Iwona Hartwich nie wyklucza, że sprawa przepychanek ze Strażą Marszałkowską skończy się w sądzie

- Mam rękę całą w siniakach i obolały obojczyk. Zastanawiam się, czy to tak zostawię - mówi w TOK FM Iwona Hartwich. Jedna z liderek sejmowego protestu nie ma wątpliwości, że zachowanie Straży Marszałkowskiej było karygodne.

Do przepychanek i szarpaniny doszło, kiedy protestujący od 38 dniu w Sejmie niepełnosprawni i ich rodzice, chcieli wywiesić przez okno transparent z hasłem w języku angielskim: "Polskie niepełnosprawne dzieci błagają o godne życie".

Zainterweniowało kilku strażników. - Mam rękę całą w siniakach i obolały obojczyk. Zastanawiam się, czy to tak zostawię. Mam opis ratowników medycznych. Gdybym teraz znalazła się w domu, to bym na pewno zgłosiła tę sprawę. Ale do tego jest potrzebna obdukcja, musiałabym wyjechać z Sejmu - mówiła Iwona Hartwich w Pierwszym Śniadaniu w TOK-u.

- To jest zachowanie karygodne - podsumowała zachowanie strażników w rozmowie z Piotrem Maślakiem.

Tak wygląda ramię protestującej matki po interwencji Straży Marszałkowskiej. Posłanka zrobiła zdjęci>>>

Protestujący nie wychodzą z Sejmu w obawie przed tym, że nie zostaną już wpuszczeni i nie będą mogli prowadzić dalej akcji.

Co zobaczą delegaci NATO?

Osoby protestujące w Sejmie chciały, by niewielki baner przyciągnął uwagę uczestników zaczynającego się dziś Zgromadzenia Parlamentarnego NATO.

Tym bardziej, że jak relacjonuje Iwona Hartwich, uczestnicy obrad będą wchodzić do budynku innym - niż zwykle - wejściem.

- Tak żeby nas nie zauważyli. Ale mam nadzieję, że jakaś delegacja będzie chciała np. złożyć kwiaty pod tablicą smoleńską (znajdującą się nieopodal miejsca, gdzie trwa protest- red.) i wtedy nasz protest zostanie zauważony. Ale dochodzą nas słuchy, że jak ktoś będzie się chciał z nami spotkać, to niekoniecznie będzie wpuszczony - mówiła.

Protestujący, specjalnie na obrady zgromadzenia, przygotowali ulotki, które będą rozdawać posłowie opozycji. - W języku angielskim opisaliśmy, skąd się wzięliśmy, od kiedy protestujemy, że walczymy o 117 euro na życie dla naszych niepełnosprawnych  dzieci - powiedziała.

Czytaj też: "W ZUS powiedzieli, że została mi tylko modlitwa". Tak wygląda życie mamy niepełnosprawnego 24-latka>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (22)
Iwona Hartwich nie wyklucza, że sprawa przepychanek ze Strażą Marszałkowską skończy się w sądzie
Zaloguj się
 • j21p

  Oceniono 11 razy 7

  mamy do czynienia z banda politycznych zwyrodnialców - zarowno po stronie wladzy jak i ich lepych tepych pokrzykiwaczy i trolli internetowych. ta wladza stracila moralne prawo do rzadzenia!

  Wielkiej podlosci musi byc czlowiek(?), który kaze represjonowac ludzi slabych

 • j21p

  Oceniono 10 razy 6

  bardzo dobrze - do sadu pogonic te pisowskie gady. trzeba odszczurzyc nasze panstwo z hipokrytow, klamcow i bandytow

 • aniaq13

  Oceniono 4 razy 4

  @Andrzej Bąbiak, Jarek Lipski, Wojciech Kowalczyk, Kazimierz Wichura
  - tak właśnie komuna oczerniała kiedyś Wałęsę i innych bohaterów opozycji .
  Brawo WY ! jesteście w prostej linii kontynuatorami języka bezpieki,
  posłuszne pisie trolle.

 • aniaq13

  Oceniono 4 razy 4

  Ręce na pokład ! - i wnet widać całą grupę pistrolli.... Na zlecenie jednym chórem wypisują brednie o "prowokacji" bezbronnych kobiet wobec osiłków ze strząy marszałkowskiej. Tych trolli łatwo poznać je po tym, że dla większej wiarygodności przybierają imiona i nazwiska - a konta są fikcyjne.

 • Jarek Lipski

  Oceniono 6 razy -4

  Było się nie szarpać ze strażą to isiniaków by nie było,w żadnym normalnym kraju nie ma tak że jakieś baby robią cyrk w parlamencie

 • Kazimierz Wichura

  Oceniono 9 razy -5

  Zobaczcie sobie lemingi uposledzone film z tej interwencji. W jednym momencie koleżanka tej wariatki z całej siły naciska jej na rękę dokładnie w tym posiniaczonym miejscu dłonią na której ma kilka wielkich pierścionkow. Beszczelne babsksa umowily się, że zrobią prowokację żeby takie matoly jak wy i tvny mialy pozywke

 • 2bxornot2b

  Oceniono 13 razy -7

  Zenuacy spektakl zenujacych aktorow, widowisko dla ubogich duchem i umyslem, pakuj sie stara farbowana szereokarczysta wiedzmo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX