Czy gorzej sytuowani częściej cierpią na depresję? A jeśli tak? Dimitrova i Stawiszyński

W pierwszym po wakacyjnej przerwie odcinku "Naszych wewnętrznych konfliktów" Cveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński snują plany na przyszłość. Rzecz jasna - wyłącznie podcastową.

Przez najbliższe trzy miesiące zamierzają koncentrować się na dwóch głównych tematach: podobieństwach i różnicach pomiędzy zachodnią psychoterapią a wschodnimi koncepcjami umysłu oraz relacjami pomiędzy jednostką a zbiorowością. Zapowiadają także gości, którzy już wkrótce ich odwiedzą. Będą to m.in. znana amerykańska psychoterapeutka Nancy McWilliams; Wojciech Eichelberger, który płynnie łączy psychologię z praktykami duchowymi oraz dr Paweł Boguszewski, neurofizjolog z Instytutu Nenckiego PAN, który o działaniu mózgu wie wszystko, co tylko można wiedzieć.

Po tym wstępnym zarysie planów, autorzy podcastu przechodzą do właściwego tematu tego odcinka, czyli pytania w jaki sposób nasze indywidualne cierpienia i zaburzenia psychiczne łączą się ze stanem społeczeństwa, w którym żyjemy. Czy istnieją jakieś statystyczne prawidłowości pomiędzy – na przykład – skalą nierówności społecznych w danym państwie, a liczbą osób cierpiących na depresję? A jeśli tak – to co z tego wynika? I czy nasze nerwice, lęki i depresje to wyłącznie nasza prywatna sprawa? Odpowiedzi poznacie klikając „play”.

Odcinków nowego sezonu podcastu "Nasze wewnętrzne konflikty" mogą posłuchać jedynie posiadacze dostępu Premium. Wydatek jest niewielki, w zamian dostają Państwo możliwość słuchania wszystkich podcastów tokfm.pl i radia TOK FM na jednej platformie. Dla pierwszych 30 osób, które napiszą na adres podcastu mamy specjalny bonus: darmowy kod dostępu.

Zobacz także
  • Hanna Zielińska Nauka matematyki: pozwól dziecku (i sobie) na błędy, myślcie zamiast wkuwać. Co jeszcze? "Dorosłe dzieci"
  • Od lewej: Paweł Sulik i Adam Balcer, autorzy podcastu tokfm.pl 'Lechistan' O księdzu, który tłumaczył Koran na polski w trosce o polskość Tatarów. "Lechistan"
  • 'Okładkowe' zdjęcie podcastu tokfm.pl Magazyn Miasta Rusza podcast Magazyn Miasta - o tym, co naprawdę ważne w miastach, w których żyjemy
Skomentuj:
Czy gorzej zarabiający częściej cierpią na depresję? Podcast Dimitrovej i Stawiszyńskiego
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy