ONR w Stoczni Gdańskiej. Wałęsa do Frasyniuka: Nie ma już czasu. Jedziemy z nimi

Marsz ONR. Zdjęcie ilustracyjne

Marsz ONR. Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta)

Policja twierdzi, że sobotni marsz ONR w Gdańsku był legalny. Prezydent miasta przekonuje jednak, że nie podano informacji, kto będzie uczestniczył w zgromadzeniu.

Około czterystu osób ubranych na czarno, ze sztandarami z symbolem falangi. przemaszerowało wczoraj ulicami Gdańska w ramach obchodów 84. rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego.

Czytaj też: "Jeżeli organizacja neofaszystowska maszeruje, trzeba jej to fizycznie uniemożliwić"

To wywołało ostrą reakcję Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska oświadczył, że miasto nie wiedziało kto będzie uczestniczył w manifestacji. Przejście zostało zgłoszone przez osobę prywatną, mieszkankę jednej z dzielnic Gdańska.

W uzasadnieniu zgłoszenia wpisała, że zgromadzenie będzie dotyczyć istoty zachowań narodowych i niepodległościowych. Adamowicz zwrócił się do rządzących i służb z pytaniem o szczegóły zdarzenia.

- Czy wiedzieli, że ta kilkuset osobowa grupa, która przyjechała z różnych stron Polski, przejdzie ulicami Gdańska? To są pytania, na które my - Gdańszczanie, Polacy, oczekujemy odpowiedzi ministra Brudzińskiego - mówił prezydent miasta.

Przed przemarszem, który policja określiła jako legalny, w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbył się ogólnopolski zjazd ONR.

Wywołało to sprzeciw między innymi Władysława Frasyniuka i Lecha Wałęsy, którzy sprawę skomentowali na Twitterze.

Zobacz także
 • Kadr z koncertu zespołu Kategorie C Organizacje neonazistowskie to grupy terrorystyczne, a nie "idioci w krzakach" - ostrzega ekspert
 • Marek Jakubiak z Kukiz'15 Poseł Jakubiak o neonazistach: Mamy do czynienia z wariatami
 • 'Polscy neonaziści'. Reportaż 'Superwizjera' TVN "Mnie to już nie dziwi". Neonaziści z Polski i Niemiec będą wspólnie świętować urodziny Hitlera
Komentarze (10)
ONR w historycznej sali Stoczni Gdańskiej. Wałęsa i Frasyniuk oburzeni, Adamowicz chce wyjaśnień
Zaloguj się
 • Arek Jabłkowski

  Oceniono 7 razy 5

  to jaki obłed....,po ulicach naszych miast maszeruja sobie legalnie faszysci a wladza udaje ze tego nie widzi???? byl dziki wrzask po "urodzinach hitlera" , byly obietnice rozprawienia sie z tą zaraza i co ??? "kilo wrzasku-deko pierza -powiedzial diabeł goląc kota ". Dziki kraj !!! ch.de. i kamieni kupa . Oto czym jest Polska pod rzadami pisuaru.

 • Stefan Koteczek

  Oceniono 7 razy 5

  ?

  Faszyzm i człowiek nie mogą współistnieć. Kiedy zwycięża faszyzm, przestaje istnieć człowiek, pozostają tylko wewnętrznie przeobrażone istoty człekokształtne. A kiedy zwycięża człowiek, obdarzony wolnością, rozumem i dobrocią - faszyzm ginie i ci, którzy mu ulegli, znowu stają się ludźmi.

 • endrju1521

  Oceniono 3 razy 3

  Ostrzegałem, po wyborach w 2015, że faszystowskie szumowiny

  rozpoczęły przejmowanie władzy w państwie,

  ale głupiego nikt nie słucha...

  Niby to nic, kilkaset osób, ale Hitler zaczynał od piwiarni...

 • bartlomiej4

  Oceniono 5 razy 3

  Faszystowska prowokacja ONR w Stoczni Gdańskiej a władze nie reagują! Czy to dlatego, że liczą na ich głosy w wyborach?

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 2

  "Kwiat młodzieży polskiej" w majestacie prawa paraduje po ulicach, wkracza do miejsc symbolicznych, zawłaszcza je i co im pan zrobisz? Wszak poświęcani na Jasnej Górze, pod szczególną ochroną. A że kogoś to oburza, niepokoi? Prezes śpi spokojnie, ochrona nad nim czuwa całodobowo.

 • Jan Nowak

  Oceniono 4 razy 2

  Palanty tzw. myśliwi potrafią tylko zabijać lub dobijać i najlepiej w obecności dzieci.

 • glit64

  Oceniono 3 razy 1

  Mozecie sobie pogratulowac. Zaoszczędziliscie na edukacji, stąd takie a nie inne wyniki wyborów. Juz jestesmy na Bialorusi.

 • zoryan

  0

  Kaczynski nienawidzi Polski i Polakow!!!

 • jan_42

  0

  ONR ma się stać zbrojnym ramieniem PIS-u. Za czasów byłego Ministra Wojny z ochotą wstępowali do powołanego przez niego OCK (wojsko nie może działać na terenie Polski, a OCK - tak). "Narodowcy to prawdziwi Polacy, patrioci". To, że nie zostanie zdelegalizowana jest niemal pewne, zwłaszcza kiedy "dołożyli" Prezydentowi Dudzie, Premier Morawiecki składał kwity na grobach żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej NSZ (bliskich sercu ONR - mordowali żydów, a w czasie odwrotu byli zaopatrywani w żywność przez Wermacht. Wkrótce ONR zostanie uzbrojeny a wtedy ...........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy