"PiS jest słaby i tchórzliwy. Ucieka w popłochu, jak tylko tupnąć. Gniew ludu zmiecie go ze sceny"

"Zjednoczone siły demokratycznej prawicy i demokratycznej lewicy odepchną recydywistów komuny i pogrzebią ten odrażający klerykalno-nacjonalistyczny reżim, oparty na małych karierowiczach i lizusach o mentalności ministranta" - pisze Jan Hartman na swoim blogu.

Dziś PiS ma poniżej 30 proc. poparcia, za rok, wieszczy Jan Hartman na swoim blogu, będzie miał 25. "W 2018 r. przegrają wojnę o duże miasta. W 2019 r. przegrają zaś wybory do Sejmu" - dodaje. "Gniew ludu zmiecie PiS ze sceny. Bo PiS jest słaby i tchórzliwy, a przede wszystkim potwornie nieudolny i groteskowo niekompetentny" - uważa filozof.

"Ucieka w popłochu, jak tylko tupnąć, i na gwałt szuka jakichś fachowców do rządzenia tym państwem, lecz ich po prostu w PiS nie ma" - pisze Hartman. I wymienia powody, dla których PiS straci władzę.

"Powoli stajemy się jednym wielkim Janowem"

A to m.in. osłabienie roli Kaczyńskiego w partii, powrót Tuska, znudzenie ludzi 500+, niespełnione obietnice, mobilizacja opozycji, wycofanie poparcia przez Kościół, izolacja dyplomatyczna i odcięcie od UE czy w końcu rozpad państwa. "Powoli już stajemy się jednym wielkim Janowem. PiS nie ma kadr. Partyjne tłumoki na stołkach rozwalą każdą instytucję" - ocenia.

"Zjednoczone siły demokratycznej prawicy i demokratycznej lewicy odepchną recydywistów komuny i pogrzebią ten odrażający klerykalno-nacjonalistyczny reżim, oparty na małych karierowiczach i lizusach o mentalności ministranta" - pisze Hartman.

"A więc głowa do góry!" - woła polityk. "PiS już dzisiaj jest w defensywie. Jutro będzie w panice (będą zamykać?), a pojutrze będzie miał 20 proc. A wtedy to już jakby go nie było. Właśnie odbiliśmy się od dna i za chwilę zobaczymy światło nad nami. Jeszcze Polska nie zginęła!" - kończy.

Cały felieton tutaj.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (196)
"PiS jest słaby i tchórzliwy. Ucieka w popłochu, jak tylko tupnąć. Gniew ludu zmiecie go ze sceny"
Zaloguj się
 • mietekkowalski

  Oceniono 72 razy 20

  Powinien powstać nowy dział we współczesnym dziennikarstwie, a mianowicie dziennikarstwo "ku pokrzepieniu serc", najczęściej tych skołatanych zmianą systemu, koniecznością dostosowania do nowej rzeczywistości, z bardziej urzeczywistnionymi stawkami na rynku:)

 • chada

  Oceniono 17 razy 15

  Aha: i jeszcze celnie miażdży w punkt...

 • szpung

  Oceniono 31 razy 11

  Znow cuchnie materialistyczna dialektyka wyroazona przez towarzysza wychodowanego na zdrowych drozadzach marksizmu leninizmu bo tez i ten naukawiec nie widzi sprzecznosci w nawrocie do PRL i wybujalym klerykalizmie, szczerze powiem to nawet Gomulka gadal bardziej skladnie i z sensem niz ten propagator kazirodczosci, nowy lider ludu buraczanego pragnacego powrotu do skorumpowanego systemu czyciej.

 • m78k

  Oceniono 53 razy 11

  "Urodził się w zasymilowanej rodzinie żydowskiej. Jest synem Stanisława Hartmana i krewnym rabina Izaaka Kramsztyka[1]." - Cytat z Wikipedii. No po prostu Żydowska Gazeta. sięga coraz głębiej do swojego zaplecza. Ja nie wiem, czy to zaplecze zna się na polskim społeczeństwie. Nie uczestniczy przecież w jego życiu religijnym, nie uczestniczy w jego kulturze (pewnie jak na filmie Barei organizują wigilie, na których zamiast kolend śpiewają "Podmoskownyje wiecziera"), reprezentują inny system wartości i są raczej "obywatelami świata", niż lojalnymi obywatelami Polski. Nie przejmowałbym się w ogóle proroctwami takich znafcuf jak Hartman.

 • karasek432

  Oceniono 29 razy 11

  Gdy tylko powstanie nowa partia bazująca na anty emigracji i anty kleru to PIS zmiotą z powierzchni ziemi.

 • euro67

  Oceniono 53 razy 11

  Takie kanalie jak ten typ broniacy kazirodztwa juz dawno pownny zniknac z przestrzeni publicznej

 • krzysio333

  Oceniono 24 razy 10

  Być może. Ale niech profesor nie zapomina, że to gniew ludu wyniósł PIS na scenę. Lud jest pamiętliwy i jak zrzuci PIS, to napewno PO nie wyniesie z powrotem na "scenę". I to są właśnie płonne nadzieje pana profesora.

 • bialyrasizm

  Oceniono 50 razy 10

  Hartman, ile głosów zdobyłeś w wyborach do europarlamentu, startując z komitetu wyborczego "TREP" ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX