"PiS jest silny w gębie, zwarty przy żłobie i gotowy do ucieczki". KE składa obietnice nauczycielom

- Wasz protest miał sens, wasza determinacja zrobiła na nas wielkie wrażenie. Chcemy, aby polska edukacja była najlepsza na świecie - zadeklarował na konwencji KE Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący PO, podczas konwencji Koalicji Europejskiej w Poznaniu, obiecywał: Mamy dla was propozycje, które spełnią wasze postulaty. - Wasza determinacja zrobiła na nas wszystkich wielkie wrażenie - podkreślił, mówiąc o zawieszonym od dziś strajku nauczycieli. Akcja trwał - przypomnijmy - od 8 kwietnia. 

- Chcemy, aby polska edukacja była najlepsza na świecie. Jeśli osiągnęły to takie kraje, jak Finlandia czy Estonia, to my Polacy też możemy to osiągnąć, tylko warto pamiętać o prostym fakcie, że nie da się zorganizować szkoły bez nauczycieli. (...) Będziemy mieli najlepszą edukację dla naszych dzieci, ale musimy zrobić to razem. Razem z nauczycielami, z rodzicami i z samorządami i zrobimy to w warunkach wspólnej pracy, szacunku i dobrej woli, a nie wojny i podstępów - mówił Grzegorz Schetyna.

Wybory do europarlamentu. 26 maja - przygrywka przed wyborami parlamentarnymi

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że na osiem dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - 18 maja - w Warszawie odbędzie się wielki marsz, zorganizowany przez Koalicję Europejską. Przewodniczący PO zaprosił do udziału wszystkich, którzy "chcą wolnej, europejskiej Polski".

- My w Koalicji Europejskiej jesteśmy zdeterminowani, odważni i zwyciężymy wybory europejskie – mówił podczas poznańskiej konwencji KE Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak stwierdził szef PSL-u: Politycy PiS często mówią, że są silni, zwarci i gotowi. Są silni w gębie, zwarci przy żłobie i gotowi do ucieczki, do ucieczki przed problemami Polaków.

Zdaniem lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego wybory do europarlamentu będą pierwszą turą wyborów parlamentarnych, które odbędą się jesienią.

-  Jeżeli będzie sygnał, jeżeli damy wiarę i nadzieję w to, że potrafimy wygrywać, a potrafimy się zjednoczyć, przekonać do nas swoich rodaków, że dajemy im otuchę i nadzieję, to wygramy wybory parlamentarne i zmienimy Polskę - uważa Kosiniak-Kamysz.

Liderami wielkopolskiej listy Koalicji Europejskiej są: była premier Ewa Kopacz, były premier i szef MSWiA Leszek Miller oraz europoseł PSL Andrzej Grzyb.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
"PiS jest silny w gębie, zwarty przy żłobie i gotowy do ucieczki". KE składa obietnice nauczycielom
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Glownie w zasadzie nie moga przebolec koryta, stad ten bezsesnowny belkot towarzyszy.

 • eski57

  Oceniono 3 razy -1

  „PiS jest silny ...” - obawiam się , że szefowie Koalicji Europejskiej NIE doceniają Siły sojuszu PiS - u z Kościołem Instytucjonalnym i poparciem większości duchownych , no i RM , TT – agend o. Rydzyka ! Wymowną była wypowiedź biskupa Meringa do J. Kaczyńskiego . „Pańskie sukcesy są naszymi sukcesami” !
  - Zlekceważenie roli KK jaką może odegrać w obu wyborach może doprowadzić do powtórzenia przez prezesa wobec o. Rydzyka „bez ciebie ojcze nie byłoby tego zwycięstwa” … ! ?

 • tomaselli

  Oceniono 5 razy -1

  Ogladalem dzisiaj ten belkot ! Sala nie potrafila nawet ukryc zmeczenia i znudzenia, sluchajac po raz n-ty bezsensownych frazesow. Nie pomoglo nawet wywyzszenie zasluzonego towarzysza Leszka Millera. Dowiedzialem sie przy okazji, ze to dzieki SLD i Millerowi Polska znalazla sie w Uni i Nato. Suma sumarum-zenada !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX