Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego na Pomorzu. 3 mandaty rozdane

Janusz Lewandowski, Magdalena Adamowicz z Koalicji Europejskiej oraz Anna Fotyga z Prawa i Sprawiedliwości obejmą mandaty europosłów z Pomorza. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego PKW podała w poniedziałkowe popołudnie 27 maja.

Poniżej prezentujemy pełne listy kandydatów, którzy ubiegali się o mandat europosła z okręgu pomorskiego. 

Prawo i Sprawiedliwość
1. Anna Fotyga - euromandat
2. Jarosław Sellin
3. Danuta Sikora
4. Piotr Mueller
5. Antoni Szymański
6. Arleta Kurzelewska
7. Danuta Białooka-Kostenecka
8. Karol Rabenda
9. Patryk Demski
10. Mariusz Łuczyk

Koalicja Europejska
1. Janusz Lewandowski (PO) - euromandat
2. Magdalena Adamowicz (PO) - euromandat
3. Krzysztof Trawicki (PSL)
4. Elżbieta Jachlewska (SLD)
5. Grzegorz Furgo (PO)
6. Ewa Lieder (Nowoczesna)
7. Magdalena Popowska (Zieloni)
8. Anna Pietrzak (PO)
9. Jolanta Kalinowska (Socjaldemokracja Polska)
10. Jarosław Wałęsa (PO)

Wiosna Biedronia
1. Beata Maciejewska
2. Marek Rutka
3. Adriana Biedroń 
4. Maciej Jarosz
5. Ewa Graczyk
6. Henryk Jacek Jasionek
7. Iwona Ochocka
8. Bartosz Bylica
9. Bożena Szubińska 
10. Wojciech Lamentowicz

Lewica Razem (Partia Razem, Ruch Sprawiedliwości Społecznej i Unia Pracy)

1. Anna Górska
2. Łukasz Kowalczuk
3. Joanna Sobańska
4. Łukasz Boniecki
5. Karolina Haska
6. Adam Szczepański
7. Sara Prussak
8. Szymon Andrzejewski
9. Magdalena Prusinowska
10. Adam Lubiewski

Konfederacja Korwin, Braun, Liroy i Narodowcy

1. Sławomir Mentzen
2. Michał Urbaniak
3. Sylwester Pruś
4. Grażyna Brewiak
5. Magdalena Stupkiewicz
6. Martyna Lipińska-Behrendt 
7. Iwona Świeczkowska
8. Marcin Krzywkowski
9. Karol Draniewicz
10. Artur Dziambor

Kukiz'15

1. Andrzej Kobylarz
2. Anna Błaszczyk
3. Jerzy Luty
4. Dorota Dudek
5. Aleksander Koss
6. Zofia Pomirska
7. Jolanta Rodziewicz-Klawińska
8. Andżelika Piątkowska 
9. Łukasz Hamadyk
10. Jan Klawiter

POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI

1. Maciej Zborowski
2. Maciej Knuth
3. Kamila Janowicz
4. Radosław Wiśniewski
5. Barnaba Pawełczak
6. Anna Struk
7. Małgorzata Warda
8. Helena Makrenek
9. Elżbieta Domżalska
10. Piotr Grajkowski

Okręg pomorski swoimi granicami obejmuje powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski oraz miasta na prawach powiatu: Gdańsk i Sopot. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Wyniki wyborów do Europarlamentu na Pomorzu. 3 mandaty rozdane
Zaloguj się
  • nadrewident

    0

    Nie tylko o puckim i wejherowskim REDAKTOREK zapomniał. O chojnickim, kościerskim, bytowskim, kartuzkim też pewnie nie słyszał.

  • tesciu41

    0

    „Okręg pomorski swoimi granicami obejmuje powiaty: gdański, kwidzyński, malborski, nowodworski, starogardzki, sztumski, tczewski oraz miasta na prawach powiatu: Gdańsk i Sopot. Przedstawiamy kandydatów wszystkich zarejestrowanych komitetów."

    Czyżby REDAKTOREK zapomniał o powiecie puckim i wejherowskim?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX