WYNIKI WYBORÓW 2019. Polska nie jest już podzielona na pół. Miażdżąca przewaga PiS w województwach

W wyborach parlamentarnych 2019 PiS wygrał w aż 14 województwach. Koalicja Obywatelska zdobyła przewagę jedynie w województwach: pomorskim i lubuskim.

Wyniki tegorocznych wyborów do europarlamentu pokazywały Polskę podzieloną na dwie "połowy". W zachodniej części kraju przewagę uzyskała Koalicja Europejska, we wschodniej PiS. 

Mapa, sporządzona na podstawie sondażowych wyników IPSOS dla TVN 24, pokazująca zwycięzców wyborów parlamentarnych w poszczególnych województwach, wygląda już zupełnie inaczej. PiS zdecydowanie dominuje - KO wygrywa jedynie w województwie pomorskim (38,8 proc. do 33 proc.)  i lubuskim (32,5 proc. do 31,9 proc.).

Najwyższy wynik PiS uzyskał na Podkarpaciu - aż 62,1 proc. KO wskazało tam jedynie 14 proc. głosujących.

Kto wygrał wybory?

Według badania exit poll Ipsos dla TVN, Polsatu i TVP wybory do parlamentu 2019 wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 43,6 procent. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska, którą poparło 27,4  procent Polaków.

Wyniki wyborów 2019. Kto w Sejmie?


W Sejmie znajdzie się jeszcze Lewica - 11,9 procent poparcia, Koalicja Polska, którą tworzy Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15 - wynik to 9,6 procent. Według sondażu exit poll Ipsos dla TVN, Polsatu i TVP w parlamencie znajdzie się też Konfederacja, której sondaż daje 6,4 proc.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Polska nie jest już podzielona na pół. Miażdżąca przewaga PiS w województwach
Zaloguj się
 • cynnik2

  Oceniono 7 razy 1

  jak łatwo omamić ludzi pustymi obietnicami. Wstyd mi za moje województwo, tu nigdy PiS nie wygrywał. Zaciskajcie pasa, Polacy, teraz dopiero przyjdą trudne lata dla tych, co tworzą PKB. Podwyżki podatków, cen prądu, gazu, żarcia, usług, dodruk pieniędzy, szalejąca inflacja. Skopiujcie i sprawdźcie za dwa lata.

 • perski_dziadzio

  Oceniono 2 razy -2

  Demolowania Polski c.d.
  Ale nie będzie u nas nawet Budapesztu.
  Grozi nam Grecja, Argentyna lub Wenezuela, czyli bankructwo państwa.
  Będzie kontynuacja likwidacji problemu przyszłych emerytur przez import węgla (niech nas truje) i brak opieki medycznej.

 • szpung

  Oceniono 8 razy -4

  Lubuskie to wiadomo - patologia, ludzie przypadkowo zwiezieni z terenow wschodnich zero spoleczenstwa obywatelskiego, zero wiezi,pokoleniowych zero zakorzenienia, to mieszkancy krainy krola ubu czyli geograficznie nigdzie, mogli by mieszkac gdziekolwiek i nie robilo to by im wiekszej roznicy, moze poza jezykowa.
  Gdanskie to podobny problem swieze oosadnictwo z terenu Wilenszczyzny, troche pancernych z peerelowskiego eposu toowarzysza przymanowskiego. W takim FSD nikogo nie zdziwi jak pwstanie pomnik feudalnego gauleitera, ktory mial grube rzeczy w prokuraturze i ktoory niczym feudalny wuznaczyl nastepczynie prawem dziedziczenia tytulu poprzez namaszczenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX