5 000 000 000 000 PLN. Prawie. Czy to dużo? I czy prawda, że to "ukryty dług"? Ranking Hirscha

5 bln zł rzekomego ukrytego długu emerytalnego, sygnały pogorszenia koniunktury w Europie i w USA, Amazon, który wchodzi na rynek transmisji wydarzeń sportowych, problemy Get back, nowy podatek - danina od najbogatszych, średnia zarobków i czasu pracy Ukraińców w porównaniu ze średnią Polaków, czy zapowiedzi przesunięcia funduszy spójności UE ze wschodu na południe - co zajęło pierwsze, a co dziesiąte miejsce w cotygodniowym rankingu Rafała Hirscha, naczelnego next.gazeta.pl?

Mamy poniedziałek - a zatem na Tokfm.pl cotygodniowe podsumowanie roku, podcast ekonomiczno-polityczny Rafała Hirscha


Czekamy na opinie, uwagi, pytania! Piszcie na adres: rankinghirscha@tok.fm

A jutro kolejna premiera podcastu Tokfm.pl, jak zwykle we wtorek po dwudziestej: Lechistan Adama Balcera i Pawła Sulika.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Ukryty dług emerytalny - czy to prawda? Podcast Ranking Hirscha
Zaloguj się
 • swobodan1

  0

  UE uzależnia Polskę gospodarczo podobnie jak RWPG !

 • sp48k

  0

  Drugi mój zawód w tej ciekawej audycji, to porównywanie szacunkowych kosztów ewentualnego spełnienia przez rząd postulatów protestujących rodziców osób niepełnosprawnych z rocznym PKB Polski - w duchu "setnych procenta PKB".

  Czy nie byłoby bardziej odpowiednie porównywanie ewentualnych rządowych wydatków na takie cele z kwotą rocznego budżetu państwa? Wszak rząd ma do wydania budżet, a nie PKB!

 • sp48k

  0

  W odcinku mowa o średnich wynagrodzeniach Polaków i Ukraińców w Polsce: Ukraińcy spędzają w pracy u Polskich pracodawców więcej czasu niż Polacy, a średnio otrzymują niższe wynagrodzenie. Uważam, że to dość naturalne zjawisko. Ale liczb wysłuchałem z zainteresowaniem.

  Byłem jednak zawiedziony, gdy autor audycji stwierdził, że Ukraińcy otrzymują niższe wynagrodzenia od Polaków *na tych samych stanowiskach*. Były to słowa wypowiedziane zapewne przez nieostrozność i jakoś automatycznie, ale... Nie powinny były paść, bo są zupełnie oderwane od danych, przy omawianiu których padły! Chyba nie muszę wyjaśniać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX