Siemoniak bez ogródek: W PiS muszą sobie zdawać sprawę, że Macierewicz to mitoman

Były szef MON Tomasz Siemoniak w TOK FM mówił o rewelacjach dot. katastrofy smoleńskiej, do których miał dojść zespół Antoniego Macierewicza.

Antoni Macierewicz zapowiada, że raport techniczny w sprawie tragedii smoleńskiej, który zostanie przedstawiony w środę, postawi jednoznaczne tezy. - Rewelacji spodziewam się gigantycznych, tylko te rewelacje na nikim nie robią wrażenia - mówił w TOK FM Tomasz Siemoniak, pytany o prace ekspertów Macierewicza.

"Nikt w to nie wierzy"

Jak mówił były szef MON w rozmowie z Piotrem Najsztubem, w rewelacje Macierewicza i jego współpracowników "nikt nie wierzy".

- Myślę, że ucieczką Macierewicza jest pokazywanie coraz to nowych fantastycznych teorii. A jak coś okazuje się bzdurą, to on ucieka w jeszcze większą bzdurę - tutaj granicy nie ma. Teraz słyszymy, że zagraniczni eksperci będą się zajmowali jakimiś rzeczami. Oni nigdy do żadnej prawdy nie dojdą. Ta podkomisja, która działa dłużej niż podkomisja Millera, nie stwierdziła nic. To byłoby jeszcze pół biedy, ona się skompromitowała eksperymentami z wysadzaniem blaszanych baraków, ucieczką Berczyńskiego - wymieniał Siemoniak.

Przeczytaj też: ''Eksperci'' Macierewicza: Był wybuch na pokładzie tupolewa. Lasek: Teorie z tandetnych filmów klasy C>>>

- Czy uważa pan, że Jarosław Kaczyński w tej sprawie jest zakładnikiem Antoniego Macierewicza? - pytał wiceszefa PO Piotr Najsztub.

- Macierewicza to nie. Kaczyński jest zakładnikiem tego, że PiS jest ufundowany na micie smoleńskim. Macierewicz bardzo silnie napędzał ten mit przez lata. Myślę, że teraz najchętniej by go schowano. Przecież muszą sobie zdawać sprawę, że to mitoman, człowiek, który opowiada niestworzone historie i tak naprawdę skompromitował wyjaśnianie katastrofy - uważa były minister obrony.

Jednak, jak podkreślił Siemoniak, PiS nie może po prostu odsunąć Macierewicza. Widać to doskonale w zachowaniu prokuratury, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej.

- W prokuraturze leży od dłuższego czasu opinia biegłych, która potwierdza tezy raportu Jerzego Millera. Ale prokuratura nie pokazuje tej opinii biegłych, bo to byłby pewnie koniec prezesa, który postawił na Smoleńsk - ocenił polityk PO.

"Sterują nami szamani konfliktu, a przemoc jest tuż za rogiem" - Wygnański celnie o debacie w Polsce

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (41)
"W PiS muszą sobie zdawać sprawę, że Macierewicz to mitoman"
Zaloguj się
 • sil.m

  Oceniono 14 razy 12

  . Ci sprawcy co nam nawarzyli gorzkiego piwa mają się nad wyraz dobrze i ciągle opluwają tych co po nich musieli sprzątać na niewdzięcznej ruskiej ziemi. Przykład zachowań Antonia – sprintera smoleńskiego jest wymowny. Miesięcznice, jako ‘drogi krzyżowe’, potem parady, manifestacje, jazdy na trumnach ofiar; stały się drogą do obalenia i przejęcia władzy. To się stało faktem. Zatłuczono wszelkie ludzkie odczucia bólu, żalu, rozpaczy i przeżywania żałoby, depcząc zwykłą przyzwoitość ludzką . Z części rodzin ofiar katastrofy uczyniono aktywnych polityków, dzielnie i wytrwale głoszących teorie zamachu, z bombą termobaryczną, wybuchów, itp. Temu co przez brata i towarzyszy /libacja wieczorem przed wylotem z TW „Muzyk” / nalany jak bania dal nura w mech- w zamian przydzielono Wawel, który nagle stał się ze świętości narodowej- ‘Wawelem smoleńskim’. Nie zapytano narodu, nie wiadomo jak i kiedy, bo pertraktacje Kaczyńskich z Dziwiszem, przeprowadzono w tajemnicy .
  Największe kłamstwo III RP - kłamstwo o zamachu w Smoleńsku, z premedytacją głosi JK by uwolnić brata, siebie ,organizatorów z kancelarii prezydenta i decydentów w czasie lotu od odpowiedzialności za śmierć setki ludzi. Pis i prezes rozpoczęli największy cyrk nienawiści w III RP .Osiągnęli tu szczyt podłości , uruchamiają tzw przemysł pogardy – ostatnio znana wypowiedź w sejmie: „ to wy zdradzieckie mordy, zabiliście mojego brata”.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 11 razy 9

  "W PiS muszą sobie zdawać sprawę, że Macierewicz to mitoman"

  Ale ile kasy już dla nich udoił...

 • kataryniarski

  Oceniono 11 razy 9

  Mitoman? K Ł A M C A !

  Jak mawiał tow. Rydzyk o Lechu i Marii Kaczyńskich: "Nie nazywajmy szamba perfumerią"...

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 12 razy 8

  Nawet Jarosław Kaczyński miał już tego dosyć i zdegradował politycznie Macierewicza wywalając na zbitą mordę z funkcji szefa MON. Myślał Antoni, że sytuując się w roli pierwszego strażnika pamięci o Lechu Kaczyńskiego zdobędzie nietykalność i zbuduje na niej swoją karierę polityczną. Nietykalny był, do czasu. Karierę na Smoleńsku zdążył jednak zbudować, tylko za jaką cenę. Miliony szczerych, życzących dobrze Polsce, ale naiwnych, zdezorientowanych i zagubionych patriotów uwierzyło w bajki o wielkich magnesach ściągających samolot ku ziemi, helu, sztucznej mgle, jednym wybuchu, dwóch wybuchach, trzech wybuchach, czterech wybuchach, wybuchu w salonce, wybuchu w skrzydle, wybuchu w centropłacie, wybuchu trotylu, wybuchu bomby termobarycznej i dziesiątkom kolejnych teorii rodem ze snu pijanego schizofrenika. Dowodów na zamach żadnych nie ma. Raz na jakiś czas Ruskie potłuką kijem w klatkę z małpami podrzucając jakiegoś eksperta czy też pisarza (Rohl). Muszą mieć z tego niezły ubaw na Łubiance.

  Teraz kiedy JK postanowił powoli wygaszać sprawę smoleńską, Antonii Macierewicz postanowił zagrać va banque. Coś jak desperacka próba przegrywającej drużyny w 90 minucie meczu. Kiedy porażka zbliża się nieubłaganie, wrzuca się piłkę na pole karne przeciwnika, tzw. zagranie "na aferę"

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 10 razy 8

  Określenie Macierewicza mianem mitomana, jest eufemizmem.
  Choć to wykształcony człowiek, to trzeba mu oddać, to piętno kłamstwa, niczym znamię na czole, zawsze mu towarzyszyło.
  Brnięcie w kłamstwo po kłamstwie, jest chorobą psychiczną.
  Więc nazywanie szamba perfumerią... (itd, cytując "klasyka").

 • rozterka47

  Oceniono 9 razy 7

  Nie mitoman , mitoman wierzy w to , co mówi , Macierewicz nie wierzy .

 • ks-t

  Oceniono 11 razy 7

  NIestety cała historia Maciarewicza wskazuje że jest on prowokatorem. Wydaje mi się że jedyną siłą zyskującej na jego działalności jest Putin. Szybkie czmychnięcie ze Smoleńska by zabezpieczyć kwity na Balbinę, niemal jawne związki z osobami z gręgów GU, Informowanie sowieckiej ambasady o polskich agentach jeszcze przed pokazaniem raportu Prezydentowi napaść na jednostkę wywiadowczą NATO - nie sądze że to jest człowiek głupi, choć stwarza takie pozory.

 • rotterdamus

  Oceniono 9 razy 7

  Mitomania jest cichym godłem PiSu, a nie tylko tego pana. Od początku oni to wiedza.
  Tonie nie oni są super...ale suweren klaszczący, jest do ddd. Brawa dla
  polskich wyborców. PS. Rak raz zaszczepiony będzie drążył do końca...na koniec żadne antydotum nie zadziała.
  Teraz można już klaskać. Hahaha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX