"Powinien podać dziennikarzowi rękę lub go objąć". Kraśko o tym, że premier zachował się w Monachium w najgorszy sposób

Piotr Kraśko uważa, że premier Morawiecki zareagował w Monachium w najgorszy z możliwych sposobów. Jego zdaniem, powinien objąć dziennikarza, którego rodzinę Polacy wydali gestapowcom.

W sobotę szef rządu uczestniczył w Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Podczas debaty pytanie zadał mu Ronen Bergman, izraelski dziennikarz piszący dla "New York Times". Bergman zapytał, czy według nowej ustawy o IPN będzie mu groziło więzienie za to, że opowie historię swojej rodziny. Dziennikarz powiedział, że wielu jego bliskich zginęło w Holokauście, bo Polacy donieśli na nich Niemcom.

"Oczywiście nie będą karane wypowiedzi, że byli polscy sprawcy, tak jak byli żydowscy, rosyjscy, ukraińscy, nie tylko niemieccy sprawcy" - powiedział w Monachium premier Morawiecki. Według Kraśki polityk zamiast mówić o "żydowskich sprawcach" Holokaustu mógł podejść do izraelskiego dziennikarza i podać mu rękę, a nawet go objąć. Prowadzący Poranka zwrócił uwagę, że ten gest uchwyciłyby kamery z całego świata.

Jak Morawiecki mógł odpowiedzieć dziennikarzowi

- Może powinien zacząć od tego, że składa mu szczere wyrazy współczucia, że śmierć rodziny tego dziennikarza, śmierć jego bliskich, to jest tragedia Polski, bo jego bliscy byli naszymi rodakami. Rozpacz jego matki i jego rozpacz, jest powodem głębokiego żalu premiera polskiego rządu. I nie ma żadnego usprawiedliwienia - jest tylko potępienie i hańba dla tych, którzy przyczynili się do śmierci jego bliskich. A różnica jest taka, że on jako amerykański dziennikarz żydowskiego pochodzenia ma prawo mówić prawdę o historii swojej rodziny, a premier polskiego rządu ma obowiązek mówić prawdę o historii jego rodziny - powiedział Kraśko.

Według prowadzącego Poranek TOK FM premier miał w Monachium niepowtarzalną okazję, by powiedzieć że przez wieki Polska była dla Żydów domem.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (155)
Piotr Kraśko o słowach premiera Mateusza Morawieckiego w Monachium. Zamiast mówić o "żydowskich sprawcach", powinien go objąć
Zaloguj się
 • euro67

  Oceniono 13 razy 9

  Krasko, wnuk komunistycznego kacyka powtrza tu wersje z wywiadu Bermana i zapomina ze smierc 3 mln Polakow i 3 milonw Zydow byal rowna sobie wbrew temu co mowi zona Boniego z epolacy umierlai biologicznie a Zydia metafizycznie!

 • Adam Peciak

  Oceniono 10 razy 8

  Klamcom sie reki nie podaje. Polityka nie jest dla cepow i lisow. Polityka jest dla silnych. Jak tylko mrogniesz okiem i pokarzesz strach to cie maja i cie zniszcza. USA nigdy nie zerwie stosunkow dyplomatycznych z Polska. Kropka. Prawda moze nas obronic. Zydzi zapedzaja sie w kozi rog. Wolaja o ostatnia deske ratunku USA. Jak zwykle, oni sami slabi i nic nie potrafia. Nie potrafia sie uczyc ze swojej historii nic a nic. Ta zas potrafi sie powtarzac. I co wtedy bedzie? Panie Morawiecki ani cala do tylu bo bedzie wstyd i bedzie za pozno na wszystko. Narod jest z Panem. Ta okazja moze nigdy wiecej sie nie powtorzyc. Ludzie starsi i swiadkowie tamtych dni wymieraja i nikt juz nie otworzy ust.

 • onduma

  Oceniono 10 razy 8

  I pochwalic za klamstwa ? Nie podaje reki klamcom. Co taki zyd ma wspolnego z holocaustem ? Co drugi Polak ma kogos w rodzinie co zginla w czasie wojny i z tego powodu zadnego specjalnego traktowania ani sie nie spodziewa ani nie oczekuje

 • Paweł Graczyk

  Oceniono 16 razy 6

  Objąć! Miał by odpjąć mikrofon, zeskoczyć z podjum, i lecić 40 metrów w poszukiwaniu ofiary do przytulenia? A może należało zostac na scenie i nadstawić 4 litery dla każdego chętnego... :D :D :D Hahaha. Kraśko w oparach obłędu!

 • zuuuraw

  Oceniono 16 razy 6

  To że jego rodzinę Polacy wydali Niemcom, to taka sama "prawda" jak to, ze jego matka dostała przed wojną medal od ministra edukacji za działalność społeczną. Przypomnę, matka miała 5 lat !

 • vomitorium1

  Oceniono 12 razy 6

  "Jak Morawiecki mógł odpowiedzieć dziennikarzowi"
  nie mógł inaczej
  (kiedyś
  o takim
  mówiło się "palant")

 • mg_40

  Oceniono 17 razy 5

  Przecież to była prowokacja na zlecenie izraelskich służb czyli rządu Izraela. Sprawdzenie czy premier Polski się pokaja i podporządkuje izraelskiej narracji historycznej. A co za tym idzie czy izraelskie interesy Polska dalej będzie bezwarunkowo popierać. W izraelskiej prasie przeczytałem artykuł o geopolityce, który stwierdzał, że Polska MUSI i bedzie popierać Izrael w sporze ze światem arabskim i Iranem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX