Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Małopolsce i Świętokrzyskiem. Sześć mandatów rozdanych

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego w Małopolsce i w Świętokrzyskiem cztery mandaty dały Prawu i Sprawiedliwości, a dwie kandydatom Koalicji Europejskiej.

Poniżej lista wszystkich kandydatów startujących w tym okręgu w wyborach do Europarlamentu w 2019 roku. 

Prawo i Sprawiedliwość

1. Beata Szydło - euromandat
2. Ryszard Legutko - euromandat
3. Patryk Jaki - euromandat
4. Dominik Tarczyński - euromandat (z objęciem czeka na wyjście Wielkiej Brytanii z UE)
5. Włodzimierz Bernacki
6. Barbara Bartuś
7. Elżbieta Duda
8.  Marek Cieślak
9. Arkadiusz Mularczyk
10. Anna Krupka

Koalicja Europejska

1. Róża Thun (PO) - euromandat
2. Adam Jarubas (PSL) - euromandat
3. Andrzej Szejna (SLD)
4. Ewa Sufin-Jacquemart (Zieloni)
5. Bogusław Sonik (PO)
6. Jagna Marczułajtis-Walczak (PO)
7. Dorota Niedziela (PO)
8. Robert Wardziała (PO)
9. Elżbieta Bińczycka (PSL)
10. Adam Cyrański (PO)

Wiosna Biedronia

1. Maciej Gdula
2. Małgorzata Marenin
3. Tomasz Terlecki
4. Anna Noworyta
5. Jacek Jabłoński
6. Bogusław Długosz
7. Jakub Bocheński
8. Maria Wilczyńska
9.  Tomasz Leśniak
10. Lilja Twardosz

Lewica Razem (Partia Razem, Ruch Sprawiedliwości Społecznej i Unia Pracy)

1.  Jan Orkisz
2. Maria Łaś
3. Oskar Styczeń
4. Tomasz Zawada
5. Agnieszka Szmit-Morze
6. Ewa Kwiecień
7. Barbara Kusiak-Kobylarz
8. Mateusz Burzawa
9. Monika Szymańska
10. Roman Jedynak

Kukiz’15

1. Paweł Kukiz-Szczuciński
2. Piotr Kubiczek
3. Elżbieta Zielińska
4. Daniel Kierpiec
5. Kamilla Martyniuk
6. Magdalena Fogiel-Litwinek
7. Klaudia Słowik-Maciejewska
8. Narcyz Sadłoń
9. Bawer Aondo-Akaa
10. Norbert Kaczmarczyk

Konfederacja Kukiz, Braun, Liroy i Narodowcy

1. Konrad Berkowicz
2. Dawid Lewicki
3. Michał Wawer
4. Andrzej Skupień
5. Barbara Łach
6. Marek Cieszelczyk
7. Edyta Marszałek-Wojciechowska
8. Maria Lechowicz
9. Ernest Michałowski
10. Lucyna Kulińska

POLEXIT - KOALICJA

1. Stanisław Żółtek
2. Andrzej Paciej
3. Tomasz Krzciuk
4. Magdalena DZIĘGIEL-GĄDEK
5. Barbara Kowacka
6. Maciej Sierant
7. Joanna Łęcka
8. Stanisław Żmigrodzki
9. Katarzyna Fąfara
10. Jarosław Szatan

POLSKA FAIR PLAY BEZPARTYJNI GWIAZDOWSKI

1. Krzysztof Zając
2. Martyna Cholewa
3. Alicja Nowak
4. Maciej Gurgul
5. Albina Marcinkowska
6. Marta Słaby
7. Łukasz Bąchor
8. Anna Krzysztofowicz
9. Rafał Szczykutowicz
10. Arkadiusz Mikler 

RUCH PRAWDZIWA EUROPA - EUROPA CHRISTI

1. Bogusław Rogalski
2. Marek Ciuraszkiewicz
3. Marzena Matonog
4. Paweł Potoczek
5. Krzysztof Fulara
6. Marta Mucha
7. Magdalena Król
8. Edyta Wójcik
9. Piotr Tabasz

Województwo małopolskie i świętokrzyski to okręg nr 10. Obejmuje powiaty: chrzanowski, krakowski, miechowski, myślenicki, olkuski, oświęcimski, proszowicki, wadowicki, wielicki oraz miasto Kraków.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny