Zieleń w miastach - podręcznik, słowniczek, kosztorys, bilans. "Magazyn miasta"

Marta Żakowska, Martyna Obarska, Artur Celiński - redaktorzy czasopisma 'Magazyn Miasta' w studiu radia TOK FM

Marta Żakowska, Martyna Obarska, Artur Celiński - redaktorzy czasopisma 'Magazyn Miasta' w studiu radia TOK FM (fot. Bartosz Dąbrowski)

W tej części podcastu, redagowanego przez redaktorów czasopisma "Magazyn miasta" pojawi się dużo pojęć: znanych, mniej znanych, i być może nieznanych - związanych z "zielonym" zagospodarowaniem przestrzeni miejskiej.

Prowadząca rozmowy Martyna Obarska postanowiła usystematyzować je w formie słowniczka, oto niektóre hasła: rabata bylinowa, ogród społecznościowy, naturalny plac zabaw, Społeczny Opiekun Drzew, parki kieszonkowe, ogrody deszczowe, łąki kwietne, parklety, zielone i białe dachy a także dotleniacz. W podcaście hasła te zyskują oczywiście definicje, są też przykłady zastosowań, plus, m.in. odpowiedź na pytanie: ile kosztuje zieleń w mieście. W takiej, na przykład, Warszawie. Naszymi gośćmi są, w kolejności chronologicznej: Sławomir Sendzielski, pełnomocnik ds. programowych dyrektora Zarządu Zieleni m.st. Warszawy i dr Krzysztof Herman, architekt krajobrazu, wykładowca SGGW.

Zobacz także
  • Cveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński Jak być szczęśliwym i bogatym. Przepisy i rady podają Dimitrova i Stawiszyński
  • Hanna Zielińska Autorytet rodzica: skąd się bierze, jak wzmacniać, co w zamian? Podcast "Dorosłe dzieci"
  • Karol Jurga i Konrad Traczyk w studio podcastowym tokfm.pl O Tik Tok'u na tokfm.pl: social media będą się zmieniać. Jak bardzo, jak szybko i w ogóle: jak?

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy