Komentarze (159)
Schnepf: Sytuacja jest bardzo poważna. Nie ma światełka w tunelu
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • adarn-rnichnik

  Oceniono 2 razy 2

  Podsumujmy fakty:
  1) W Polsce przegłosowana zostaje ustawa o przeciwdziałaniu wciąganiu RP3 oraz 'narodu' polskiego w rewizjonizm dotyczący WW2. Ustawa dość marna (vide: opinie sporej części środowiska prawniczego) i niekiedy niejednoznaczna, ale z jednym bezsprzecznie pozytywnym elementem: że nie można posługiwać się odpowiedzialnością zbiorową;
  2) ustawa rzekomo była omawiana ze stroną izraelską;
  3) reakcje strony izraelskiej okazują się w znacznej mierze bardzo ostre, agresywne i przesadne. W przestrzeni publicznej nagminnie pojawia się fraza "polskie obozy śmierci" oraz "polska odpowiedzialność za Holocaust", co ma dowieść, że świat nie akceptuje pisania przez polskie władze historii na nowo;
  4) z obu stron pojawiają się liczne opinie o wymowie antyizraelskiej oraz antypolskiej;
  5) kierunek narzucony przez stronę izraelską chętnie podchwytuje znaczna część polskojęzycznych mediów głównego nurtu, które przedstawiają to zdarzenie prawie wyłącznie z jednej perspektywy (strony izraelskiej właśnie), dodatkowo sugerując że oburzony jest cały świat. W polskiej przestrzeni publicznej głosy wyważone spychane są na margines. Dowiadujemy się, że właśnie wybucha powszechny polski antysemityzm;
  6) nie będąc przygotowanym na tak gwałtowną reakcję strony izraelskiej, która sprawniej niż strona polska lobbuje wśród światowych elit, rząd polski próbuje różnych zabiegów socjotechnicznych (wystąpienia premiera, MSZ, prezydenta) w celu załagodzenia sporu;
  7) w sporze o dość miałką i marnej jakości polską ustawę zabiera głos naciskany przez wpływowe lobby amerykańskich Żydów rząd USA. W polskiej przestrzeni publiczej lansowana jest teza o dramatycznym pogorszeniu stosunków dyplomatycznych USA-Polska.

 • wolak007

  Oceniono 8 razy 2

  Polska? Wg władzy totalnej nie ma racji bytu!...

 • usera

  Oceniono 1 raz 1

  - ŻYDOM wydawało się, że są tak ważni dla USA...

  "Głęboko ubolewamy że Prezydent Donald Trump, choć będzie przemawiał publicznie zaledwie o milę od tego Pomnika, uznał za stosowne zerwać, z tą godną uznania tradycją. Ufamy, że ten przejaw lekceważenia nie wyraża postaw i uczuć narodu amerykańskiego" - czytamy w specjalnym oświadczeniu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

 • Oceniono 1 raz 1

  Po raz kolejny pytam, po co nam USA? Tak naprawdę. Stosunki gospodarcze w zasadzie żadne. O słynnych "gwarancjach na wypadek" nawet mi się ze śmiechu pisać nie chce. Jeszcze raz przypominam słowa Radka Sikorskiego o robieniu loda za darmo. I to wszystko. Na deser, wczoraj Trump wprowadził cła, które nam zaszkodzą a grozi dalszymi, które nam więcej zaszkodzą (samochody). Tak nam dobre stosunki są potrzebne.

 • optymistaa43

  Oceniono 3 razy 1

  Wszystko opiera sie o relacje miedzy narodami Polski i Izraela.Dlaczego nie mamy wiz,zydowstwo swiatowe nas nienawidzi i ciagle ta kwestie blokuje a nasz zyd i polskie zydowstwo im podlegle nic w tej kwestii nie moga zrobic i pat.I nic nie zostalo obudzone ,to zawsze bylo, jest i bedzie.Wasi mlodsi bracia z nowego testamentu o to beda dbali zawsze.Nienawisc do was jest wpisana w ta milosierna, wasza mlodsza sekte.A to ze was nienawidzimy wynika tez z tego ze wy nienawidzicie nas i jestesmy po 50 %.A tak mialo byc dla was fajnie studia,lekarze,farmaceuci,adwokaci,dyplomacja, stanowiska a tu naraz won no i jak mozecie nas kochac..Ciekaw jestem jaka byla proporcja zydow ksztalcacych sie a jaka czesc byla robotnikami,na moj rozum to bylo tak jakos 99% do 1%.Eldorado sie skonczylo,byliscie zbyt lapczywi w tych czasach,pospiech wam zaszkodzil i sie zadlawiliscie. Oby tak zostalo aj waj.Szalom

 • jasiek45

  Oceniono 3 razy 1

  szkoda tego lewaka , odsuniety od koryta nie radzi sobie , mysli ze zastapi isabel-marcinkiewicza czy gamonika z zulikiem z POsmiewiska, ogarnij sie pan.

 • prochdast

  Oceniono 3 razy 1

  Przed chwila na Interii że ,, Oświadczenie Departamentu Stanu USA: Spekulacje w sprawie spotkań Polsko-amerykańskich fałszywe ! ,,a wyborcza że białe jest czarne ,,Polacy nie chcą LGBT ,aborcji eutanazji ,nachodzców z obca wiarą generalnie lewicy ,za to chcą spokoju ,kościoła ,pracy rodziny .....niestety to nie dociera do ,,kodowców ,,

 • jurakuz

  Oceniono 3 razy 1

  kolejny żyd co się wyrzygał nomen omen na Polskę...

 • alfalfa

  Oceniono 7 razy 1

  Facet słusznie odstawiony na boczny tor nie może tego przeżyć i opowiada co mu się wydaje. Słabe.
  A.

 • tkslazek

  Oceniono 5 razy 1

  Były ambasador Polski w USA jest były.
  Nie ma światełka w tunelu - Jak Gross dla USA jest nadal ważniejszy niż 40-milionowa Polska.
  Pozostaje Grossa pozostawić USA, byłego ambasadora czasowi przeszłemu i zdecydowanie robić swoje - tak chce logika dziejów

 • leonleonidas

  Oceniono 9 razy 1

  Trudno zeby zyd dobrze wypowiadal sie o Polsce i Polakach.
  sZALOM.

 • warturek

  Oceniono 3 razy 1

  Coraz bardziej jestem przekonany że tu winne jest rozmywanie demokracji więc stosowanie propagandy nie ma prawa czegokolwiek zmienić. Miało boleć więc boli aż do skutku. Na razie boli rządzących sam ostracyzm mało sprecyzowany lecz skuteczny.

 • insmy

  Oceniono 9 razy 1

  Pokapujcie raz na zawsze: Polska pisowska jest nikim! Zerem! Zarówno na świecie, a szczególnie w Europie i u Putina!!!

 • abro345

  Oceniono 7 razy 1

  W końcu amerykanie mieli też znaczący udział w holocauście. Wystarczy powiedzieć o statkach pełnch żydów zawracanych z usa wprost do obozów zagłady (niemieckich).Dlaczego cenzura wycina ten komentarz. Prawda boli ?

 • drbob20

  Oceniono 1 raz 1

  fotyge przywolac to da jankesom popalic a nie jakis tam szczerski szczerbaty czy dupowaty

 • letofon

  Oceniono 5 razy 1

  Czy tonie ten co to bił brawo "burakowi od rana" gdy tenże mówił o "polskich obozach śmierci". :)

 • walkirrr

  Oceniono 1 raz 1

  po co to mówi ??? Pisdomatołom i tak tego nie wytłumaczysz, dla nich to fakenewsy i robota V kolumny. Zobaczymy czy maliniak przed koncem kadencji choc raz zostanie zaproszony do Białego Domu

 • kukunapniu

  Oceniono 1 raz 1

  No wstaliśmy w końcu z kolan, jak się powiedziało A to trzeba i powiedzieć B ... dość łażenia się przed USA i EU i błagania o jakieś tam patrioty, znoszenie wiz i fundusze strukturalne. Nie przystoi Panom z PIS takie poniżanie.

  Głowa do góry i dumnie do przodu z pieśnią na ustach "Nie będzie Jankes pluł nam w twarz i dzieci nam cudzołożył ..."!

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 0

  Ależ pisiory cały czas widzą światełko w tunelu. Tylko nie wiedzą jeszcze, że to pociąg pancery...

 • kreciarobota59

  0

  USA są wówczas przyjaciółmi jak ofiara jest skubana z pieniedzy,wykorzystywana militarnie.USA NIGDY NAM NIC NIE DALI DARMO,nie sa i nie bedo naszymi sojusznikami,nie stać nas ba takich sojuszników.

 • czarny_walc

  Oceniono 2 razy 0

  Rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych USA została poproszona o skomentowanie spotkania w Waszyngtonie szefa gabinetu prezydenta RP Krzysztofa Szczerskiego z asystentem sekretarza stanu USA ds. Europy i Eurazji, Wessem Mitchellem. Potwierdziła, że takie spotkanie się odbyło i przypomniała, że w ubiegłym tygodniu z Mitchellem spotkał się również wiceszef polskiego MSZ Marek Magierowski.

  Dodała, że obydwa spotkania potwierdzają bezzasadność spekulacji dotyczących zawieszenia stosunków dyplomatycznych z Polską. Nauert zaznaczyła jednocześnie, że nie ma dla mediów informacji o spotkaniach czy odwołaniu spotkań. Gdyby coś takiego miało mieć miejsce, informowałby o tym Biały Dom – zasugerowała.

  – Spekulacje o tym, że dygnitarze USA nie będą się spotkać na wysokim szczeblu z przedstawicielami polskich władz są całkowicie fałszywe – oświadczyła w czwartek. Dodała, że współpraca polsko-amerykańska w sferze bezpieczeństwa jest solidna "i nic się tu nie zmienia".

 • kimdongun

  Oceniono 4 razy 0

  Mam nadzieję, że się skończy tym, że zrobią nam embargo na swoją broń/złom i zabiorą swoich bezmózgich żołnierzy co się tutaj panoszą na drogach.
  Z Patriotami wiecie co mogą sobie zrobić.

 • mipi1951

  Oceniono 2 razy 0

  Ta afera z IPN wedlug mnie to mowiac pospolicie ,to draka by wywolac to co teraz mamy.Druga to odmowa rozmowy telefonicznej Dudusia z Tillersonem bo wedlug niego za niski szczebel.Rany boskie za niski szczebel dla kogos, kto wystaje na kortarzu czekajac, az kaczor raczy Dudusia zaprosic do pokoju.Za niska dla kogos kto nocami rozmawia na facebooku z jakimis gowniarami.
  To ma byc nasza " najwyzsza" figura dla ktorej sekretarz stanu jest za " niski".Duda ty goncu pisowski, a kaczor jest wyzszy?.Brak ci 5 klepki jak Macierewiczowi.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 4 razy 0

  >Schnepf o relacjach Polska - USA: Sytuacja jest bardzo poważna. Nie ma światełka w tunelu

  Jak Wielki Proizraelski Brat nam dop.doli to będziemy musieli przyznać się do zorganizowania holocaustu.

 • ad2009

  Oceniono 4 razy 0

  Mocarstwo polskie ma prawo rozmawiać z mocarstwem amerykańskim na rownych prawach!
  Tak sie niektorym zdawało...
  Zapomnieli tylko, kto tam rzeczywiscie sprawuje władzę.
  Ten szef dyplomacji USA miał szczescie, że naczelnik mocarstwa Trojmorza w ogole raczyl go zaszczycic swoja obecnoscia...

 • jancio-utopiec

  Oceniono 12 razy 0

  Według Schnepfa Amerykanie nam nie ufają bo polskie władze nie tańczyli tak jak oni sobie tego życzyli tylko chcieli się dogadać jak równy z równym. Schnepf by postąpił inaczej, potulnie wykonywał polecenia i na jedno amerykańskie kiwnięcie palcem oddał by Żydom 60 mld dolarów które od dawna chcą z Polski wydusić choć nie mają do tego żadnego prawa poza uzurpatorską ustawą 447 którą przeforsowali w amerykańskim kongresie.

 • i.l

  Oceniono 8 razy 0

  bardzo lubię te gruntowne analizy byłych

 • jurakuz

  Oceniono 8 razy 0

  wiedziałem że chodzi o Schenpfa....oczywiście z narodu wybranego....pytanie go o zdanie w tej kwestii jest bezcelowe

 • javall

  Oceniono 4 razy 0

  Jajakobyly. Dlatego byly. Zal profitow?

 • kalowiec

  Oceniono 8 razy 0

  kto jest Schnepf i dlaczego jest żydem? kolejny "autorytet" co pluje na Polskę...doigracie się, już niedługo...

 • dawaj.flaszkie

  Oceniono 2 razy 0

  Są chyba jakieś priorytety. Najpierw Kim, a potem Adrian o ile w ogóle ... ;-)

 • 10danek

  Oceniono 6 razy 0

  Pisowskich trolli to w sumie nie jest tutaj aż tak dużo. Większość stanowią russkie z tej ich fabryki trolli ( oficjalna nazwa tego rosyjskiego państwowego holdingu medialnego to Rosja Siegodnia, ul. Sawuszkina 55 w Petersburgu). Przyłażą nieproszeni, prostytuują sie dla kilku nic niewartych rubelkow i rzygają tą swoją sowiecka propagandą, stosują każde możliwe triki ( podszywanie się pod Polaków, troskliwe teksty o naszych niedoskonałościach, " historycznie motywowane" próby tłumaczenia, ostatnio zaciekłe chwalenie PiS, to tylko te najcześciej stosowane. Na szczęście polskie społeczeństwo jest tego świadome

 • acide94

  Oceniono 4 razy 0

  T A R G O W I C A.
  jarek i cały pis to są kulturowo Azjaci, i to z tych prymitywnych i ciemnych, USA po prostu widzą że pis od początku gra dla Rosję. jarek to jest patriota, ale rosyjski.

 • student_zebrak

  0

  Jak mu bedzie potrzeba, to sam zaprosi.
  Kto jeszcze kilka miesiecy temu by przewidzial spotkanie Kima z Trumpem? A tak na siebie ujadali.

 • abro345

  0

  W końcu amerykanie mieli też znaczący udział w holocauście. Wystarczy powiedzieć o statkach pełnch żydów zawracanych z usa wprost do obozów zagłady (niemieckich).

 • notremak

  Oceniono 8 razy 0

  Nigdy nie byliśmy ważni dla USA!
  Owszem, piękne gesty, Kosciuszko. Pulaski Day, dumny Naród... a jak nasycą naszą narodową, to mają nas w doopie.
  No, może za środkowej komuny jeszcze nas jako tako poważali... Przecież do Gierka przyjechało aż trzech prezydentów USA: Nixon, Ford i Carter. Kto nie wierzy, niech sprawdzi - tak było! I nie powtórzyło się już w Najjaśniejszej ani ze szeregowego Jaruzelskiego, ani za boskiego Wałęsy, ani za Kwaśniewskiego, ani za Kaczyńskiego Lecha, ani za Komorowskiego, ani - co najbardziej oczywiste - za Maliniaka...

 • pwiejacz

  Oceniono 2 razy 0

  Zawsze można się udać do Canossy...

 • abxcd

  Oceniono 3 razy -1

  Bo pissuary wszystko czego sie dotkna niszcza.

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz -1

  Gdyby Donald zadzwonił do Jarka i powiedział przyleć chłopie bo ja z tymi idiotami to się nie dogadam byłoby zaraz inaczej.

 • janrobin2015

  Oceniono 7 razy -1

  Schnepf, Siemoniak- tzw. eksperci.

 • barabbas

  Oceniono 3 razy -1

  Schnepf to typowy litwak, nienawidzi Polski, nienawidzi Polaków w tym tych wyznania mojżeszowego. Na placówce był "załatwiaczem", geszefciarzem. Ważniejszy dla niego jest interes iSSraela niż Rzeczypospolitej.

 • azalka12

  Oceniono 11 razy -1

  Niestety pan Schenpf jest niewiarygodny

 • gazeta-za-10

  Oceniono 9 razy -1

  Dobrze, że ten pan nie jest już ambasadorem.

 • qwardian

  Oceniono 11 razy -1

  Nie ma światełka dla rodzin komunistycznych Schnepfów...

 • Jan Staszic

  Oceniono 3 razy -1

  Sznepf jak KOD zakłóca rzeczywistość żyjąc w świecie alternatywnym.
  Wybory do kongresu sa w listopadzie 2018r.

 • euro67

  Oceniono 8 razy -2

  Ten byly ambasador polakopodobny zawsze dzialal na szkode wolnej i niepodleglej Polski

 • smiki48

  Oceniono 6 razy -2

  panie Schnepf, z pana dyplomata jak z koziej .... Czy zauważył pan dzisiejsze informacje, że Trump chce się spotkać z Kimem? A wie pan dlaczego? Bo Kim zapowiedział że przyp..... Ameryce i nie bedzie się ich słuchał. Amerykanie liczą się wyłącznie z silnymi i bezwzględnymi. A nie z takimi maminsynkami jak Schnepf. Dlaczego plski ambasador nie przepieprzył zdecydowanie Obamie jak ten wspomniał o polskich obozach? A reakcja powinna być natychmiastowa i pokazująca, że nie będziemy aby ktokolwiek w ten sposób się wypowiadał. A nasi przedstawiciele, którym Obama napluł w twarz, bardzo delikatnie zwrócili uwage i przeprosiła nas sprzątaczka. Gdyby to dotyczyło Izraela, to sam Obama musiałby żydów przepraszać na kolanach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX