Wybory do europarlamentu 2019. Nowy sondaż. PiS wygrywa, bardzo słaby wynik Wiosny Roberta Biedronia

Gdyby wybory do europarlamentu odbyły się na początku kwietnia, wygrałby je PiS. Żadnych mandatów nie zdobyłaby Wiosna Roberta Biedronia - wynika z nowego sondażu "Rzeczpospolitej".

IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" przeprowadził sondaż preferencji Polaków nie tylko w nadchodzących wyborach do europarlamentu, ale też w jesiennej elekcji do Sejmu.

W maju na największe poparcie może liczyć PiS. Chęć zagłosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego wyraziło 39,4 procent badanych. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 1,1 proc. zajęłaby Koalicja Europejska z wynikiem wynik 38,3.

Swoją reprezentację w europarlamencie miałby jeszcze tylko ruch Pawła Kukiza - 5,6 procent. Poza Parlamentem Europejskim znalazłaby się prawicowa Konfederacja Janusza Korwin-Mikkego i Liroya – 4,5 proc.; Wiosna Roberta Biedronia - 3,4 proc.; Polska Fair Play – 2,2 proc. Oraz Lewica Razem 0,8 proc.

Nowy sondaż. Wiosna z lepszym wynikiem do Sejmu niż europarlamentu

W sondażu dotyczącym wyborów do Sejmu podzielono Koalicję Europejską na osobne partie – nadal nie wiadomo, czy partie tworzące koalicję wspólnie wystartują jesienią. Według badania jesienią PiS także wygrałby wybory z poparciem 39 proc. głosów. Drugie miejsce zajęłaby Platforma Obywatelska – 21,1 proc. Trzeci wynik notuje Wiosna Biedronia z poparciem 7,1 proc. badanych. Próg wyborczy przekroczyłyby PSL i SLD – odpowiednio 5,8 proc. I 5 proc. Poza Sejmem wylądowałby Kukiz'15, Nowoczesna, Razem czy Ruch Narodowy.

Sondaż przeprowadzono 5-6.04.2019 na grupie 1100 osób.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Wybory do europarlamentu 2019. Nowy sondaż. PiS wygrywa, bardzo słaby wynik Wiosny Biedronia
Zaloguj się
  • raju_baju

    Oceniono 2 razy 2

    Sondaż Pollster i IBRIS do PE zrobiony był dokładnie w tym samym czasie; w Pollster Wiosna miała 10%,, i Pollster do Sejmu, w którym to Wiosna miała 12%. Jak na sondaże przeprowadzone przez dwa podmioty w tym samym czasie, to rozrzut wyników, co najmniej zastanawiający, jeśli nie podejrzany, gdyż wykracza poza margines błędu statystycznego... PS. Szef IBRISu Marcin Duma, to osoba powiązana z SLD, i jakoś w sondażach IBRISu, SLD zawsze wypada lepiej, niż w tych sporządzanych przez inne podmioty. Generalnie nie radzę kierować się sondażami... Wszędzie rządzą pieniądze...

  • 2bxornot2b

    Oceniono 5 razy -1

    Tylko Bog i smerc moga mnie zwolnic z patriotycznego obowiazku glosowania na PIS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX