Podcastowa zabawa sylwestrowa: co zdarzy się w 2019. Albo i nie. Ranking Hirscha

Rafał Hirsch

Rafał Hirsch (fot. Bartek Barczyk)

"Cotygodniowe podsumowanie roku", czyli ranking ekonomiczno - polityczny Rafała Hirscha to na ogół kategoryczne, bywa, że surowe, oceny, podsumowania, recenzje różnych wydarzeń i działań. Tym razem wiedza o tym, co już się wydarzyło ma posłużyć nam do pewnej zabawy, której nie można traktować serio, czyli wprost, ale rozumiana nie wprost, może się okazać całkiem pożyteczna.

Rafał Hirsch postanowił bowiem, że pokusi się o przewidywanie przeszłości, choć z góry podkreśla, że jest to zabawa z przymrużeniem oka a w dodatku nie polega ona na stawianiu tez a raczej na stawianiu pytań. Wśród nich pytanie: co przyniosą całej polskiej gospodarce Pracownicze Plany Kapitałowe, czy na rynku pracy nadal trwać będzie, albo nawet będzie się pogłębiać, "wąskie gardło", ponadto: jaki będzie brexit i czy strefa euro popadać będzie w recesję a przy okazji: co z budżetem Włoch. Jest też kwestia decyzji (lub ich braku) w sprawie korekty polskiego "mixu energetycznego".

Te pytania to miejsca od 9. do 2. quasirankingu Hirscha. A co jest na miejscu 1.? Jak zwykle warto posłuchać.

Na pytania i uwagi czekamy pod adresem rankinghirscha@tok.fm

Zobacz także
  • Zdjęcie 'okładkowe' podcastu 'Interluda' Cezarego Łasiczki Woobie Doobie Nights na Trawie: "Interluda", spotkanie po latach. Olszak i Łasiczka powrócą?
  • Rafał Hirsch Doroczne podsumowanie roku 2018, czyli superranking Hirscha. Podcast więcej niż ekonomiczny
  • Od lewej: Paweł Sulik i Adam Balcer, autorzy podcastu tokfm.pl 'Lechistan' O Jezusie i Marii - bardzo ważnych postaciach z... Koranu. "Lechistan" na Boże Narodzenie

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy