Mistewicz gani PiS. "Brak PR to nie powód do chwały. Rząd oddał pole"

- Skuteczna komunikacja to nie tylko praca z dziennikarzami z "Gazety Polskiej Codziennie" i TVP Info, z którymi szef gabinetu czy rzecznik prasowy politycznego są na ty - twierdzi na łamach "Rzeczpospolitej" Eryk Mistewicz.

"Brak PR to nie powód do chwały" - stwierdza w tytule w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" Eryk Mistewicz. Specjalista od politycznego marketingu krytykuje ekipę rządzącą za "odrzucenie narzędzi komunikacji społecznej".

"Z wyjątkiem operacji 500+ trudno powiedzieć o przebiciu się do świadomości powszechnej z pracami rządu. Rząd oddał pole" - ocenia.

Lista błędów

Wśród porażek PiS Mistewicz wymienia "źle zakomunikowane decyzje nt. podatku handlowego, ustąpienia ministra finansów, zakupu uzbrojenia, reformy szkolnictwa, wymiaru sprawiedliwości".

"Im bardziej specjalistyczne i skomplikowane tematy, tym bardziej przemyślana powinna być strategia komunikacji" - podkreśla.

Co zrobić?

"Skuteczna komunikacja to ciężka praca z dziennikarzami mediów centralnych, ale i regionalnych, także autorami projektów nowych mediów, działaczami społecznymi, NGO zainteresowanymi od lat poszczególnymi tematami" - pisze doradca polityczny.

"To nie tylko praca z dziennikarzami z 'Gazety Polskiej Codziennie' i TVP Info, z którymi szef gabinetu czy rzecznik prasowy politycznego są na ty" - dodaje.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (60)
Mistewicz gani PiS. "Brak PR to nie powód do chwały. Rząd oddał pole"
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 10 razy 8

  I dobrze sa przynajmniej autentyczniejsi juz mialem dosc tego cynicznego politycznego nuzacego meczacego marketingu, za ktorym nic poza pustym marketingiem czyli falszem sie nie krylo.

 • kist22

  Oceniono 51 razy 7

  No tak jakby PIS współpracował z Wybiórczą tak jak Peło to by było cacy i nie byłoby błędów

 • misiaczek1281

  Oceniono 19 razy 3

  a z kim miałby się PiS komunikować? z Wyborczą czy z TOK FM które go tak atakują?
  nie żartujcie....

 • depepoz

  0

  Najwyższy czas powołać ministerstwo propagandy. Gotowe wzorce do zaczerpnięcia u zachodniego sąsiada, ALE Z LAT 30-tych.

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 2 razy 0

  Przeczytałem z rozpędu "Misiewicz gani PiS" i tak mnie zaintrygowało, że kliknąłem. A tu w tekście nic nowego. Przepraszam p. Mistewicza za pomyłkę.

 • apolis

  Oceniono 53 razy -1

  Nie pomoże żaden pijar, kiedy w rządzie ma się świra...

 • berek-oberek

  Oceniono 53 razy -1

  Gazeta Polska i TVPiS głosem ludu pracującego, mężnie odpierającym zbrodnicze ataki imperializmu europejskiego.

 • czarna_brygada09

  Oceniono 26 razy -2

  Jaki pijar? O czym mówimy? Błaszczak, Waszczykowski, Macierewicz, Ziobro i reszta ... od sitka nie można ich oderwać, dzień w dzień opowiadają dyrdymały, obrażają inteligencję dżdżownicy, łgarstwa, urojenia, mrzonki a my to jakimś pijarze ... wolne żarty. 'Public relations' może być skuteczny tylko wówczas, gdy za nim stoi prawda, gdy dowodem są fakty, gdy to wszystko przedstawia 'homo sapiens' z naciskiem na 'sapiens', człowiek, miły sympatyczny, ze zdolnością do empatii a nie zionący nienawiścią do każdego o odmiennych poglądach, który agresją słowną szuka sobie wrogów. W demokracji komunikacja władzy z obywatelami to jest przekonywanie a nie wymuszanie i grożenie ... z taka władzą nie będzie żadnej rozmowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX