Co bank o nas wie, co z tym robi i co to scoring? Czego bank nie wie, bo mu nie wolno? Panoptykon 4.0

Katarzyna Szymielewicz, prowadząca podcast tokfm.pl i fundacji Panoptykon 'Panoptykon 4.0'

Katarzyna Szymielewicz, prowadząca podcast tokfm.pl i fundacji Panoptykon 'Panoptykon 4.0' (Foto: tokfm.pl)

Co czyni nas, jako klientów banków, wiarygodnymi? Jakie dane zbierają banki i co z nimi robią? Co to jest tzw. scoring? Co zawiera kartoteka klienta? Czy sposób, w jaki bank analizuje dane o nas, jest fair? Czy to, o co bank nas pyta, gdy ubiegamy się o kredyt, to jedyne informacje, jakie ma? A jakich informacji bank nie ma prawa zbierać? Jaki my możemy mieć wpływ na to, co bank o nas wie i co z tym robi? I czy, jeśli dostaniemy odmowę kredytu, będziemy mogli dowiedzieć się, dlaczego nam odmówiono i kto o tym decyduje?

Na te i wiele innych pytań szczegółowo odpowiada, w rozmowie z Katarzyną Szymielewicz, dr Tadeusz Białek, specjalista od prawa bankowego, odpowiadający w Związku Banków Polskich za tworzenie prawa i ochronę danych dyrektor Zespołu Prawno-Legislacyjnego ZBP.

Czyli wszystko, co chciała/eś wiedzieć o gromadzeniu danych przez banki, ale być może nie miała/eś kogo zapytać.

Uwagi i pytania kierujcie na adres: panoptykon4.0@tok.fm

Zobacz także
  • Cveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński Musisz życie swe odmienić? Dimitrova i Stawiszyński o postanowieniach noworocznych
  • Rafał Hirsch Podcastowa zabawa sylwestrowa: co zdarzy się w 2019. Albo i nie. Ranking Hirscha
  • Zdjęcie 'okładkowe' podcastu 'Interluda' Cezarego Łasiczki Woobie Doobie Nights na Trawie: "Interluda", spotkanie po latach. Olszak i Łasiczka powrócą?

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy