W wojnie hybrydowej niepotrzebne są czołgi, czyli kampania wyborcza w social media. Podcast Szeruj.to

Sylwia Czubkowska i Karol Jurga w podkaście tokfm.pl 'Szeruj.to'

Sylwia Czubkowska i Karol Jurga w podkaście tokfm.pl 'Szeruj.to' (fot. Karol Jurga)

Jaką rolę media społecznościowe mogą odegrać w trwające w Polsce kampanii wyborczej? Na czym naprawdę polegała sprawa Cambridge Analytica i jakie wnioski można z niej wyciągnąć wobec polskich wyborców? Czy to prawda, że od fejkowych postów na fejsie czy tłitów o "czarnej wołdze" mogą nawet ginąć ludzie? I czy wybory w naszym kraju mogą być testem działania rosyjskich służb specjalnych?

Na te i inne pytania odpowiada w rozmowie z Karolem Jurgą Sylwia Czubkowska, dziennikarka działu technologie Gazety Wyborczej. Posłuchaj podcastu

Kolejny podcast "Szeruj.to" - za tydzień, słuchaj też innych podcastów tokfm.pl

Zobacz także
 • Od lewej: Paweł Sulik i Adam Balcer, autorzy podcastu tokfm.pl 'Lechistan' O księdzu, który tłumaczył Koran na polski w trosce o polskość Tatarów. "Lechistan"
 • 'Okładkowe' zdjęcie podcastu tokfm.pl Magazyn Miasta Rusza podcast Magazyn Miasta - o tym, co naprawdę ważne w miastach, w których żyjemy
 • Cveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński, autorzy podcastu tokfm.pl 'Nasze wewnętrzne konflikty' Cveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński zapraszają na kolejny sezon swojego podcastu
Komentarze (8)
Kampania wyborcza w Polsce testem "wojny hybrydowej" w social mediach? Podcast Szeruj.to
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy 3

  Wystarczy zamontowac w danym panstwie partie typu unia wolnosci wraz z kolejnymi przepoczwarzeniami. Tak przy okazji rada dla przewodniczacej Wasserman proponuje zamontowac glosniki ze smiechem audytorium wzorem muppet show lub hallo hallo i puszczac po kazdej odpowiedzi w rodzaju nie pamietam.
  Pytania rowniez zadawajcie w trybie przypuszczam iz Pan nie pamieta ale zaryzykuje i zapytam. Zrobcie z tego cyrk bo to jest cyrk, cyrk, za ktory przyjdzie nam wszystkim slono zaplacic, jesli juz to posmiejmy sie razem, bedzie weselej.

 • 66kropek

  Oceniono 1 raz 1

  Tak. Trzeba wreszcie ten internet wziąć za mordę! Skończyć z fake newsami o tym co jest prawdziwe co nie będzie decydowało kolegium na Czerskie i Oko Press. Przez te całe fake newsy wygrał Trump, PiS a i Szwecja jest zagrożona.Rozumiem, ze ta opowieść jakoś was w GW uspakaja. Nigdy nie należy pozwolić na to żeby ludzie posługiwali się swoim własnym rozsądkiem i osądem! Cała nadzieja w UE! Może pan Lewandowski wrzuci sprytnie ustawę ACTA2.0 w następna ustawę o rybołówstwie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy