To pierwsze miasto, które zaczyna walkę z takim schorzeniem. Gdynia bierze się za fonoholizm

fonoholizm

fonoholizm (Kelly Sikkema/ unsplash.com)

Fonoholizm to coraz poważniejszy problem. Gdynia, jako pierwsze Polskie miasto, zaangażowała się w ogólnopolski projekt społeczny dotyczący fonoholizmu. Fundacja Dbam o Mój Zasięg, przygotowała ramy Domowego Kodeksu Odpowiedzialnego Korzystania z Mediów Cyfrowych.

Smartfony, tablety i inne urządzenia elektroniczne, choć bardzo przydatne, uzależniają i jak przekonuje Beata Szadziul, zabierają czas, który powinien łączyć rodziny.

- Brak czasu na to, żeby zadbać o ludzi wokół nas jest przyczyną kłótni, sporów, negatywnych sytuacji w naszych domach - mówi.

Czytaj też: Jest legalny i gorszy od heroiny. "Ludzie łamią sobie palce, by dostać receptę"

Fundacja podpowiada jak nie wpaść w fonoholizm, unikając chociażby jedzenia, spania czy spacerów z telefonem w ręku, ale zachęca by szczegóły kodeksu stworzyć samodzielnie.

- Tych pomysłów może być nieskończona liczba, zależy nam, żeby mieć czas na relacje, czas dla bliskich, żeby rodzice z dziećmi o tym porozmawiali - przekonywała Szadziul.

Projekt rozpocznie się w Gdyni, ale udział w nim mogą wziąć szkoły i rodziny z całej Polski.

Zobacz także
  • Dr Andrzej Janusz Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. Zybertowicz o mechanizmie MaBeNy. Chodzi o to, by politycy PiS byli "podniesieni do poziomu wzroku"
  • Prezydencki minister Paweł Mucha Czy będzie pytanie o euro? Paweł Mucha dla TOK FM o referendum prezydenckim
  • Sportcast cz. 3. Zaczynamy kolejny tydzień na igrzyskach zimowych w Pjongczangu
Skomentuj:
Fonoholizm - co to jest i jak z nim walczyć?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy