Jak wychować dziecko? Jak być dobrym rodzicem? 7 mądrych podcastów od TOK FM

Częstochowa, hala przy IV LO im. Sienkiewicza, 19 lutego 2018 r. Impreza sportowa dla przedszkolaków w ramach cyklu 'Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018'

Częstochowa, hala przy IV LO im. Sienkiewicza, 19 lutego 2018 r. Impreza sportowa dla przedszkolaków w ramach cyklu 'Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018' (GRZEGORZ SKOWRONEK)

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem, ale kiedy zostajemy rodzicami, często zapominamy, jak to jest. Oto 7 podcastów, które docenią rodzice, opiekunowie i wychowawcy. A pośrednio również dzieci.

1. Jak chronić dzieci przed cyberprzemocą? O kampanii społecznej "Bądź kumplem, nie dokuczaj" w audycji Przemysława Iwańczyka dyskutowali Emilia Rybak i Bartosz Rymkiewicz.

Ten podcast mogą odsłuchać wszyscy.

2. Jak rozmawiać z dziećmi? Czasami nawet najprostsze słowa nie potrafią przejść przez usta. Bywa też tak, że powielamy błędy własnych rodziców i zamiast komunikować się z dziećmi, prawimy im kazania. O tym, jak rozmawiać z dziećmi, w audycji Mikołaja Lizuta mówiła Olga Woźniak.

Ten podcast mogą odsłuchać tylko użytkowniczki i użytkownicy Dostępu Premium.

3. Jak to jest być dzieckiem z in vitro w Polsce? Jak słowa biskupów rzymskokatolickich, którzy potępiają tę metodę leczenia niepłodności, odbijają się na psychice najmłodszych? O tym Cezary Łasiczka rozmawiał z dr Ewą Maciejewską-Mroczek i Marią Reimann.

Ten podcast mogą odsłuchać tylko użytkowniczki i użytkownicy Dostępu Premium.

4. Rząd planuje zmiany w prawie adopcyjnym. Jak wyjdą na tym dzieci? Anna Krawczak z Interdyscyplinarnego Zespołu Badań nad Dzieciństwem UW przekonuje, że nie najlepiej. Urzędnicy mogą oddawać dzieci do rodzin patologicznych, bo władza im za to zapłaci.

Ten podcast mogą odsłuchać tylko użytkowniczki i użytkownicy Dostępu Premium.

5. Brakuje psychiatrów dziecięcych, a jednocześnie przybywa dzieci z problemami psychicznymi. Jakie są konsekwencje i co dzieje się z najmłodszymi, którzy nie dostają pomocy? O tym z dr hab. Barbarą Remberk rozmawiała Karolina Głowacka w audycji Przedpołudnie Radia TOK FM.

Ten podcast mogą odsłuchać wszyscy.

6. Jak rozmawiać z młodymi o alkoholu? Jaki styl wychowania naraża nastolatków na wcześniejszy kontakt z napojami wyskokowymi? I dlaczego surowe podejście rodziców nie jest najlepszym pomysłem? O tym mówiły Natalia Tur i Olga Wieczorek-Trzeciak.

Ten podcast mogą odsłuchać wszyscy.

7. Kiedy ambicja rodziców buduje, a kiedy niszczy? Ile i jak wymagać od dziecka, by je motywować, ale nie przytłoczyć? Gdzie jest złoty środek między potrzebami rodzica, a możliwościami dziecka? O tym u Piotra Maślaka mówiła dr Marta Majorczyk.

Ten podcast mogą odsłuchać wszyscy.

Zobacz także
  • Coraz mniej Ukraińców chce pracować w Polsce. Winni nasi sąsiedzi?
  • Min. Marek Gróbarczyk, Jarosław Kaczyński i kandydat PiS na prezydenta Elbląga Jerzy Wilk podczas uroczystości na plaży w Katach Rybackich Wielka uroczystość na Mierzei Wiślanej. W roli głównej prezes PiS. Dziennikarze dowiezieni traktorem
  • Kolejka linowa na Kasprowy Wierch "Nie przepłaciliśmy za kolejkę na Kasprowy" zapewnia prezes PFR. I obiecuje duże zyski
Komentarze (1)
Prezent dla rodziców na Dzień Dziecka. Podcasty o wychowaniu, które wzbogacą wiedzę opiekunów
Zaloguj się
  • wildturkey

    0

    Co to są "podcastów".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy