Recepta na lepsze miasto. Oraz pieszy kontra rower kontra samochód. "Magazyn miasta"

Marta Żakowska, Martyna Obarska, Artur Celiński - redaktorzy czasopisma 'Magazyn Miasta' w studiu radia TOK FM

Marta Żakowska, Martyna Obarska, Artur Celiński - redaktorzy czasopisma 'Magazyn Miasta' w studiu radia TOK FM (fot. Bartosz Dąbrowski)

Na który rodzaj transportu powinno stawiać współczesne miasto: pieszą, komunikację miejską, rowerową czy samochodową? Oraz: jakie powinno być lepsze miasto? Jak zadawać to pytanie, by dostać wartościową odpowiedź? Jak wartościowe odpowiedzi przekuwać w realne efekty? I które miasto jest w Polsce najlepsze i dlaczego?

Przedstawiamy kolejne odcinki podcastu tokfm.pl "Magazyn miasta", przygotowywanego przez redaktorów czasopisma pod takim właśnie tytułem.

Pierwszy zestaw zagadnień to miejski transport. Kto jest ważniejszy: piesi, pasażerowie komunikacji miejskiej, rowerzyści czy kierowcy osobowych samochodów? Mimo, że te zbiory zazębiają się ze sobą, czasem dość znacząco - panuje tu gorący i wieloletni spór, choć tzw. trendy się zmieniają. Ten spór pojawia się też oczywiście w dyskusji, którą Marta Żakowska prowadzi z Robertem Buciakiem, Katarzyną Grygą Nikić i Jackiem Grunt - Mejerem.

Dlaczego Poręba tyle straciła po upadku fabryki, w jaką przyszłość wierzą w Koninie, co jest istotą klucza do sukcesu Jaworzna? Na czym polegają badania nad przyszłością miast? Dlaczego gospodarska pozytywna zmiana dzieje się już na polskiej wsi a w miastach o nią wciąż trudno? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z przyszłością miast poszukują, ale też udzielają, goście Artura Celińskiego: Justyna Król, Robert Jacek Moritz i Marta Żakowska.

Zobacz także
  • Zdzisław Sokal, prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, doradca prezydenta, rok 2016 Zdzisław "od planu" powołany do KNF niezgodnie z konstytucją? Rzecznik prezydenta: Wszystko jest w porządku
  • Piotr Gliński podczas uroczystości podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polskiej Kraśko do min. Glińskiego: To był błąd i lepiej za to przeprosić, a nie brnąć w tłumaczenie
  • Błażej Spychalski Rzecznik prezydenta o Kacprze Kamińskim: Znamy się. Jest dobrze wykształcony, zna języki
Skomentuj:
Recepta na lepsze miasto. Oraz pieszy kontra rower kontra samochód. "Magazyn miasta"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy