PiS szykuje nową komisję śledczą. "Zdechła komisja ds. Amber Gold, to nowej zabawki potrzeba"

- Oczerniono Bogu ducha winnego człowieka - tak Tomasz Siemoniak podsumował zatrzymanie Jacka K. Wg b. szefa MON, sprawa miała być przygrywką do startu nowej sejmowej komisji śledczej.

PiS zapowiada, że po zaraz po świętach złoży w Sejmie wniosek o powołanie nowej komisji śledczej, która zajmować się będzie wyłudzeniami podatku VAT. - Zdechła komisja ds. Amber Gold, to teraz nowej zabawki potrzeba. Tamta komisja zdechła, odeszli luminarze, tacy jak min. Marek Suski. A jak nic nie wyjdzie z nowej komisji, to będzie następna - komentował w "Poranku Radia TOK FM" Tomasz Siemoniak.

Czytaj też: Wielowieyska: Zatrzymanie Jacka K., to ofensywa Ziobry pt. "Jestem bardzo dzielnym szeryfem">>>

Jak podkreślił były wicepremier i szef MON, żyjemy w czasach kiedy "szuka się w prokuraturze, trzepie się", by znaleźć dokumenty, które mogą skompromitować poprzedników.

- Przecież w sprawie zatrzymanego wczoraj wiceministra finansów prokuratura już raz umorzyła śledztwo. Więc teraz to znowu wyciągnięto, to kompletnie niepoważne. To traktowanie organów państwa jako narzędzia w walce politycznej - uważa polityk PO.

Umorzenie poprzedniego śledztwa w sprawie Jacka K. nastąpiło, przypomnijmy, w ubiegłym roku.

"Co to ma być?"

Byłemu wiceszefowi resortu finansów Jackowi K. prokuratura postawiła wczoraj dwa zarzuty niedopełnienia obowiązków. Według śledczych, zaniedbania w nadzorze nad rynkiem automatów do gier doprowadziły do wielomiliardowych strat. 

- Oczerniono Bogu ducha winnego człowieka, w sprawie którego wcześniejsze śledztwo umorzono. To człowiek,  który był symbolem dobrego i uczciwego urzędnika. Chodzi o to, żeby powiedzieć: wiceminister PO-PSL - hazard.  I część ludzi przyjmuje, że rzeczywiście coś musi być na rzeczy. A skoro ma chodzić o 2,7 mld zł, to dlaczego nie wnioskowano o areszt? Czemu nie wezwano go do prokuratury na przesłuchanie, tylko zatrzymano w blasku fleszy i usłużne media natychmiast o tym informowały? - pytał Tomasz Siemoniak w rozmowie z Dominiką Wielowieyską.

Zdaniem gościa "Poranka Radia TOK FM", przy okazji zatrzymania Jacka K. warto przypomnieć sprawę posła Stanisława Gawłowskiego. Do jego domu funkcjonariusze z nakazem weszli... przed Bożym Narodzeniem.

-  Widać, że ten tradycyjny arsenał PiS jest na wyczerpaniu, I jak pojawiają się kłopoty, to są zatrzymania. Najlepiej w okolicy świąt. To ten sam schemat. Apeluje do polityków PiS i ministra Ziobry: niech nie idą tą drogą - podsumował Siemoniak.

Czytaj też: Ziobro do dymisji za "pląsy" z Rybakiem? "Dobrze byłoby, by Kaczyński odciął się od nacjonalistów">>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (56)
PiS szykuje nową komisję śledczą. "Zdechła komisja ds. Amber Gold, to nowej zabawki potrzeba"
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 17 razy 11

  trzy lata temu PiSowcy naobiecywali swojemu ciemnemu ludowi setki procesów za niegospodarność, nadużycia, przekręty ... a tu gó...... jedyni którzy kradną na potęgę w Polsce są członkami PiSu

 • andrzej1.61

  Oceniono 17 razy 11

  Dziesiątki miliardów wyprowadzonych ze SKOK ich nie interesuje, to oni kradli z Kaczyńskim i biskupami na czele. Nie ma co badać oni wiedza a wy dojne bydło zwane suwerenem macie siedzieć cicho i wierzyć nam bezkrytycznie.

 • rezun-one

  Oceniono 13 razy 7

  Komisja od Amber Gold nie zdechła, zarżnęła ją panienka Wasserman.
  Bidula prowadziła ją jak typowy komunistyczny prokurator, wiem wszystko i mam rację.
  Tyle że to nie Jej wina, takie wychowanie, od dziecka w towarzystwie prokuratorów komuchów i to może wpływać na psychikę. jak do tego dołożyć jeszcze Suskiego ze wspólniczką Katarzyną II, robi się kabaret lub gabinet grozy.

 • getz54

  Oceniono 14 razy 6

  PiS-owscy bolszewicy powołali kiedyś komisję sejmową d/s banków. Na jej czele stanął intelektualny gigant tej partii kolega Zawisza. Wasserman robi wszystko zeby ze swoją komisją pobic jego wyczyn nieudolności, dyletanctwa i braku obiektywizmu. Jest blisko. Komisja sejmowa d/s vatu toi kolejne szambo które wybije, zeby tylko PiS mógł utrzymac się na powierzchni do wyborów parlamentarnych. Mam dla bolszewików propozycję na kolejne sejmowe komisje śledcze.
  - Komisja śledcza d/s SKOK-ów Biereckiego.
  - Komisja śledcza d/s działalności kościelnej komisji majątkowej.
  - Komisja śledcza d/s zakupu, eksploatacji i sprzedazy rafinerii Mozejki.
  - Komisja śledcza d/s uwłaszczania się na państwowym majątku partii Kaczyńskiego.
  Z pewnością suwerena bardziej obchodzą te PiS-owskie afery rujnujące budzet państwa na setki miliardów zeta, niz bilon z jednorękich bandytów.

 • czechy11

  Oceniono 11 razy 5

  Panna Zbysia znów wsadziła Kaczosępa ze spółka ma minę bo w sprawie hazardowej to akurat mocno aktywne były kaczosępie zastępy 😂😂😂

 • mona_3

  Oceniono 6 razy 4

  Dlaczego posłowie opozycji nie zorganizują komisji ds SKOK?

 • darek655

  Oceniono 8 razy 4

  Kasiorę nie małą za komisję pobierają Banksterzy ,,NAM SIĘ NALEŻy"

 • krzywelustro

  Oceniono 8 razy 4

  Titanic już pierdyknął w górę lodową, ale dyrygent nadal ze swojej drabinki dyryguje orkiestrą. Kiedy już dotrze do niego, że ostatek tonie, powoła wysoką komisję pod dyskretnym, zdalnym przywództwem kapelana z okrętowego radiowęzła, której zadaniem będzie wskazanie, kogo z załogi trzeba wyrzucić za burtę (poza kukłą Tuska, rzecz jasna).

 • czechy11

  Oceniono 5 razy 3

  Tak komisja skończy się jak ta sprawa:

  Prezenter satyrycznego programu Minęła 20- p. Rachoń mówi o korupcji w IMIGW jako o „aferze PO”. Były szef IMiGW, któremu postawiono 94 zarzuty korupcyjne został powołany za poprzednich rządów PiS. A na początku obecnej był doradcą ministra Szyszki #prawda-ekranu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX