Barbara Labuda jest w szoku po zatrzymaniu Frasyniuka. "Podłość i głupota władzy PIS-owskiej"

W Poranku Radia TOK FM u Doroty Warakomskiej gościła Barbara Labuda. Legendarna opozycjonistka czasów PRL skomentowała zatrzymanie Władysława Frasyniuka przez policję.

- Byłam w szoku z powodu podłości i głupoty władzy PIS-owskiej, która po pierwsze wprowadziła przepis, który ją samą faworyzuje. Chroni jeden typ manifestacji i inni nie mają prawa. To jest totalne, koszmarne, złamanie prawa - powiedziała Barbara Labuda odnosząc się do ustawy partii rządzącej o zgromadzeniach cyklicznych, która posłużyła w pierwszej kolejności rezerwacji Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie na obchody smoleńskie PiS.

- Po drugie z powodów politycznych [władza PiS - red.] zatrzymuje setki ludzi i skazuje ich na grzywny oraz różne inne kary. I przychodzi po Władysława Frasyniuka o 6 rano i zakuwa go w kajdanki. To jest po prostu coś niewyobrażalnego komentowała Labuda.

Czym jest demokracja?

- W Polsce wiele i wielu z nas nie rozumie - nie tylko PiS - tego, że demokracja opiera się na dwóch kolumnach. Jedna to są ci co rządzą, bo zostali wybrani w demokratycznych wyborach. Druga to ci, którzy się sprzeciwiają. I mają do tego prawo. To jest po prostu obowiązek w demokracji. - tłumaczyła rozmówczyni Doroty Warakomskiej.

Opozycja powinna krytykować, sprzeciwiać się, patrzeć na ręce i protestować. To jest jej prawo, a nawet obowiązek.

- Za to ludzie opozycji np. w parlamencie biorą pieniądze. To jest normalne. Bez tego demokracja w żadnym kraju nie może funkcjonować, natychmiast jest kulawa i popełnia kardynalne błędy, tak jak w naszym państwie popełnia je PiS - mówiła Barbara Labuda.

Zapraszamy do dołączenia do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (205)
Barbara Labuda o zatrzymaniu Władysława Frasyniuka. "Podłość władzy PIS-owskiej"
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 34 razy 18

  A w Parlamencie siedzi Balbina - majty poprawia, stanik zapina, myśli jak z brata zrobić Lenina ...

 • evergreen111

  Oceniono 29 razy 15

  W zeszłym roku osiemnastolatka szarpała się w Gdańsku z policjantami tak bardzo, że ci w końcu zostali zmuszeni rzucić ją na trawnik i tam założyć kajdanki.

  DZIAŁANIA POLICJI PUBLICZNIE SKRYTYKOWAŁ MINISTER PŁASZCZAK, a prokurator nie wystąpił z oskarżeniem o naruszenie godności policjantów. Nieprzypadkowo. Dziewczyna jest córką gdańskiej radnej z PIS...

 • justas32

  Oceniono 24 razy 12

  "Władza Pisowska" - to władza polska. Taka sama jak za Jaruzelskiego. My po prostu mamy skłonności do patriarchalizmu, autorytaryzmu i narzucania naszych poglądów i władzy innym. Tacy europejscy Azjaci ...

 • tilow3

  Oceniono 20 razy 10

  Ja mam tę "przyjemność", że rozmawiam z pisowcami. Racje zawodowe sprawiają, że się nie da inaczej. Jaka radość u nich! "co? Włodka ci zatrzymali? chama nie dało się po dobroci zaprosić? bohater!!! 10 minut na komendzie spędził! medal dostanie!" i takie tam podobne mniej lub bardziej wybredne. PiS to stan umysłu i nic ponad to. Jedno co musze przyznać bezapelacyjnie, to pamięć o tym co ci obecni wierni pisowcy czynili za komuny. Jakim strachem się wykazywali przed tamtejszą czerwoną władzą. Potwornymi byli tchórzami a dziś tłumaczą mi, że odwaga Frasyniuka to była na pokaz, że zbratał się z komuchami, a w więzieniu to miał jak raju. I nie można dyskutować, bo każdy pisowiec wie lepiej i wie bardziej. Nie widzę żadnych szans na jakiekolwiek realne uzdrowienie suwerena.

 • pwiejacz

  Oceniono 13 razy 9

  Nie podłość i głupota ale celowe zastraszanie.
  Nikt nie powinien być ponad prawem ale działania państwowych służb powinny być adekwatne do przewinienia. W tym wypadku Frasyniuk nikomu nie zagrażał, więc nie było potrzeby wysyłania po niego policji. Sam by w końcu trafił na policję - albo podczas kolejnej manifestacji, albo podczas zwykłej kontroli drogowej. Wtedy powinien być zatrzymany. Wysyłanie policyjnego komanda aby go zatrzymać jest marnotrawstwem pieniędzy podatnika, szczególnie że on w prokuraturze odmówił składania zeznań - o czym z góry było wiadomo, bo tak zapowiadał.

 • wujojano

  Oceniono 21 razy 9

  Frasyniuk protestował przeciwko pseudoprawnemu przepisowi, łamiąc ten przepis, ale zarzuty postawiono mu za rzekome naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, czyli za akt chuligaństwa. Ten zarzut więc nie ma nic wspólnego z przestrzeganiem prawa, lecz sam w sobie jest formą represji politycznej, podobnej do analogicznych praktyk z czasów PRL-u. Kolejną formą tej represji było wezwanie go, jako mieszkańca Wrocławia, do prokuratury warszawskiej. Frasyniuk w odpowiedzi zdecydował się na akt nieposłuszeństwa obywatelskiego i oczywiście liczył się z konsekwencjami. Przymusowe doprowadzenie było zgodną z prawem reakcją, jednak zarówno wybór pory, jak i skucie go w kajdanki, były nadmiernymi środkami, ewidentnie mającymi na celu zrównanie go z groźnymi przestępcami, co znów przypomina działania przeciw opozycji demokratycznej z czasów PRL-u. Rzecznik prokuratury stwierdził, że takie środki są możliwe w świetle obowiązujących przepisów, ale nawet on nie powiedział wprost, że ich zastosowanie było obligatoryjne.

 • normalny-parch

  Oceniono 18 razy 8

  Panu Frasyniukowi zarzucono cielesne uszkodzenie dwóch funkcjonariuszy. Ale w tv pokazywali jak cały oddział młodych osiłków w mundurach szarpał, poszturchiwał i przynajmnie sześciu niosło go ciągnąc za kończyny. Czy ci ludzie kompletnie oszaleli? To są wprawdzie żołdacy i mają rozkazy, ale gdzieś są granice. i jak on mógł "naruszyć cielesność dwśch takich wytrenowanych byczków" Ten nierząd kompletnie oszalał, polacy zwariowali , naród odurniał pozwalając sobie na coś takiego... za 500 plus ze swojej własnej kieszeni...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX