Szef MSWiA rasizmu nie dostrzega. "Czy premier przeprowadzi męską rozmowę z Błaszczakiem?"

Mariusz Błaszczak to, według Marka Borowskiego, jeden z największych "szkodników" w rządzie Morawieckiego. Senator ostro krytykuje szefa MSWiA za reakcje na pobicie w Warszawie 14-latki. I przypomina, że minister od dawna ma oczy zamknięte na rasistowskie i faszystowskie hasła i zachowania.

- Rzecz polega na tym, że min Błaszczak wielokrotnie mówił, że nie ma  w Polsce takiego problemu, problemu rasizmu. A kiedy narodowcy z faszystowskimi hasłami demonstrowali w Warszawie to mówił, że to była piękna demonstracja i on niczego nie zauważył - mówił w TOK FM Marek Borowski.

Zdaniem senatora, i byłego marszałka Sejmu, szef MSWiA "nie chce zauważyć" problemu rasizmu. I "nie podejmuje żadnych działań systemowych. które uczulałaby policję" na zachowania o podłożu rasistowskim.

Borowski - w rozmowie z Karoliną Lewicką - skrytykował wypowiedzi Błaszczaka, po tym jak w środę w Warszawie zaatakowana została pochodząca z Turcji 14-latka.

Minister do wymiany

Dziewczynka trafiła do szpitala. Napastnik, około 40-letni mężczyzna, jest poszukiwany przez policję. Podczas napaści miał krzyczeć "Polska dla Polaków".

"Ten koktajl trujący umysły i sumienia niestety działa" - Szostkiewicz o ataku na warszawskiej Ochocie>>>

Premier Morawiecki, we wpisie na Twitterze, stwierdził, że w Polsce nie ma miejsca na rasizm. Ale nadzorujący pracę służb Mariusz Błaszczak przekonywał w Polsat News, że w naszym kraju nie ma problemu rasizmu. A media przekazują nieprawdę. Bo przedstawiły zaatakowaną 14-latkę "jako ciemnoskórą dziewczynkę". "To nieprawda. Ta sprawa jest wyjaśniana, jest prowadzone śledztwo. Tylko widzę w tym próbę tworzenia sytuacji, która nijak się ma do faktów" - mówił minister w telewizji. Stwierdził też, że "do końca nie wiadomo", czy sprawca ataku wykrzykiwał "Polska dla Polaków".

Minister zarzucił też kłamstwo opozycji. Bo jego zdaniem, w przeciwieństwie do słów polityków PO i Nowoczesnej, wykrywalność "przestępstw z 'nienawiści'" wzrasta.

- Bardzo dobrze, że pan Morawiecki potępił ten atak. Ale trzeba pamiętać, że jest on premierem, więc moja ciekawość jest taka, czy przeprowadzi męską rozmowę z panem Błaszczakiem?- pytał  Marek Borowski w rozmowie z Karoliną Lewicką. Wg senatora, wyjaśnień wymagają nie tylko ostatnie wypowiedzi szefa MSWiA. - Chodzi generalnie o to, czy zostaną wydane odpowiednie zalecania, dotyczące tego typu spraw.

Minister Błaszczak na marszu nic nie widział? Zofia Romaszewska: "Te hasła są problemem"

Jak ocenił Borowski w rozmowie z Karoliną Lewicką, Mariusz Błaszczak to - obok Antoniego Macierewicza i Jana Szyszki - największy szkodnik w rządzie. Ale jak sam przyznał, "ta trójka, wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi, raczej zostanie". - A poza tym  rekonstrukcja jest mało interesująca - podsumował spekulacje na temat zmian w rządzie.

Premier ma dokonać zmian po 6 stycznia.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (59)
Szef MSWiA rasizmu nie dostrzega. "Czy premier przeprowadzi męską rozmowę z Błaszczakiem?"
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 9 razy 9

  Jak męską, to nie z Płaszczakiem,
  Jak z Płaszczakiem, to nie męską! :D

 • justas32

  Oceniono 8 razy 8

  Atak na Błaszczaka to atak na Jaroslawa Kaczyńskiego i demokratycznie wybraną władzę. Balbina nigdy się na to nie zgodzi ...

 • rbik53

  Oceniono 8 razy 8

  .
  ....Błaszczak niewinny jest. Nie dostrzega, bo prezes nie dostrzega....

 • threemen

  Oceniono 7 razy 7

  Tow. Błaszczak, Mariusz - członek Biura Politycznego KC PiS.

 • stef0909

  Oceniono 7 razy 7

  Przeprowadza się męską rozmowę z mężczyzna a nie z popierdółką!!!

 • tilow3

  Oceniono 7 razy 7

  Za to nasz premier bankster (pisowcy! możecie sprawdzić ile ten wasz premierek ma na koncie w banku?) ogłosił, że przemoc jest tam, gdzie nie ma związków małżeńskich. Małżeństwo byłoby zbawieniem dla biednej dziewczyny. Przypomnę też słowa prezesa, o "zagrożeniami różnymi chorobami i pasożytami ze strony imigrantów" - napastnik może oskarżyć te 14-letnie dziecko o stworzenie zagrożenia dla jego zdrowia! Sądy są po stronie PiS - wygraną ma w kieszeni!

 • e.olsen

  Oceniono 8 razy 6

  > czy przeprowadzi męską rozmowę z panem Błaszczakiem?

  Do "męskiej rozmowy" trzeba facetów, a nie "miętkich" pacynek bez kręgosłupów...

 • matylda1001

  Oceniono 6 razy 6

  Męska rozmowa w tym przypadku może być tylko taka, że Morawiecki wyrzuci Błaszczaka na zbity pysk. Ale do tego Morawiecki musiałby mieć jaja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX