Poseł PSL o Wojciechowskim: Skoro to jest "najlepszy z najlepszych", a ledwo przeszedł, to jacy są inni?

Jeżeli jest podana piłeczka w postaci pytania, na które pan Wojciechowski nie potrafi odpowiedzieć tak, żeby zadowolić członków komisji, to coś nie tak jest z kompetencjami u polityków PiS - mówił w Poranku Radia TOK FM Piotr Zgorzelski, kandydat Koalicji Polskiej do Sejmu.

Poseł Piotr Zgorzelski (PSL) zarzucił rodzinie Jaruzelskich, że "w istocie za darmo" przejęli willę na warszawskim Mokotowie. Córka gen. Jaruzelskiego - radna SLD Monika Jaruzelska - odpowiedziała, że Zgorzelski nie zna faktów, a sprawę zbadała już prokuratura w 2018 roku. Dominika Wielowieyska zaczęła więc rozmowę z posłem PSL-u od tego, że dostała wiadomość od Moniki Jaruzelskiej, że kandydatka do Senatu ma kłopot z dostarczeniem pozwu Zgorzelskiemu w tej sprawie. - Jeżeli faktycznie tak jest, to jestem do dyspozycji. Nie zszedłem do podziemia. Pewnie 30 lat temu można było wysłać czołg i pozew byłby doręczony. Jestem aktywny w kampanii, ale nie wypatruję w oknie pani Jaruzelskiej - mówił Zgorzelski. 

We wtorek były prezydent Lech Wałęsa wycofał się z poparcia dla PO i stwierdził, że odda głos na partię Władysława Kosiniaka-Kamysza. Potem jednak skasował wpis z tą deklaracją. Wielowieyska pytała Zgorzelskiego, jak zareagował na woltę byłego prezydenta. - Jestem historykiem i miłośnikiem literatury. Głosów poparcia mamy dosyć, ale i ten przyjmujemy jako wróżbę zwycięstwa - komentował Piotr Zgorzelski.

Jak podkreślał, "pole działania dla Lecha Wałęsy ogranicza się z każdym dniem". - Została mu chyba tylko do poparcia Konfederacja. Choć znając wolty byłego prezydenta, to także nie można wykluczyć, że poprze i PiS - komentował poseł PSL. 

"Coś jest nie tak z kompetencjami polityków PiS"

Wielowieyska pytała też polityka ludowców o "zielone" światło dla kandydatury Janusza Wojciechowskiego na unijnego komisarza ds. rolnictwa. Byłemu działaczowi PSL udało się uzyskać pozytywną opinię dopiero po dwóch przesłuchania i serii pytań na, które musiał odpowiedzieć na piśmie. Jeszcze we wtorek politycy PiS mówili wprost, że opozycja "prowadzi szkodliwe działania" przeciw Wojciechowskiemu. Zgorzelski odpowiadał, że było wprost przeciwnie. 

- Opozycja pomagała Januszowi Wojciechowskiemu. Pytania były uzgodnione z nim. Jeżeli jest podana piłeczka w postaci pytania, na które pan Wojciechowski nie potrafi odpowiedzieć tak, żeby zadowolić członków komisji, to coś nie tak jest z kompetencjami u polityków PiS. Skoro prezes Kaczyński twierdzi, że to "najlepszy z najlepszych", a ledwo przeszedł poprawkowe tury, to jacy są inni? - pytał Zgorzelski. 

Polityk PSL krytykował obietnice składane przez PiS w sprawie dopłat dla rolników. Prezes Jarosław Kaczyński zapowiadał niedawno, że polscy farmerzy będą dostawali z UE takie same środki finansowe jak na przykład Niemcy. - Zagubiłem się w obietnicach PiS w sprawie dopłat dla rolników - odparł Zgorzelski. Jego zdaniem PiS "nie zrobił nic w tej kwestii". - PiS nie ma mocy sprawczej w UE, bo zasiada w oślej ławce. Zantagonizował się ze wszystkimi. Trzeba było prowadzić taką politykę zagraniczną, żeby rewitalizować Trójkąt Weimarski z Niemcami oraz Francją i tam wpływać na politykę - mówił dalej kandydat Koalicji Polskiej do Sejmu.

Tłumaczył też, dlaczego teraz polscy rolnicy dostają mniejsze dopłaty niż ich unijny koledzy po fachu. - Bo weszliśmy do procesu przyznawania środków unijnych w trakcie ich przekazywania. Są różne uwarunkowania - przekonywał Piotr Zgorzelski. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (39)
Wybory 2019. Piotr Zgorzelski, kandydat Koalicji Polskiej do Sejmu, w Poranku Radia TOK FM
Zaloguj się
 • bogucjusz

  Oceniono 15 razy 9

  Zlitowali się i przepchnęli dzbana, tak jak się przepycha kiepskiego ucznia do następnej klasy. Kadry PiS są takie, że strach im dać miotłę do rąk, bo albo ukradną, albo rozwalą. I powiedzą, że przez Tuska.

 • wawiak57

  Oceniono 15 razy 9

  Pan poseł interesuje się willą Jaruzelskiej to może i pochyli się nad willą Kaczyńskiego. Też nie została zakupiona a podarowana w minionym systemie tatusiowi i mamusi Jarka. Za jakie to zasługi ? Nie wszystkim dawali.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 12 razy 8

  "najlepszy z najlepszych", a ledwo przeszedł ..."
  jeszcze "wycierpimy" za niego ...

 • norman67

  Oceniono 5 razy 5

  Niestety smutna prawda. Rządzą nami matoły, które trzymają się razem, bo inaczej nie były w stanie doić naszej kasy pod płaszczykiem patriotyzmu, katolicyzmu i wspierania nierobów.

 • elq_1

  Oceniono 6 razy 4

  Teń śmieć, z obrotowej kanapy chłopów z Wiejskiej, spadkobierców ZSL ma coś do powiedzenia o Generale!
  Do budy kundlu, jaja sobie lizać!

 • zgred151

  Oceniono 6 razy 4

  I znowu sukces . Tym razem dla szybkiego skompletowania , z łaski zdecydowano sie na Wojciechowskiego , by zakonczyc formowanie komisji a PIS oglosza sukces i beda kwiaty jak przy 27; 1

 • janjan101

  Oceniono 3 razy 3

  Pewnie 30 lat temu można było wysłać czołg
  30 lat temu takie farbowane PSL-e z ZSL-u robili laskę Jaruzelskiemu, Kiszczakowi i jeszcze in za to dziękowali.

 • barakuda62

  Oceniono 2 razy 2

  Uwielbiam komentarze PSL-owców a ten to prawdziwa perełka:
  "Skoro prezes Kaczyński twierdzi, że to "najlepszy z najlepszych", a ledwo przeszedł poprawkowe tury, to jacy są inni?"
  Nic dodać nic ująć- w punkt!
  🤣🤣🤣

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX