Ziobro do dymisji za "pląsy" z Rybakiem? "Dobrze byłoby, by Kaczyński odciął się od nacjonalistów"

- Reportaż o urodzinach Hitlera, wieszanie na szubienicach zdjęć europosłów PO - kiedy rządziliśmy nie było takich sytuacji. Bo działały organy państwa. Od dwóch lat to się rażąco pogorszyło - mówił w TOK FM Tomasz Siemoniak. I przypomniał bliskie relacje łączące Zbigniewa Ziobrę z głoszącego antysemickie hasła Piotrem Rybakiem.

Tomasz Siemoniak nie ma wątpliwości, że działalność polskich neonazistów to nie jest temat, który zniknie z debaty publicznej za dzień-dwa. Bo "przykryje" go inna głośna sprawa.

Wiceprzewodniczący PO "haniebnym" nazwał organizowanie urodzin Hitlera przez działaczy organizacji "Duma i Nowoczesność". I obarczył PiS odpowiedzialnością za bezkarność skrajnie prawicowych radykałów.

- Za czasów naszych rządów nie było takich sytuacji, dlatego że organa państwa działały i była cała infrastruktura do walki z takimi zjawiskami; działała rada przy premierze, działał zespół w MSWiA. Od dwóch lat rażąco to się pogorszyło.

Czytaj też: "Najbardziej szokujących scen nie wyemitowaliśmy" Kittel o reportażu Superwizjera>>>

Zdaniem Siemoniaka, dyskutując o tym neonazistach z reportażu Superwizjera TVN nie można zapominać o wieszaniu na szubienicach zdjęć europosłów PO. Ale na tym nie koniec.

- Silnym kontekstem tej sprawy są pląsy Zbigniewa Ziobry -  i późniejszych wiceministrów sprawiedliwości - z panem Rybakiem, który później spalił kukłę Żyda - mówił Siemoniak w rozmowie z Karoliną Lewicką.

Piotr Rybak został skazany w 2016 roku, za spalenie na Rynku we Wrocławiu, na 10 miesięcy więzienia. Prokuratura, podległa Zbigniewowi Ziobrze, wniosła o obniżenie kary.

Według Siemoniaka, sytuacja jest na tyle poważna, że do gry powinien się włączyć  prezes PiS.

- Dobrze by było, żeby Jarosław  Kaczyński w sposób zdecydowany odciął się od nacjonalizmów i pokazał – być może dymisjonując min. Ziobrę i cały zestaw z ministerstwa sprawiedliwości. Pokazując że nie może być tak, żeby  polski minister sprawiedliwości pojawiał się w takim kontekście. Minister sprawiedliwości powinien być poza wszelkimi podejrzeniami, a sieć jest pełna zdjęć.

"Musi pić piwo po ministrze Błaszczaku"

Jednym z tych, którzy winą za bezkarność neonazistów obarczają PO jest Joachim Brudziński. Nowy szef MSW przedstawił w Sejmie informację rządu w sprawie organizacji promujących totalitaryzm.

Dużo uwagi poświęcił m.in. tego, co dzieje się...w Niemczech.

- Biorę poprawkę to, że Brudziński jest ministrem bardzo krótko i musi pić piwo po ministrze Błaszczaku. Próbował trochę innego tonu i języka, ale zderzył się z takimi zdarzeniami i odpowiedzialnością, że natychmiast uciekł w sprawdzone atakowanie PO, relatywizowanie, umniejszanie tego, co się wydarzyło. Byłem bardzo rozczarowany tym wystąpieniem - przyznał Siemoniak w "Wywiadzie Politycznym"..

Całej rozmowy Karoliny Lewickiej z Tomaszem Siemoniakiem wysłuchasz tu:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (67)
"Dobrze byłoby, gdyby Kaczyński odciął się od nacjonalistów". Dymisja Ziobry za "pląsy z Rybakiem"?
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 27 razy 17

  Brudziński mówi, że w Polsce nie ma problemu faszyzmu, bo faszyści chowają się po lasach ..
  Jak widać niektórzy występują przy otwartej kurtynie, na scenie z przyszłym szefostwem ministerstwa sprawiedliwości..
  Taka to w kraju, zaoranym podczas II WŚ przez nazistów, "dobra zmiana" i "odnowa moralna narodu".

 • dyst2

  Oceniono 21 razy 13

  Polski bolszewik ZioBeria trzyma z polskimi naziolami.

  Historia sie powtarza jako farsa.

 • szaja25

  Oceniono 18 razy 12

  To ci sami co na cmentarzach buczeli, pisowskie przybudówki, patrioci, czy jakoś tak.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 15 razy 11

  "Dobrze by było, żeby Jarosław Kaczyński w sposób zdecydowany odciął się od nacjonalizmów"

  Nie może, Moskwa mu nie pozwala...

 • ks.pedofil

  Oceniono 12 razy 10

  Morderca laptopow do dymisji? Przeciez to jest prawna ochrona tych nazistow. Oni tworza bojowki pis zaplecze i pieniadze. Oni sponsoruja tych bandytow. Nazistowski kosciol im daje moralne wsparcie na Jasnej Gorze. Oni tam maja dluga historie wspolpracy z okupantem - poczynajac od potopu. Zawzze mieli narod w dup.e a chodzi zawsze o kase i easy life. Kosciol katolicki jest patronem NAZIZMU. Tak bylo w czasie II wojny swiatowej i po, i tak jest teraz. Ciekawe ilu wyborcow pis stracilo kogos bliskiego podczas wojny i teraz glosuja na spadkobiercow mordercow swoich bliskich.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 11 razy 9

  Współczuję Rybakowi takich kumpli , nikt się nie przyznaje do znajomości z nim.

 • drugiepietro

  Oceniono 11 razy 9

  Spod tej lawiny "dobrych zmian", która nas zalała, trudno będzie się wygrzebać bez szwanku.

 • vomitorium1

  Oceniono 11 razy 9

  "Ziobro do dymisji za "pląsy" z Rybakiem?"
  a tam
  (bo pan zbyszek
  to chłopak
  do tańca i do różańca)

 • 99venus

  Oceniono 10 razy 8

  Nie jest prawdą,że Brudziński spija piwo po Błaszczaku.On pije piwo swoje.Błaszczak to faktycznie miernota i chodzący deficyt wielu przymiotów ale jego dzisiejsze wystąpienie to idzie już na jego konto.
  To nie była żadna informacja na temat nazizmu w Polsce.Nie dowiedzieliśmy się w gruncie rzeczy niczego.Ani o zasięgu tego zwyrodnienia,ani liczebności członków i ilości organizacji,
  kilka rzuconych liczb było jednym wielkim kłamstwem i mataczeniem,Nie dowiedzieliśmy się jakie będą podejmowane działania,kiedy,jak będzie wyglądała współpraca policji ze słuzbami,prokuraturą i wszystkimi innymi komórkami administracji państwowej,które winny uczestniczyć w obławie na nazistów i likwidacji tego zjawiska.
  To był jeden prostacki,prymitywny bełkot i opowiadanie o Murzynach których biją w Ameryce,
  przedstawianie kłamliwych,fałszywych informacji,całkowity brak refleksji nad zjawiskiem nazizmu w Polsce i oczywiście zero programu likwidacji nazistowskich organizacji i skutków ich dotychczasowego działania.Ja rozumiem i nie dziwi mnie fakt kłopotów PiS z kadrą.Ale ja na miejscu Brudzińskiego spotkałbym się z ministrem sprawiedliwości,ministrem edukacji,
  powołał zespół który zająłby się przygotowaniem szczegółowego schematu działania,przywrócił od ręki zespoły,które się tą problematyką zajmowały i zostały przez PiS rozwiązane.A tak to Brudziński i pisowscy akolici przez 2 godziny jedynie bredzili i kłamali.
  Jedno jest pewne:PiS problemu faszyzacji Polski nie rozwiąże bo sam,w znacznym stopniu go stwarza i nie woli rozwiązania.W dodatku nie ma kwalifikacji moralnych i intelektualnych aby
  nazizm wyplenić.
  I nie będzie jak było bo będzie gorzej.Cały teb skandal się rozmyje,śledztwa będą przeciągane,umarzane, aż ludzie o wszystkim zapomną a naziole będą się spotykali w centrach miast a nie lesie.
  I to by było na tyle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX