Obietnice PiS jak... program lojalnościowy na stacji benzynowej. Ekspert o igrzyskach i chlebie

- W czasie konwencji pokazano dużo chleba, a igrzyska się zaczęły od wyprowadzenia posła Gawłowskiego przez panów w kominiarkach - mówił w TOK FM dr Mirosław Oczkoś, ekspert ds. wizerunku.

PiS chce obietnicami zyskać przychylność wyborców przed jesiennymi wyborami samorządowymi i przyszłorocznymi parlamentarnymi. 300 zł wyprawki dla każdego ucznia, minimalna emerytura dla kobiet, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci, obniżenie ZUS i CIT dla małych i średnich firm - to zaledwie kilka propozycji.

Czytaj też: Morawiecki rzuca obietnicami jak Ferdek Kiepski. Orgia obietnic przekracza granice kabaretu>>>

- PiS bardzo dobrze odrobił lekcje. Zastanawiałem się, czy to nie przypomina programu lojalnościowego na stacji benzynowej. Jak ktoś ma kartę, zbiera punkty i kiedyś będzie za to gratyfikacja, to specjalnie go to nie interesuje. Ale jeśli za zatankowanie iluś tam litrów paliwa można dostać widelec czy nóż, to wszyscy są zadowoleni. Nie chodzi o to, by te wszystkie obietnice spamiętać. Chodzi o to, by róg obfitości był duży - ocenił w "Pierwszym Śniadaniu w TOK-u" dr Mirosław Oczkoś, ekspert do spraw wizerunku. 

Przed nami "cykl rzymski"

Zdaniem gościa TOK FM, rządzący wypadli lepiej niż opozycja w weekendowym zaocznym wyścigu na konwencje. PO i Nowoczesna ogłaszając sojusz wyborach do sejmików wypadły blado.

- Wybory wygrywa ten, kto bardziej chce. W krajach demokratycznych zwykle bardziej chce opozycja, a w nas opozycja... widocznie nie chce jeszcze wygrać wyborów - komentował Oczkoś.

Jak mówił, PiS rozdający karty na politycznej scenie "zaczyna cykl rzymski". 

- Będą igrzyska i chleb. W czasie sobotniej konwencji pokazano dużo chleba, a igrzyska się zaczęły od wyprowadzenia posła Gawłowskiego przez panów w kominiarkach. Skoro w 2015 roku PO nie była w stanie się zebrać i kilku głosów zabrakło, by min. Ziobrę postawić przed Trybunałem Stanu, to teraz PiS pokaże, że jemu głosów nie brakuje - mówił ekspert do spraw wizerunku.

Przypomnijmy - sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski został zatrzymany w piątek. Wczoraj sąd w Szczecinie zdecydował o jego trzymiesięcznym aresztowaniu. Reprezentujący polityka mec. Roman Giertych zapowiedział zażalenie na te decyzję.

Gawłowski usłyszał pięć zarzutów, w tym trzy korupcyjne.

Dziś w Szczecinie - na specjalnych posiedzeniach zbierają się władze Platformy Obywatelskiej.

Czytaj też: Szydło powinna stanąć przed Trybunałem Stanu. Za zachowanie żywcem wzięte z republiki bananowej>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (114)
Obietnice PiS jak... program lojalnościowy na stacji benzynowej
Zaloguj się
 • Dariusz Koszkul

  Oceniono 20 razy 16

  pytanie - komu zabiora zeby sfinansowac kolejne rozdawnicto. wszak naczynia sa ze soba polaczone a rzad nie ma swoich pieniedzy ( chodz polowa wyborców pisu tak twierdzi)

 • skandy5

  Oceniono 18 razy 14

  Otrzeźwienie przyjdzie przy kryzysie gospodarczym.

  A i tak znajdą się tacy co będą wielbić kaczora - O patrz pan panie! Wtedy żyliśmy! Jak za Gierka!

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 18 razy 14

  Emerytura za urodzenie czwórki dzieci? Toć to jawna dyskryminacja mężczyzn!

 • g.lesio

  Oceniono 15 razy 13

  Raz jeszcze to napiszę bo uważam, że to podsumowuje rządy PiS-u

  Tu pincet - tam centralne lotnisko ( notabene wstępna nazwa to centralne lotnisko im. Solidarności - Baranów - chodzi o miejscowość - co razem wychodzi na lotnisko solidarności baranów w dodatku w skrócie SB co jest poniekąd symboliczne - przypadek - nie sądzę )
  Tu milion samochodów elektrycznych - tam mieszkania
  Tu kopalnia - tam elektrownia
  Tu milion tego - tam dwa tamtego
  Tu damy tym to - tam damy tamtym tamto
  Tu miliard na to - tam 10 na tamto
  Tu Prezes - tam Ojciec Dyrektor
  Tu Polska Walcząca - tam krzyże i kościoły
  Tu Prawdziwi Polacy - tam Prawdziwi Katolicy
  Tu narodowcy - tam faszyści
  Tu miesięcznice - tam pochody
  Tu Święty Lech - tam Smoleńsk
  Tu pomniki - tam tablice
  Tu Powstanie Warszawskie - tam Żołnierze Wyklęci
  Tu muzeum tego - tam muzeum tamtego
  Tu obchody takie - tam obchody owakie
  Tu czcimy to - tam czcimy tamto
  Tu Obrona Terytorialna - tam kibole
  Tu prokuratura - tam sądy
  Tu reforma taka - tam reforma owaka
  Tu to - tam tamto

  Jednym słowem powstaliśmy z kolan i Polska od morza do morza (a może jeszcze dalej).

  Jak powiedziano w "Misiu" - słuszną linię ma nasza władza. Bareja w scenariuszu chciał użyć słowa partia ale cenzura zadziałała i musiał zmienić a takie sformułowanie byłoby w tym wypadku jeszcze lepsze.

  Obiecywać można wszystko - tylko jest jeden malusieńki szkopuł - co będzie jak Unia będzie miała tego wszystkiego dość i przestaną nam dawać pieniążki a i nie będzie już chętnych na pożyczanie takowych.
  Grecja? Wenezuela? Korea Północna?
  A może jeszcze gorzej?

  Dobra bajkowa (chodzi o zapowiedzi i obiecanki) zmiana.

 • skandy5

  Oceniono 16 razy 12

  Widzę, że sondaże solidnie tąpnęły - pisiory z gooowno-zmiany przerazili się oderwaniem od koryta.

 • kaczorbe

  Oceniono 16 razy 12

  super to teraz przestawiamy się na dziecioróbstwo ......a kto na to zapracuje?....bo grupa pracujących (nie ukraińców) maleje a nie rośnie....żeby komuś dać trzeba komuś zabrać!!!!! jak słyszę kolejne obietnice to naprawdę myślę o ucieczce z tego kraju bo nie mam ochoty utrzymywać nierobów!!!! ja nic od tzw. państwa nie dostaję a ciągle muszę się dokładać do innych...mam dosyć tej patologii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 8zorro

  Oceniono 13 razy 11

  Mam taki pomysł na banner kampanijny PiS. Budynek. Drzwi. Nad drzwiami napis: Lokal wyborczy. Przed wejściem kobieta w ciąży pchająca wózek z uczepionymi po obu stronach dzieciakami z tornistrami na plecach. Na brzuchu ciężarnej (na koszulce) napis: 500 zł. Na wózku w barwach PiS napis: 500 zł. Na tiszirtkach małolatów napis: 500 zł. Na tornistrach napis 300 zł. Wózek w kolorach PiS. Podpis na bannerze: Pięć głosów na PiS pewne jak w banku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX