Wyniki wyborów do Europarlamentu. Grzegorz Schetyna: Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy zrobić, ale musimy zrobić dużo więcej

- Trzeba wyciągnąć wnioski z tego co się stało. Musimy zrobić dużo więcej. Mamy na to 4-5 miesięcy. Musi być dobry pomysł polityczny, musi być mobilizacja wyborców Koalicji Europejskiej - stwierdził Grzegorz Schetyna. KE znacząco przegrała z PiS wybory do Parlamentu Europejskiego.

Wyniki wyborów do PE [RELACJA NA ŻYWO]>>>

Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 45,57 proc., a Koalicja Europejska 38,29 proc. - wynika z opublikowanych na stronie PKW wyników z 99,25 proc. komisji. Najnowsze dane potwierdzają, że do PE wejdą trzy polskie ugrupowania, prócz PiS i KE mandaty zdobyła także Wiosna Roberta Biedronia.

- Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy zrobić, ale musimy zrobić dużo więcej - podkreślił szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, odnosząc się do wyników Koalicji Europejskiej w wyborach do PE. - Mamy na to 4-5 miesięcy; musi być dobry pomysł polityczny, musi być większa mobilizacja wyborców KE - tak wyniki niedzielnych wyborów skomentował lider PO.

Schetyna w TVN24 przypomniał, że  "Jarosław Kaczyński przegrywał osiem wyborów z rzędu i wszyscy go pogrzebali". - My na razie szukamy. Zbudowaliśmy koalicję, która zjednoczyła opozycję i to był pierwszy krok. Nie wystarczyło, zgoda, ale jest pytanie, co dalej. Nie ma alternatywy, dla tego, co udało nam się zrobić, czyli zjednoczyć opozycję. Trzeba rozszerzyć tę formułę, trzeba znaleźć wspólny program, trzeba trafić tam, gdzie przegraliśmy. To jest dziś wyzwanie dla nas  - powiedział Schetyna.

Jak podkreślił przewodniczący PO, gdyby partie tworzące Koalicję Europejską startowały osobno, PiS zdominowałby te wybory.

- To będzie walka o wszystko, w październiku rozstrzygnie się los Polski na dekady. Jeżeli nie będziemy w porozumieniu, to po prostu przegramy. Nie mam żadnych złudzeń co do tego (...). Nie ma alternatywy dla tego, czy jednoczyć opozycję. Są dwa wielkie bloki: blok PiS i blok Koalicji Europejskiej - stwierdził Schetyna.

Wyniki wyborów do Europarlamentu. Neumann: mało czasu na analizy

- Na ocenę kampanii też przyjdzie jeszcze czas - mówił w Poranku Radia TOK FM Sławomir Neumann. Szef klubu parlamentarnego PO-KO zaraz też przyznał, że "nie ma tego czasu za wiele".

- W tym meczu, w pierwszej połowie przegrywamy, teraz jest przerwa w szatni. Trzeba przeanalizować to, co się stało, przekazać sobie te najważniejsze informacje - dodał polityk PO.

Czytaj też: Wyniki wyborów do Europarlamentu. Beata Szydło najlepsza w kraju, sprawdź 10 najwyższych wyników>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
Wyniki wyborów do Europarlamentu. Grzegorz Schetyna: Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy zrobić
Zaloguj się
 • miloz1

  Oceniono 5 razy 5

  Za mało straszył PiSem. Do jesiennych wyborów trzeba to zmienić. W każdym zdaniu PeOwca ma się pojawić PiS co najmniej 2 razy, a nie raz jak dotychczas.

 • irenevonbrick

  Oceniono 3 razy 3

  Trzeba przyznać ze Pan Kaczyński jest bezkonkurencyjny w polityce.Jest b. dobrym strategiem i potrafi utrzymać dyscyplinę .A robi to wszystko na trzeźwo bo nie pije.

 • tlbck

  Oceniono 3 razy 3

  Bo ludzi g.w.o interesuje LGBT, KRS, KNF itd., ludzi interesują "dwie wieże", kto ile dostanie itd. ;niestety, PO nie umiała tego pociągnąć, zaczęła bić się na ideologię i z "remisu" przed ciszą wyborczą nagle zrobiło się 8:0 w poniedziałek po południu...

 • 1627cd1410

  Oceniono 4 razy 2

  ale już nie z tobą grzesiu.. wracaj cieciować w skłądzie z węglem.. tam może masz kompetencje..

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 2

  tofik pileczka tofik pileczka pileczka

 • konrad.bajor

  Oceniono 1 raz 1

  Grzesiek trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny. To trzecia porażka. Borsuk Budka powinien przejąć stery.

 • tomaselli

  0

  Jestescie skonczeni, czy to takie trudne , zeby zrozumiec panie schetyna ?

 • eski57

  Oceniono 2 razy -2

  - Prezes Kaczyński zawołaniem ; „Kto podnosi rękę na Kościół , ten podnosi rękę na Polskę” potwierdził współistnienie z Kościołem i oznajmił się jego obrońcą , co było związkiem przyczynowym do wystąpienia prelegenta p. Tuska na UW ! …………..3.05 ...jak TO czasem niezamierzane ..pomocnym staje się …….
  W tych 45 % Zwycięscy , mieści się najwierniejsza Kościołowi część katolików na pewno pomniejszona o niewielką liczbę beneficjentów „darów” Kaczyńskiego , którzy niekoniecznie kościołowi sprzyjają ! 
  Koalicja Europejska wsparcia ze strony Kościoła NIE ma (PO straciła po przywołaniu K. Łagiewnickiego przez o. Rydzyka do jedności po ; „nie będę klękał …) , wynik , który uzyskała jest optymalnym poparciem rzeczywistych i merytorycznych sympatyków ! 
  - Wiosna – p. Biedroń mimo dość ostrego wejścia w kwestie wyznaniowe – stosunki państwo - Kościół , szczęśliwie udało się 5 % przekroczyć …. Czy wynik ten można traktować , że tylko TAKA liczba Polaków wspiera TAKI rozdział ! ? ! ….
  Wybory te pokazały , że przynajmniej te ok. 45 % polskiego społeczeństwa jest b. związane z KK i ... PiS-em i wyrozumiałe wobec grzeszności i duchowni , mimo wiadomych filmów … mogą dalej czuć się pożądani ! - Do następnych wyborów czasu niewiele , jak NA ujawnioną się sytuację ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX