Janusz Korczak. Jego dorobek jest zbyt mało popularny. Pora to zmienić. "Dorosłe dzieci"

Hanna Zielińska

Hanna Zielińska (fot. Michał Mutor/Agencja Gazeta)

Ten podcast to kolejna rozmowa z międzynarodowego festiwalu "Ale kino", poświęconego młodym odbiorcom kina, nie tylko dzieciom ale i młodzieży. Hanna Zielińska rozmawia z dyrektorem Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu Januszem Moszkowiczem, gośćmi są także Moy Volcovich i Gabriel Volcovich, twórcy dokumentalnego filmu "Być znowu dzieckiem" ("To Be a Child Again - Israel"), który opowiada o dzieciach w realiach Izraela - patrzących jednak na świat z własnej, dziecięcej perspektywy, która dla niejednego dorosłego mogłaby być inspiracją. Rozmówcy opowiadają też o swojej fascynacji dorobkiem pedagogicznym Janusza Korczaka i zadziwieniu, że dorobek ów jest tak mało wykorzystywany i tak mało popularny, nawet w Polsce.

Na pytania i uwagi czekamy pod adresem dorosledzieci@tok.fm

Zobacz także
 • Od lewej: Paweł Sulik i Adam Balcer, autorzy podcastu tokfm.pl 'Lechistan' Kawalerowie Jezusa Chrystusa: jedyny polski zakon rycerski. "Lechistan" o krucjatach
 • 'Okładkowe' zdjęcie podcastu tokfm.pl Magazyn Miasta Dzieci projektują miasto. Pomaga im w tym np. baardzo długi wąż. Jak? Posłuchaj. "Magazyn miasta"
 • Podcast tokfm.pl i fundacji Panoptykon 'Panoptykon 4.0' zdjęcie okładkowe z prowadzącą Katarzyną Szymielewicz Fake news, dezinformacja, postprawda: jak rozpoznać, jak się bronić. "Panoptykon 4.0"
Komentarze (2)
Janusz Korczak. Jego dorobek jest zbyt mało popularny. Pora to zmienić. "Dorosłe dzieci"
Zaloguj się
 • smiki48

  0

  nie znam całej twórczości J. Korczaka, ale wiem że przez niego poszło na śmierć wiele małych dzieci. To Janusz Korczak karnie i grzecznie zapakował do wagonów wszystkich swoich podopiecznych i nie dał im najmniejszej szansy na ucieczkę. Gdyby nakazał swoim wychowankom ucieczkę , to może kilka procent by przeżyło. A tak to wszyscy zginęli.

 • kwakol

  0

  Dyrektorem Festiwalu Ale Kino i Centrum Sztuki Dziecka jest nie Janusz tylko Jerzy Moszkowicz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy