Wybory parlamentarne 2019. Jedynki na listach wyborczych. Wszystkie okręgi

Wybory do Sejmu i Senatu 2019 zbliżają się wielkimi krokami, a razem z nimi rusza maszyna wyborcza. W 41 okręgach będzie można zagłosować na kandydatów z łącznie pięciu ogólnopolskich komitetów. Kim są jedynki komitetów w wyborach do Sejmu? Wybory parlamentarne 2019 - jedynki na listach wyborczych.

Wybory parlamentarne 2019. Jedynki na listach wyborczych

Już 13 października, w pierwszy możliwy termin, Polacy ruszą do urn, żeby wybrać swoich przedstawicieli. Głosować będzie mogła każda osoba, która ukończyła 18 rok życia i posiada czynne prawo wyborcze (jego odebranie może nastąpić w przypadku ubezwłasnowolnienia lub w konsekwencji wyroku sądu). W 41 okręgach będzie można zagłosować na kandydatów z łącznie pięciu ogólnopolskich komitetów. Są to: Koalicyjny komitet wyborczy Koalicja Obywatelska PO-.N-IPL-Zieloni, Prawo i Sprawiedliwość, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Polskie Stronnictwo Ludowe (Kukiz’15) i Sojusz Lewicy Demokratycznej (Wiosna, Razem). Kim są ci, którzy znaleźli się na jedynkach komitetów w wyborach do Sejmu? (podajemy ich w kolejności numerów list rozlosowanych dla poszczególnych komitetów).

Legnica (okręg nr 1): 
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Stanisław Żuk
2. Prawo i Sprawiedliwość: Adam Lipiński
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Waldemar Utecht
5. Koalicja Obywatelska: Piotr Borys
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Adam Myrda

Wałbrzych (okręg nr 2):
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Paweł Gancarz
2. Prawo i Sprawiedliwość: Michał Dworczyk
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Marek Dyduch
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Roman Łambucki
5. Koalicja Obywatelska: Tomasz Siemoniak
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Anatol Szpur

Wrocław (okręg nr 3):
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Jacek Protasiewicz
2. Prawo i Sprawiedliwość: Mirosława Stachowiak-Różecka
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Krzysztof Śmiszek
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Krzysztof Tuduj
5. Koalicja Obywatelska: Grzegorz Schetyna
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Ewa Zdrojewska

Bydgoszcz (okręg nr 4):
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Dariusz Kurzawa
2. Prawo i Sprawiedliwość: Tomasz Latos
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Krzysztof Gawkowski
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Marcin Sypniewski
5. Koalicja Obywatelska: Tadeusz Zwiefka
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Łukasz Pająk

Toruń (okręg nr 5):
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Paweł Szramka
2. Prawo i Sprawiedliwość: Jan Krzysztof Ardanowski
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Robert Kwiatkowski
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Sławomir Mentzen
5. Koalicja Obywatelska: Tomasz Lenz
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Marek Kuszyński

Lublin (okręg nr 6):
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Jan Łopata
2. Prawo i Sprawiedliwość: Sylwester Tułajew
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Jacek Czerniak
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Jakub Kulesza
5. Koalicja Obywatelska: Joanna Mucha
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Marek Woch

Chełm (okręg nr 7):
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Jarosław Sachajko
2. Prawo i Sprawiedliwość: Jacek Sasin
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Monika Pawłowska
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Witold Tumanowicz
5. Koalicja Obywatelska: Riad Haidar
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Jan Kokot

Zielona Góra (okręg nr 8):
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Jolanta Fedak
2. Prawo i Sprawiedliwość: Marek Ast
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Anita Kucharska-Dziedzic
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Krystian Kamiński
5. Koalicja Obywatelska: Tomasz Aniśko

Łódź (okręg nr 9):
5. Koalicja Obywatelska: Tomasz Zimoch
2. Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Gliński
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Elżbieta Bińczycka
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Tomasz Trela
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Tomasz Grabarczyk

Piotrków Trybunalski (okręg nr 10):
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Dariusz Klimczak
2. Prawo i Sprawiedliwość: Antoni Macierewicz
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Anita Sowińska
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Patryk Marjan
5. Koalicja Obywatelska: Cezary Grabarczyk

Sieradz (okręg nr 11)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Paweł Bejda
2. Prawo i Sprawiedliwość: Joanna Lichocka
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Paulina Matysiak
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Izabela Walczak
5. Koalicja Obywatelska: Cezary Tomczyk
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Przemysław Skupiński

Kraków (okręg nr 12)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Józef Brynkus
2. Prawo i Sprawiedliwość: Rafał Bochenek
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Ryszard Śmiałek
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Bartosz Wilczyński
5. Koalicja Obywatelska: Dorota Niedziela

Kraków (okręg nr 13)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Agnieszka Ścigaj
2. Prawo i Sprawiedliwość: Małgorzata Wassermann
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Maciej Gdula
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Konrad Berkowicz
5. Koalicja Obywatelska: Paweł Kowal
6. Prawica: Stanisław Żółtek
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Marek Jakubiak

Nowy Sącz (okręg nr 14)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Urszula Nowogórska
2. Prawo i Sprawiedliwość: Arkadiusz Mularczyk
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Jakub Bocheński
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Andrzej Skupień
5. Koalicja Obywatelska: Jagna Marczułajtis-Walczak
6. Prawica: Andrzej Paciej

Tarnów (okręg nr 15)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Władysław Kosiniak-Kamysz
2. Prawo i Sprawiedliwość: Anna Pieczarka
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Jacek Jabłoński
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Czesław Kwaśniak
5. Koalicja Obywatelska: Urszula Augustyn

Płock (okręg nr 16)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Piotr Zgorzelski
2. Prawo i Sprawiedliwość: Łukasz Szumowski
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Arkadiusz Iwaniak
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Paweł Usiądek
5. Koalicja Obywatelska: Marcin Kierwiński
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Paweł Kłobukowski

Radom (okręg nr 17)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Mirosław Maliszewski
2. Prawo i Sprawiedliwość: Marek Suski
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Patryk Fajdek
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Marek Szewczyk
5. Koalicja Obywatelska: Joanna Kluzik-Rostowska
6. Prawica: Lucyna Wiśniewska
8. Bezpartyjni i Samorządowcy: Piotr Drzewiński
9. Skuteczni Piotra Liroya-Marca: Hubert Czerniak

Siedlce (okręg nr 18)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Marek Sawicki
2. Prawo i Sprawiedliwość: Krzysztof Tchórzewski
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Dorota Olko
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Krzysztof Tołwiński
5. Koalicja Obywatelska: Kamila Gasiuk-Pihowicz
7. Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów: Adam Bednarczyk
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Marek Czarnecki

Warszawa (okręg nr 19)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Władysław Teofil Bartoszewski
2. Prawo i Sprawiedliwość: Jarosław Kaczyński
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Adrian Zandberg
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Janusz Korwin-Mikke
5. Koalicja Obywatelska: Małgorzata Kidawa-Błońska

Warszawa (okręg nr 20)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Robert Mordak
2. Prawo i Sprawiedliwość: Mariusz Błaszczak
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Andrzej Rozenek
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Michał Wawer
5. Koalicja Obywatelska: Jan Grabiec
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Grzegorz Wysocki

Opole (okręg nr 21)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Paweł Kukiz
2. Prawo i Sprawiedliwość: Violetta Porowska
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Marcelina Zawisza
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Jacek Wilk
5. Koalicja Obywatelska: Witold Zembaczyński
10. Mniejszość Niemiecka: Ryszard Galla

Krosno (okręg nr 22)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Mieczysław Kasprzak
2. Prawo i Sprawiedliwość: Marek Kuchciński
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Łukasz Rydzik
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Andrzej Zapałowski
5. Koalicja Obywatelska: Joanna Frydrych

Rzeszów (okręg nr 23)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Stanisław Tyszka
2. Prawo i Sprawiedliwość: Krzysztof Sobolewski
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Wiesław Buż
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Grzegorz Braun
5. Koalicja Obywatelska: Paweł Poncyliusz
9. Skuteczni Piotra Liroya-Marca: Andrzej Szlęzak

Białystok (okręg nr 24)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Stefan Krajewski
2. Prawo i Sprawiedliwość: Dariusz Piontkowski
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Paweł Krutul
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Robert Winnicki
5. Koalicja Obywatelska: Robert Tyszkiewicz
6. Prawica: Rafał Przychodzeń
7. Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów: Mirosław Basiewicz
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Łukasz Dymko
9. Skuteczni Piotra Liroya-Marca: Marcin Sawicki

Gdańsk (okręg nr 25)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Andrzej Kobylarz
2. Prawo i Sprawiedliwość: Jarosław Sellin
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Beata Maciejewska
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Michał Urbaniak
5. Koalicja Obywatelska: Sławomir Neumann

Słupsk (okręg nr 26)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Marek Biernacki
2. Prawo i Sprawiedliwość: Marcin Horała
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Joanna Senyszyn
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Artur Dziambor
5. Koalicja Obywatelska: Barbara Nowacka

Bielsko-Biała (okręg nr 27)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Mirosław Szemla
2. Prawo i Sprawiedliwość: Stanisław Szwed
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Przemysław Koperski
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Bronisław Foltyn
5. Koalicja Obywatelska: Mirosława Nykiel

Częstochowa (okręg nr 28)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Henryk Kiepura
2. Prawo i Sprawiedliwość: Szymon Giżyński
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Zdzisław Wolski
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Włodzimierz Skalik
5. Koalicja Obywatelska: Izabela Leszczyna
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Marcin Maranda

Katowice (okręg nr 29)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Andrzej Pilot
2. Prawo i Sprawiedliwość: Bożena Borys-Szopa
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Wanda Nowicka
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Sebastian Dziębowski
5. Koalicja Obywatelska: Marta Golbik
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Robert Rabus

Bielsko-Biała (okręg nr 30)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Grzegorz Piliszek
2. Prawo i Sprawiedliwość: Bolesław Piecha
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Maciej Kopiec
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Roman Fritz
5. Koalicja Obywatelska: Marek Krząkała
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Maciej Urbańczyk

Katowice (okręg nr 31)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Aleksandra Jelonek
2. Prawo i Sprawiedliwość: Mateusz Morawiecki
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Maciej Konieczny
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Dobromir Sośnierz
5. Koalicja Obywatelska: Borys Budka

Katowice (okręg nr 32)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Barbara Chrobak
2. Prawo i Sprawiedliwość: Ewa Malik
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Włodzimierz Czarzasty
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Jerzy Janoska
5. Koalicja Obywatelska: Wojciech Saługa

Kielce (okręg nr 33)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Czesław Siekierski
2. Prawo i Sprawiedliwość: Zbigniew Ziobro
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Andrzej Szejna
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Krzysztof Bosak
5. Koalicja Obywatelska: Bartłomiej Sienkiewicz
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Stanisław Skuza
9. Skuteczni Piotra Liroya-Marca: Piotr Liroy-Marzec

Elbląg (okręg nr 34)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Zbigniew Ziejewski
2. Prawo i Sprawiedliwość: Leonard Krasulski 
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Monika Falej
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Andrzej Wyrębek
5. Koalicja Obywatelska: Jacek Protas
8. Bezpartyjni Samorządowcy: Wojciech Penkalski

Olsztyn (okręg nr 35)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Urszula Pasławska
2. Prawo i Sprawiedliwość: Wojciech Maksymowicz
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Marcin Kulasek
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Piotr Lisiecki
5. Koalicja Obywatelska: Janusz Władysław Cichoń
9. Skuteczni Piotra Liroya-Marca: Paweł Abramski

Kalisz (okręg nr 36)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Andrzej Grzyb
2. Prawo i Sprawiedliwość: Jan Dziedziczak
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Wiesław Szczepański
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Witold Stoch
5. Koalicja Obywatelska: Mariusz Witczak

Konin (okręg nr 37)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe (Kukiz'15): Jacek Tomczak
2. Prawo i Sprawiedliwość: Zbigniew Hoffmann
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Paulina Nowak
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Anna Bryłka
5. Koalicja Obywatelska: Tomasz Nowak
7. Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów: Zdzisław Jankowski

Piła (okręg nr 38)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe (Kukiz'15): Krzysztof Paszyk
2. Prawo i Sprawiedliwość: Krzysztof Czarnecki
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Dariusz Standerski
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Adam Urbański
5. Koalicja Obywatelska: Maria Janyska

Poznań (okręg nr 39)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe: Wojciech Jankowiak
2. Prawo i Sprawiedliwość: Jadwiga Emilewicz
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Katarzyna Ueberhan
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Jakub Mierzejewski
5. Koalicja Obywatelska: Joanna Jaśkowiak

Koszalin (okręg nr 40)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe (Kukiz'15): Radosław Lubczyk 
2. Prawo i Sprawiedliwość: Czesław Hoc
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Małgorzata Prokop Paczkowska
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Krzysztof Chmielewski
5. Koalicja Obywatelska: Piotr Zientarski

Szczecin (okręg nr 41)
1. Polskie Stronnictwo Ludowe (Kukiz'15): Jarosław Rzepa
2. Prawo i Sprawiedliwość: Marek Gróbarczyk
3. Sojusz Lewicy Demokratycznej: Dariusz Wieczorek
4. Konfederacja Wolność i Niepodległość: Marcin Bedka
5. Koalicja Obywatelska: Sławomir Nitras

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny