Poseł był wtedy na Węgrzech, ale ma opinię o Czarnym Piątku. "Po prostu była kompromitacja"

- W niektórych przekazach medialnych było używane zdjęcie z placu Zamkowego sprzed półtora roku. To pokazuje, że coś nie do końca się udało - tak o Czarnym Piątku w TOK FM mówił poseł Paweł Grabowski.

Polityk Kukiz'15 komentowanie piątkowych wydarzeń zaczął od tego, że tego dnia był na Węgrzech. Świętował Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Ale mimo nieobecności ochoczo wziął się za komentowanie protestów przeciwników zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych.

- Kiedy wczoraj wieczorem wróciłem z Węgier i szykowałem się do debaty w telewizji, zwróciłem uwagę że temat "spadł" już z "jedynek" w mediach. Druga kwestia, na którą zwróciłem uwagę, to to, że w niektórych przekazach medialnych było używane zdjęcie z placu Zamkowego z Czarnego Protestu sprzed półtora roku. To chyba pokazuje, że coś nie do końca się udało - ocenił poseł Paweł Grabowski w "Wyborach w TOK-u".

Przypomnijmy, że według wyliczeń warszawskich urzędników w stolicy w manifestacji wzięło udział ok. 55 tys. ludzi. A protesty odbyły się w kilkudziesięciu miastach w Polsce.

Słowa polityka Kukiz'15 wywołały śmiech zaproszonych do programu posłanek PO i Nowoczesnej: Joanny Muchy i Pauliny Henning-Kloski.

- Nie rozumiem, co panie tak śmieszy. Może to gorzki śmiech? Skoro do obrazowania tego co było przedwczoraj używa się zdjęć sprzed półtora roku, to po prostu przedwczoraj była kompromitacja - ripostował poseł.

Czytaj też: Lempart o roli PiS w Czarnym Piątku. "Myśleli, że rozbiją nam protest, a wywołali dziką furię">>>

Wyraźny antyklerykalny charakter

Posłanki opozycji nie odpuściły politykowi Kukiz'15. - Jaka kompromitacja? Pan  się teraz kompromituje - oceniła Henning-Kloska z Nowoczesnej, która brała udział w piątkowym proteście w Gnieźnie.

- Protest był olbrzymi - dodała Joanna Mucha. Posłanka Platformy Obywatelskiej zwróciła uwagę na to, że bardzo dużą cześć protestujących w piątek stanowili ludzie młodzi. - Trzeba też podkreślić wyjątkowo antyklerykalny charakter tego protestu - mówiła.

Według gospodyni "Wyborów w TOK-u" - Dominiki Wielowieyskiej - wśród haseł  niesionych przez uczestników demonstracji widać też było "wulgarne transparenty".

- Moim zdaniem to ma konkretną przyczynę. Bo ostatnie posiedzenie komisji ws projektu „Zatrzymaj Aborcję” nastąpiło na skutek odezwy biskupów. Jeśli więc hierarchowie polskiego Kościoła włączają się w taki sposób do dyskusji, to taka jest odpowiedź kobiet, społeczeństwa. Kościół ma prawo do brania udziału w debacie, ale nie ma prawa, by wpływać na proces legislacyjny. A posłowie, którzy za tym wezwaniem idą, zachowują się, jakbyśmy byli w państwie wyznaniowym - stwierdziła Mucha.

Przypomnijmy, posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości, która restrykcyjny projekt "Zatrzymaj aborcję" zarekomendowała do dalszych prac w komisji rodziny, odbyło się kilka dni po specjalnym oświadczeniu Episkopatu ws. aborcji.

W komunikacie po obradach napisano, że biskupi "apelują o niezwłoczne podjęcie prac legislacyjnych nad projektem obywatelskim 'Zatrzymaj aborcję'". Warto przypomnieć, że projekt trafił do Sejmu w listopadzie ubiegłego roku.

Czytaj też: "Cudowna, niezłomna, naj". To zdjęcie z Czarnego Piątku robi furorę w internecie>>>

Czarny Piątek w Warszawie. Timelapse przemarszu

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (105)
Poseł Kukiz'15 zna prawdę o Czarnym Piątku: Po prostu była kompromitacja
Zaloguj się
 • pn-ski

  Oceniono 52 razy 46

  Może poseł Kukiza był na Węgrzech uczcić dzień ratowania żydów przez Węgrów?
  Przypomnę, ze Węgry przystąpiły do nazistów i ochoczo wysłały swoich żydów na śmierć do Auschwitz.
  Polak - Węgier dwa bratanki!

 • Marek Trybut

  Oceniono 31 razy 31

  Po pośle Grabowskim, tak jak po innych posłach Kukiza'15, nie spodziewałem sensownej oceny.

  Zasmuca mnie za to sposób prowadzenia audycji przez Wielowiejską. Jej wypowiedzi, studzenie wypowiedzi były mocno tendencyjne i w najmniejszym stopniu były sztucznie kreowaną poprawnością polityczną, dbaniem o symetryzm. Nie mam nic przeciwko dbaniu o poziom audycji, o pewną równowagę czasu wypowiedzi ale nadrzędnym kryterium musi być dbałość o fakty i reakcję na fałszywe fakty. W tej audycji Grabowski i Karski bili rekordy fałszu.

 • chris rhode

  Oceniono 33 razy 29

  Biskupi powinni się zarejestrować jako agenci obcego państwa bo faktycznie reprezentują Watykan a nie RP. Kolesie w czarnych sukienkach też zasadniczo powinni być zarejestrowani albo chociaż monitorowani i deportowania w przypadku pogwalcenia prawa RP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX