Żakowski do Kazika: "Takie ćwierćinteligentne paplanie może mieć straszne konsekwencje"

- Apeluje do ludzi show-biznesu, na których patrzymy z zainteresowaniem, po których moglibyśmy się czegoś spodziewać, zastanawiające się nad tym, co mówicie, niektórzy was traktują poważnie, to może mieć poważne skutki - przekonywał w Przeglądzie Prasy Jacek Żakowski.

W dzisiejszym Przeglądzie Prasy TOK FM prowadzący Jacek Żakowski odniósł się do opublikowanego dziś w "Gazecie Wyborczej" raportu  Pew Research Center. "Amerykański think tank zbadał, co sądzą o mediach obywatele 38 krajów na świecie. Trzy czwarte przepytanych sądzi, że nigdy nie powinny faworyzować określonej partii politycznej. W Polsce tego zdania jest aż 84 proc."  - pisze Wyborcza.

- Z raportu wynika, że świat łaknie lepszych mediów. Można by, patrząc na te wyniki pomyśleć, że im bardziej media są partyjnie stronnicze, tym bardziej to się społeczeństwom nie podoba - ocenił Żakowski. Prowadzący zwrócił też uwagę, na dość zaskakujące dane - w Polsce ponad 50 procent osób uważa, że media obiektywnie relacjonują wydarzenie polityczne.

- Czy świat rzeczywiście łaknie lepszych mediów? - zastanawiał się Żakowski  i zacytował słowa Kazika Staszewskiego z dzisiejszego "Dziennika Gazety Prawnej":

"Nie czytam gazet i nie oglądam telewizji. Nie opiewam sukcesów dobrej zmiany, ale nie widzę by pozycja Polski, by sytuacja tutaj była dużo gorsza niż za poprzedniej władzy" - deklaruje Kazik.

- No do jasnej cholery, Kaziu kochany, skąd ty masz to wiedzieć, gdzie ty masz to wiedzieć, jak nie oglądasz telewizji i nie czytasz gazet. Przepraszam cię bardzo, w zieleniaku tę pozycję Polski zbadasz? W toalecie się przekonasz, czy w Polsce jest dużo lepiej czy gorzej niż za poprzedniej władzy? - pytał poirytowany taką postawą Żakowski.

- To jest właśnie objaw takiego ćwierćinteligenckiego paplania, którego skutki, jak się umocnią w polityce, mogą być straszne. Apeluje do ludzi show-biznesu, na których patrzymy z zainteresowaniem, po których moglibyśmy się czegoś spodziewać, zastanawiające się nad tym, co mówicie, niektórzy was traktują poważnie, to może mieć poważne skutki

- mówił Żakowski.

Całego Przeglądu Prasy możesz posłuchać tutaj:

Kazik Staszewski w RMF FM o sądach: Skąd nagle taki pęd i taka ogromna chęć bronienia tej zmurszałej struktury w ogóle

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (359)
Żakowski do Kazika: "Takie ćwierćinteligentne paplanie może mieć straszne konsekwencje"
Zaloguj się
 • jan700

  Oceniono 34 razy 20

  Wyrazy współczucia dla popierających partie, w których nie wolno mówić co się myśli.

 • Parcele Plock

  Oceniono 46 razy 14

  Dwie fundamentalne uwagi do p. Żakowskiego:
  1. mam pana za jednego z liderów upolityczniania mediów (obok p. Sakiewicza i p. Lisa)
  2. jeśli w 2018 roku nadal nie dotarło do pana, że dziś wielu, może już większość z nas czerpie wiedzę o świecie z innych źródeł niż tv i gazety, to chyba czas zająć się czymś innym niż dziennikarstwo.

 • jan.fils

  Oceniono 37 razy 13

  Oj źle się dzieje w komentarzach. Coś mi się wydaje, że wkrótce zaczną znikać.

 • aa1000

  Oceniono 31 razy 11

  >>"Nie czytam gazet i nie oglądam telewizji. Nie opiewam sukcesów dobrej zmiany, ale nie widzę by pozycja Polski, by sytuacja tutaj była dużo gorsza niż za poprzedniej władzy" - deklaruje Kazik.<<
  Panie Żakowski, co wymagać od pana Kazika, jak większość posłów i europosłów jest taka sama, w wiadomości czerpie z partyjnych "przekazów dnia".

 • alfalfa

  Oceniono 27 razy 9

  Kazik pewnie trochę tych mediów przyjmuje. Domyślam się, że internety więc "telewizja i gazety" dotyczy raczej tradycyjnych mediów z ... tradycyjnym przekazem. Tradycyjne utraciły "rząd dusz". Koniec. Praktycznie każdą informację można zweryfikować w internecie, poznać inne na jej temat zdanie itd. Teraz, panie Żakowski, trzeba się bardziej starać.
  A.

 • Tadeusz Spyra

  Oceniono 25 razy 7

  Pan Żakowski już apelował ,aby zostawiać dzieci i iść na wojnę z "dobrą zmianą".Kijowski posłuchał.

 • fafran

  Oceniono 19 razy 7

  Rano Dzień dobry TVN w dzień Gazeta.pl i Onet wieczorem Fakty dla rozrywki Szkło Kontaktowe a w weekend Polityka i Newsweek. To jest przepis na 4/4 inteligenta

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX