Ewangelia według Jordana Petersona. Męskość w kryzysie? Graff, Dimitrova, Stawiszyński

W najnowszym odcinku "Naszych wewnętrznych konfliktów" gościmy dr hab. Agnieszkę Graff z Ośrodka Studiów Amerykańskich UW, znaną publicystkę i feministkę, z którą rozmawiamy o fenomenie Jordana Petersona. I zastanawiamy się kim właściwie jest ten kanadyjski psycholog, który - dzięki mediom społecznościowym - stał się w ostatnich latach międzynarodową gwiazdą. Radykalnym konserwatystą, niebezpiecznym mizoginem, kimś na kształt coacha i kaznodziei w jednym? A może - jak chcieliby go widzieć zwolennicy - przenikliwym myślicielem, który w epoce politycznej poprawności zdecydował się mówić prosto w oczy o sprawach, o których inni wolą milczeć? W każdym razie bliższe przyjrzenie się środowiskom, które z Petersona uczyniły swojego głównego filozofa i ideologa, każe traktować jego aktywność z dużą ostrożnością.

Uwagi i pytania prosimy kierować na adres: naszewewnetrznekonflikty@tok.fm

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Ewangelia według Jordana Petersona. Męskość w kryzysie? Graff, Dimitrova, Stawiszyński
Zaloguj się
  • Maciej Rygielski

    Oceniono 1 raz 1

    Żenujący poziom merytoryczny, zwłaszcza Pani Graf, która widać, że nie czytała książki. Ponadto pani Graf przeczy sama sobie już od pierwszych zdań, mówi, że się "zaprzyjaźniła" się z "altrightowcem" a potem mówi, że facet czuł się przez nią molestowany... potem jest tylko parada poplątania i braku wnikliwości, krytyka rzeczy, których nie ma u Patersona, choćby rasizm - dajcie konkret!

  • mariankoniuszko1313

    0

    Słucham audycji, która choć zapowiadała się interesująco, niestety mocno rozczarowuje. Mija dwunasta minuta programu i właśnie padło oskarżenie o rasizm. Ja postaci Petersona nie znam, być może jest rasistą. Problem w tym, że z audycji się tego raczej nie dowiem, bo "dowody" na jego rzekomy rasizm, które przedstawia p. Graf, są żenujące (Peterson na jutiubie opowiada wyłącznie o mitach Europejczyków, pomija mity z innych kręgów kulturowych. Rasizm? Srsly?). Jako osoba o poglądach lewicowych mam dosyć ośmieszania lewicy przez ludzi, którzy z taką lekkością rzucają najcięższe oskarżenia (rasizm, mizoginia) wobec ludzi z którymi się nie zgadzają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX