Depresja u nastolatka: jak rozpoznać, jak wspierać leczenie - rady dla rodziców. "Dorosłe dzieci"

Hanna Zielińska

Hanna Zielińska (fot. Michał Mutor/Agencja Gazeta)

"Drink ze smutku i złości" - to przenośnia. A jakie są podstawowe objawy depresji u nastolatka? Na czym polega skuteczna terapia? Jak nastolatki, a jak rodzice reagują na wieść o depresji? Jak należy z chorym nastolatkiem rozmawiać i postępować? Na te pytania, i wiele innych, równie konkretnych i praktycznych, odpowiada w rozmowie z Hanną Zielińską dr Artur Kołakowski, psychiatra dzieci i młodzieży, terapeuta ze szkoły psychoterapii Crescentia. To ważne, bo - jak podkreśla - terapia depresji u nastolatka jest pracą całej rodziny.
Zobacz także
  • Rafał Hirsch Jak popłynąć na coli na konopiach oraz polskie nadzieje i bóle brexitowe. Ranking Hirscha
  • Karol Jurga i Vadym Melnyk w studiu podcastowym tokfm.pl Dron, który lata, jeździ i pływa. I lepiej nie wozić nim piwa. Co jeszcze jest przyszłością robotyki?
  • Od lewej: Paweł Sulik i Adam Balcer, autorzy podcastu tokfm.pl 'Lechistan' Wojskowy sznyt a la odsiecz wiedeńska, czyli buława w stylu rokoko. "Lechistan"
Komentarze (1)
Depresja u nastolatka: jak rozpoznać, jak wspierać leczenie - rady dla rodziców
Zaloguj się
  • Daniel Kepinski

    0

    Stek bzdur gdy oboje rodziców pracuje nic nie zauważy nawet jak by im dziecko podmienić czasem taki mamy klimt rezygnując matryjarchatu posyłając mamusie do pracy budując przedkszola gdzie wmawia się dziecku ze jeśli chce może być trans obojnikiem sklonnym do samobójstwa co niektórzy myślą ze ludzi i tak jest za dużo szczególnie białych to co teraz się dzieje to atak na bezbronne dzieci nie mając żadnych wartości życie nie ma sensu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy