Lubnauer wątpi, że wybory będą wolne i uczciwe. "Zastanawiam się, czy będzie jak u Putina"

- Ostrzegaliśmy, teraz to się dzieje - szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w Wywiadzie Politycznym TOK FM wskazywała, że o stanowisko szefa Krajowego Biura Wyborczego walczy troje kandydatów związanych z PiSem.

- Ostrzegaliśmy, kiedy była procedowana ustawa o ordynacji wyborczej,  że tak będzie. Zapewniano nas, że chodzi o to, żeby znaleźć świetnych i niezależnych od jakiejkolwiek partii kandydatów do KBW. Jak widzimy, stało się dokładnie tak, jak opozycja przewidywała, czyli mamy Joachima Brudzińskiego w roli człowieka, który będzie nadzorował nasze wybory- mówiła.

Czytaj też: Zdaniem eksperta szykuje się katastrofa wyborcza. "O ile wybory się odbędą"


Zdaniem Katarzyny Lubnauer, teraz trzeba uruchomić szeroki ruch kontroli wyborów, który będzie nadzorował rządzących. Szefowa Nowoczesnej obawia się także tego jak będą rejestrowane listy wyborcze.

- Zastanawiam się, czy przy rejestracji list nie będzie tak, jak u Putina, kiedy jeden z kandydatów na prezydenta nie został zarejestrowany. To się może zdarzyć. Przypominam, że niezarejestrowanie listy nawet w jednym okręgu wyborczym może się skończyć dla partii brakiem przekroczenia progu wyborczego, a na pewno zafałszowaniem wyniku wyborów. W tej sytuacji, można powiedzieć, że o prawdziwych wolnych wyborach można zapomnieć. Jednak trzeba skontrolować wszystko, co jest możliwe - ostrzega Lubnauer.

W najbliższą środę - zgłoszonych dzisiaj kandydatów do KBW - przesłucha Państwowa Komisja Wyborcza. I zapewne po tym spotkaniu zapadnie decyzja czy zaakceptuje jednego z nich.

Jeśli nie - szef MSWiA przedstawi kolejne dwa nazwiska . Jeśli żaden z kandydatów na szefa KBW nie zostanie zaakceptowany przez Państwową Komisję Wyborczą - wtedy powoła go minister spraw wewnętrznych i administracji.

Polecamy też podcast:

Zobacz także
 • Minister sprawiedliwości w rządzie PiS Zbigniew Ziobro Sędzia Piwnik jest zadowolona z polityki kadrowej ministra Ziobry. "Bardzo chwalę nowego prezesa"
 • Jarosław Kaczyński oddaje głos w wyborach samorządowych Od szefa KBW zależy prawidłowy przebieg wyborów. Będzie bezstronny? Ekspert: "To absolutna fikcja"
 • Beata Szydło i Mateusz Morawiecki Lubnauer pastwi się nad Morawieckim. "Okazuje się, że zaletą Szydło było, iż nie mówi po angielsku"
Komentarze (24)
Katarzyna Lubnauer ostrzega, że wybory nie będą uczciwe
Zaloguj się
 • Agnieszka Mieszka

  Oceniono 14 razy 6

  Po tym co zrobili z Polską bardzo boją się wolnych, uczciwych wyborów

 • mrpens

  Oceniono 1 raz 1

  Niech sie pani niemartwi Nowoczesna wygra kazde wybory, hahahahahaha

 • andrzej1.61

  Oceniono 15 razy 1

  Przecież PiS już dawno powołał sprzedajne dziwki do fałszowania o przepraszam kontroli wyborów.

 • zen3x

  Oceniono 2 razy 0

  Też się obawiam uczciwości przy wyborach na prezydenta przy powrocie rudzielca z Europy. Będziecie chcieli za wszelka cenę odzyskać władzę i uczciwość będzie zagrożona.

 • kopandopol

  Oceniono 2 razy 0

  Tępa baba nie potrafi zarządzać Nowoczesną, a bredzi coś czy wybory będą wolne czy putinopodobne.

 • Emma Borowiec

  Oceniono 4 razy 0

  Niech pani i wszyscy inni w opozycji jeszcze się trochę pozastanawiają - wychodzi wam to przecież najlepiej - a będzie pani mogła po wyborach co najwyżej udzielać korepetycji z matematyki.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 6 razy 0

  Pani Lubnauer umknęło, że Putin ma wystarczające poparcie by sprawować w FR władzę bez fałszowania wyborów a jedyną liczącą się tam bodaj opozycją są komuniści.
  Pani Lubnauer wpisuje się swoją opinią (moim oczywiście zdaniem) w krąg polskich pomyleńców, którzy nie potrafią inaczej opisywać sytuacji w Polsce niż przez pryzmat Rosji.
  A dlaczego nie jak n.p. w zaprzyjaźnionej Turcji?
  Albo w Mołdawii?

  Tak jak na początku miałem dla tej pani wiele sympatii, tak teraz po głosowaniach jej partii w sprawie "wyklętych", projektu dotyczącego aborcji, czy ostatnich postawach w sprawie IPN i "prawdy historycznej", straciłem resztkę nadziei, że jest to polityk innego formatu niż to co od lat zasiada w polskim Sejmie.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 10 razy 0

  Niech tylko te pisiesyny spróbują majstrować przy wyborach to będą mieli Majdan, a wtedy przyozdobią wszystkie latarnie.

 • palo_ma1

  Oceniono 6 razy 0

  Z wyborów wrócimy boso.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy