proste.

 • sapere-auso

  Oceniono 9 razy -3

  "wg Bogusława Liberadzkiego, i bez sankcji sprawa skończy się dla Polski bardzo źle".
  Podobnego zdania jest furman Walecki, jego chabeta Alma, zakonnica przejechana na pasach oraz Schetyna o Perłowym Uśmiechu i znany rycerz honornyj Boni o Zbitym Pysku.
  Tak silnej i sławetnej swymi przewagami grupie oprzeć się nie sposób, więc nie dziwota, iż Radio Erewań ją i jej widzenie świata gorąco propaguje.

  Szacunek!

 • ludzie.honoru

  Oceniono 8 razy -4

  Obejrzycie filmik, jest fajny!
  Ten facet powiedział:
  "Życzę Polakom, żebyśmy mogli normalnie rozmawiać"
  "Mi tego braku normalności rozmowy strasznie brakuje"
  ...a potem rozmawiał o "piłach nienawiści"
  chyba tak chciał te "normalne rozmowy" zainicjować :D
  paradne

 • robertos27

  Oceniono 7 razy -5

  Lewackie zaklinanie rzeczywistości. Orban jest pragmatykiem i dlatego stanie po stronie Polski, bo doskonale wie, że w przyszłości jego kraj też może potrzebować pomocy. Ale rozumiem, że celem tej "analizy" było żeby czerscy czytelnicy chociaż na chwilę się podniecili:) I to się wam, sądząc po komentarzach, jak zwykle udało. A jutro wymyślimy coś nowego. I tak przez najbliższe co najmniej 6-10 lat:))

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -5

  Jesli pragmatyczna to oczywiscie poprze Polske, to w ogole glebszy temat slabosci srodkowej Europy, nikt mi nie wmowi iz normalny kraj bierze pieniadze z zagranicy to stan nienoramlny i ustalmy to raz na zawsze. Zarowno Wegry jak Polska niestety sa fiansnowane z zewnatrz i wtym sensie nie sa pelnoprawnymi podmiotami panstwowymi. Liberadzki przynajmniej sie nie szmaci jak styropianowa kombatancka martylology.

 • qawsedrftg

  Oceniono 13 razy -5

  Orban zrobi co mu będzie pasować. Jest pragmatyczny i zrównoważony. Nie będzie wspierał fochów Jarunia. Na zachodzie zwykli ludzie gorszego sortu (biali) go podziwiają.

  Ale nasza Totalna nie ma szans, dopóki nie zrozumie kilku spraw. Pseudo-uchodźcy - nigdy przenigdy na obecnych zasadach, dyktat Makreli nie przejdzie. A co do bajeczek cudownego dziecka PiSu, to można punktować je rzeczowo. Opowiadają wam brednie o Centralnym Galaktycznym Airporcie - ile będzie kosztował bilet kolejowy doń z Warszawy? Wałbrzycha? Tarnowa? Czy chcecież aby wam zabrano połączenia z portów regionalnych? Czy chcecież jak za komuny dotować Warszawę a u was nic? Jak rząd chce wyeliminować połączenia z portów regionalnych? Czy nie okaże się że Lufthansa je przejmie, bo bilety LOTu z Galaktycznego będą kilka razy droższe, plus koszt i czas dojazdu? Czy ktokolwiek z Totalnej tak piszczy? Czy Myszka Agresorka zostawiła trochę Agresji na takie kwestie?

 • qawsedrftg

  Oceniono 11 razy -7

  Nie rozumiecie kilku spraw. "Rozdawanie kasy" przez UE to główna przyczyna świetnej kondycji niemieckiej gospodarki. Euro generowane z komputera, a potem przetargi wg unijnych standardów... kurs euro rozwiązał problem RFN z czasów marki, zbyt wysokiego kursu. Wyroby niemieckie były dobre, ale tak drogie że opłacało się coś kupić z Francy... Włoch... nawet Grecji... z unijnego dofinansowania są kupione autobusy, muszą być niskopodłogowe, niezależnie od producenta większość podzespołów jest niemiecka. Niemcy nie są mocne w nowoczesnych technologiach typu komputery, procesory, ekrany, tel. komórkowe (tu tylko Azja) ani w "hajpach" typu fejs, tłitter, google, więc bez tych dotacji leżą. I stąd pomysły ciągłego rozszerzania UE, Hitler też nie miał wyjścia i musiał poszerzać swój Lebensraum.

  A co do Orbana. Czy tania i terminowo zbudowana (tylko Rosatom gwarantuje te dwie cechy, jak tam Westinghouse? umarł?) elektrownia atomowa jest dla kraju korzystna? Czy to zwiększa konkurencyjność i przyciąga kapitał lokujący produkcję? Przenoszący z Niemiec, gdzie wskutek ideologicznych szaleństw Makreli (zamknięcie wszystkich EA bo coś tam w Fukuszimie na drugim końcu świata, mimo że uzgodnione było inaczej) energia podrożała ponoć dwukrotnie?

 • jancio-utopiec

  Oceniono 17 razy -9

  Polska w ostatniej perspektywie 2014-2020 otrzymała 82 mld euro czyli po obecnym kursie jakieś 350 mld złotych a z drugiej strony koalicja PO-PSL przepieprzyła przez 8 lat ok. 240 mld złotych przyzwalając na gigantyczne wyłudzenia vat. W innych podatkach też uzbierało by się kilkadziesiąt miliardów czyli sumując wszystko do kupy wychodzi że ostatecznie Polska dostała nic albo niewiele.

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 21 razy -11

  dajcie sobie spokój - orban nie czyta wyborczej i nie słucha toka efema.
  nie dacie rady...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX