"Denerwuję się polityką. Przed zajęciami nie mogę pić kawy." W Play-offach prof. Ewa Marciniak

Dziś od polityki uciekają nie ci, którzy jej nie rozumieją a ci, którzy rozumieją ją bardzo dobrze. I dlatego właśnie nie chcą już o niej słyszeć - mówi w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską prof. Ewa Marciniak, dyrektor Instytutu Nauk Politycznych UW. Mówi też o studentach politologii bardziej na prawo niż PiS i bardziej na lewo od lewicy oraz, że młodzi dorośli dziedziczą przekonanie, iż polityka to nieczysta gra interesów.

Jak zwykle w czwartek po 20:00 "Play-offy", podcast polityczny Zuzanny Dąbrowskiej

Czekamy na Państwa opinie, uwagi, pytania! Proszę pisać na adres: playoffy@tok.fm

A jutro, jak co piątek, po 20:00, kolejna część podcastu Hanny Zielińskiej "Emancypantki".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Dyrektor Instytutu Nauk Politycznych UW o zainteresowaniu studentów polityką
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 1 raz 1

    To dobry temat, przy okazji porownania narodu wolnego jaki sa Anglicy i narodu skazonego niewola jak Polacy a szczegolnie ich elit jedno porownanie rzuca sie natychmiast narod wolny nie interesuje co o nim mowia inni. Anglicy czasem gdy uslysza jakas negatywna opinie zbywaja to usmiechem lub obracaja w zart, splywa to po nich jednym slowem jak po noemen omen kaczce. Polskie elity oczekuja natomiast potwierdzenia w oczach obcych elit to taki odruch niewolnika to taka koniecznosc bycia akceptowanym przez kogos apriori lepszego. Polskie elity sa skazone i wymiana elit jest niezbedna do tego aby Polska i jej poltyka zaczela funkcjonowac w normalny sposob. Zazdroszcze troche Anglikom tego iz nie by;li przez 10 wiekow pod obcym butem i ta naturalna wolnosc w nich zyje z czego wynika duma luz spokoj akceptacja i pewnosc siebie.

  • 2bxornot2b

    Oceniono 1 raz 1

    Istnienie zla jest wpisane w nature i losy ludzkie, ze zlo przeustacza sie w materialne zlo kazego dnia, mowienie iz polityka jest zlem, a czlowiek dobrem to nic innego jak ucieczka od prawdy o czlowieku. Analize tego problemu przeprowadzil Daniel Defoe przypominajac iz czlowiek moze jest dobry ale spolecznosc raczekj zla i tam juz musi pojawic sie polityka jesli nie ma dojsc do mordow. Polityka jest lepsza od wojny, a dla narodow zniewolonych w przeszlosci, glownie mam na mysli kolonialne polskie elity istota oceny jest to komu sluza. Zatem ocena polityki nie jest kwestia dobra czy zla, jest kwestia skutecznosci w poprawianiu losu dobrostanu i bezpieczenstwa calosci reprezentowanego spoleczenstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX