Komisarz nadany przez PiS nie wygrał wyborów. Zwolniona za organizację koncertu Natalii Przybysz wróciła do pracy

Kamila Michalska została dyscyplinarnie zwolniona, za zorganizowanie w Nadarzynie koncertu Natalii Przybysz. Komisarz z PiS, który ją zwolnił, przegrał wybory. A nowa władza powołała ją ponownie na stanowisko.

Kamila Michalska była szefową Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury przez 14 lat. Wygrała konkurs na to stanowisko. Kłopoty zaczęły się, kiedy zorganizowała koncert Natalii Przybysz. Środowiska pro-life domagały się, by wystąp odwołać, bo chwilę wcześniej Przybysz w wywiadzie przyznała się, że przeszła aborcję.

Sprawa nabrała tempa, gdy w Nadarzynie nastała nowa władza. W grudniu 2017 roku zmarł wójt Janusz Grzyb. Premier Morawiecki na stanowisko komisarza powołał Dariusza T. Nowaka, który stoi na czele struktur PiS w powiecie pruszkowskim. A nowy komisarz zarzucił Kamili Michalskiej "ciężkie naruszanie obowiązków na zajmowanym stanowisku" i zwolnił  dyscyplinarnie ze stanowiska.

Czytaj też: Po dymisji za koncert Przybysz: Poglądy komisarza na kulturę nie powinny mieć żadnego znaczenia>>>

Mieszkańcy nie zaufali komisarzowi Nowakowi. Na początku marca  przegrał wybory na wójta z bezpartyjnym kandydatem Dariuszem Zwolińskim, dyrektorem ośrodka sportu w Nadarzynie. Frekwencja wyniosła 58 proc., a nowy wójt zdobył ponad 60 proc. głosów.

Nowa władza - nowe porządki

Nowy wójt Dariusz Zwoliński powołał Kamilę Michalską na stanowisko szefowej nadarzyńskiego ośrodka kultury - na cztery lata.

- Na szczęście wróciłam do środowiska, domu kultury, które jest mi bardzo sprzyjające, to jest wartość, którą wspólnie wypracowaliśmy przez te lata. Teraz z perspektywy, traktuję to wszystko jako wartościowe doświadczenie. Ale dlatego, że to było zdarzenie, które miało pozytywy finał - mówi w rozmowie z reporterką TOK FM Kamila Michalska.

Jak podkreśla, przez cały czas konfliktu z komisarzem Nowakiem, otrzymywała od pracowników ośrodka kultury "wyrazy wsparcia i solidarności".  - Przysyłali mi kartki, kwiaty. Pierwszego dnia po powrocie do pracy, w moim gabinecie było mnóstwo balonów na powitanie. Codziennie dostaję jakieś wyrazy sympatii. Mieszkańcy gratulują mi powrotu na stanowisko - wymienia dyrektorka Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury.

"Kampania wyborcza nie wybacza błędów"

Michalska nie ma wątpliwości, że sprawa jej zwolnienia miała wpływ na przegraną komisarza Nowaka w wyborach wójta.

- Bardzo wiele osób mówiło mi i moim pracownikom, że nie wiedzieli na kogo głosować. Ale kiedy dowiedzieli się o moim zwolnieniu, mobilizowali się, żeby pójść na wybory i w ten sposób wyrazić swój sprzeciw, wobec mieszania polityki do kultury - powiedziała w rozmowie z TOK FM.

Także współpracownicy Dariusza T. Nowaka mają świadomość, że sprawa szefowej NOK, zwolnionej za zorganizowanie koncertu Natalii Przybysz, zaważyła na wynikach wyborów.

"Niestety, kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami i nie wybacza błędów, a decyzje niepopularne, nie powinny być podejmowane. Taką zapewne było zwolnienie z pracy przez Komisarza Dariusza Nowaka Pani dyrektor NOK Kamili Michalskiej. Nie da się ukryć, że odebrało to wielu zwolenników Naszemu kandydatowi" - napisał na internetowym forum mieszkańców Nadarzyna Dawid Koper, współpracownik Nowaka.

Czytaj też: Nowacka: Gdy wygra PiS, obrośnie urzędy i instytucje jak grzyb>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (49)
Zwolniona za organizację koncertu Natalii Przybysz wróciła do pracy
Zaloguj się
 • felucjan

  Oceniono 26 razy 24

  Niech PiS się przyzwyczai. Od tych wyborów rozpoczął się proces utraty władzy. W tym roku pożegnają samorządy, za rok parlament. Kiedy za dwa lata Adrian Długopis będzie pakował się z Belwederu rozpocznie się czas rozliczeń.

  Dzisiaj aresztowano Ministra walczącego z nielegalnym hazardem. Za dwa lata do więzień trafią tacy jak Ziobro, Kaczyński, Morawiecki, Szydło, Kempa, Brudziński, Piotrowicz, Pawłowicz, Jaki... - łamiący Konstytucję oraz pozostałe przepisy lub mający w tym aktywny udział.

  Zacznijcie stosować dietę, bo pierwsze dni po utracie władzy mogą być dla Was prawdziwym szokiem - stawki żywieniowe w więzieniach są niskie.

 • Bernard Żylik

  Oceniono 26 razy 24

  Kolejny buc z PIS-u ,któremu SUWEREN pokazał środkowy palec. Nie taki SUWEREN głupi jak się PIS-owi wydaje. I 500+ nie pomoże kiedy działa KORYTO+

 • Lech Pawluk

  Oceniono 24 razy 22

  Ludzie zamieszkujące tę gminę wystawili świadectwo partii rządzącej pis, jest to rzeczywisty obiektywny,, SONDAŻ,, i podziękowania za wszystko co uczynili tym mieszkańcom.

 • Toniek Grabowski

  Oceniono 20 razy 18

  Brawo wielkie brawo dla mieszkańcowNadarzyna za rozwage roztropność iumiejetność odrużnienia ziarna od plew zła od dobra

 • ochujek

  Oceniono 19 razy 15

  Ksiądz nie pomógł PiSiorowi? Wziątki nie dostał? Chyba coś się zmienia.

 • Jan Osik

  Oceniono 16 razy 14

  precz z pisowskimi okupantami,
  precz z pisowska targowicą!
  niech żyje WOLNA POLSKA!

 • r0ger

  Oceniono 18 razy 12

  cyt: ...w ten sposób wyrazić swój sprzeciw, wobec mieszania polityki do kultury...
  Sam bym lepiej tego nie ujął.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX