Autorytet rodzica: skąd się bierze, jak wzmacniać, co w zamian? Podcast "Dorosłe dzieci"

Hanna Zielińska

Hanna Zielińska (fot. Michał Mutor/Agencja Gazeta)

Tym razem w podkaście tokfm.pl "Dorosłe dzieci" Hanna Zielińska gości Agnieszkę Stein, psycholożkę dziecięcą, autorkę porad, artykułów i książek o wychowaniu dzieci i psychologii w relacji dziecko - rodzice i nie tylko.

Rozmówczynie zastanawiają się nad definicją autorytetu, także: autorytetu rodzica. Rozważają też, czy, a jeśli tak, to do czego jest on rodzicom potrzebny, także - jaka jest różnica pomiędzy autorytetem a przywództwem oraz jaka jest relacja pomiędzy autorytetem rodzica a samodzielnością dziecka. Plus nieparadoksalny paradoks: swój autorytet u dziecka możemy wzmacniać nie ukrywając momentów, w których widać, jak bardzo jesteśmy słabi.

Zobacz także
  • Karol Jurga i Konrad Traczyk w studio podcastowym tokfm.pl O Tik Tok'u na tokfm.pl: social media będą się zmieniać. Jak bardzo, jak szybko i w ogóle: jak?
  • Od lewej: Paweł Sulik i Adam Balcer, autorzy podcastu tokfm.pl 'Lechistan' Podcast historyczny na 335. i 250. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej z 1683 roku. "Lechistan"
  • Marta Żakowska, Martyna Obarska, Artur Celiński - redaktorzy czasopisma 'Magazyn Miasta' w studiu radia TOK FM Recepta na lepsze miasto. Oraz pieszy kontra rower kontra samochód. "Magazyn miasta"

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy