Materna: "Panie Prezesie, Pani Premier, uważajcie. Macierewicz jest bardziej niebezpieczny niż licho, które nie śpi. Strzeżcie się!"

Krzysztof Materna jest zaniepokojony. W najnowszym "Newsweek" postanowił podzielić się z czytelnikami swoimi obawami o los rządzących. Zwraca uwagę, że ostatnio w mediach "blask pierwszej trójcy" całkowicie zgasił Antoni Macierewicz.

"Broszki pani premier przyblakły i nie odbijają już słońca, tak jak było przy 500 +. Pan prezydent Duda krąży po pustym pałacu i coraz rzadziej słyszmy, jak mówi: 'Jestem przekonany'. Pytam, czy w mojej Polsce coś się złego dzieje? Czy wyczerpały się dobrozmianowe baterie?" - zastanawia się w swoim cotygodniowym felietonie w najnowszym "Newsweeku" Krzysztof Materna.

Reżyser szybko jednak odpowiada, że nie, a przyczyna leży gdzie indziej. Chodzi o gwiazdę Antoniego Macierewicza, którego nazwisko w ostatnich dniach media odmieniają przez wszystkie przypadki.

Dalej Materna wymienia przymioty ministra obrony. Pisze, że "ma poczucie humoru, specyficzne, ale ma. Jest szarmancki, uprzejmy, nawet dla kłopotliwych dziennikarzy. Odważny, nie boi się nikogo, ani powstańców warszawskich, ani prokuratury".

"Zwierzchnik sił zbrojnych może go co najwyżej pocałować"

Wyliczając zalety Macierewicza, Materna przypomina, że szef MON "będzie miał niedługo tysiące własnych żołnierzy i zwierzchnik sił zbrojnych może go co najwyżej pocałować". 

Ale jeśli ktoś myślał, że w felietonie Krzysztofa Materny chodził o pean na cześć Antoniego Macierewicza, to jest w wielkim błędzie. To rodzaj apelu i ostrzeżenia dla rządzących.

"Panie Prezesie, Pani Premier, Panie Prezydencie, uważajcie. Pan minister Macierewicz w ogóle nie sypia. Jest bardziej niebezpieczny niż licho, które nie śpi.  Strzeżcie się!" - pisze Materna.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (134)
Materna: "Panie Prezesie, Pani Premier, uważajcie. Macierewicz jest bardziej niebezpieczny niż licho, które nie śpi. Strzeżcie się!"
Zaloguj się
 • szpung

  Oceniono 21 razy 5

  'Emigracja to szansa' ze wspomne sztandarowe haslo minionej epoki, przez lata sluchalem kolejnych encyklik systemu i zastanwaialem sie jak to mozliwe iz spora czesc spoleczenstwa nie zadaje sobie prostych pytan, a co gorsza nawet probuje udzielic sobie samym odpowiedzi.

 • ilirian

  Oceniono 15 razy 3

  Wszyscy podniecają się pierdołami a CETA myk myk i przeszła. Jest ścisła współpraca między Tuskiem i Kaczyńskim w tej sprawie.

 • 43norbert

  Oceniono 26 razy 2

  Newsweek niemiecka tuba w Polsce i sprzedajny Materna. Strach to powinien pan Materna miec przed nieobliczalnym Lisem. Smutne to tylko ze polsko-jezyczne gazety w Polsce stoja w obronie zamachowcow smolenskich. Pytanie jest tylko jedno kto za tym stoi. Dlaczego polskim zdrajcom tak zalezy na tym aby w sprawie Smolenska prawda nigdy nie wyszla na wierzch. Ale to sa zludne marzenia. Minister Antoni Macierewicz i jego Komisja napewno dojda do prawdy, ktora dla niektorych wysoko postawionych ludzi w Polsce, bedzie bardzo gorzka.
  Najemnicy zamachowcow staja na glowie aby tych ktorzy daza do prawdy, obrzucac blotem. Ale to sa prozne wasze zabiegi. Juz niedlugo Polacy dowiedza sie prawdy o tym kto w przeszlosci tak naprawde nimi rzadzil, i kto byl sprawca tego zamachu!

 • bart5554

  Oceniono 26 razy 2

  Profesjonalizm i głębia tekstu powala. Napiszcie następnym razem to, co kolega w komentarzu poniżej: "Macierewicz to idiota" i tyle. Czytelnik dowie się wszystkiego, co jesteście gotowi mu przekazać. Oszczędzicie więcej czasu na serial typu "Zaginięcie Ewy T.".

 • haja12

  Oceniono 17 razy 1

  tez obstawiam ,ze to choroba kaczka się go boi zeby go o cos nie oskarzył a tak naprawde to on cos o kaczorze wie

 • bilderberg500

  Oceniono 30 razy 0

  To wszystko to nic. APEL DO KODu. Apeluję do obrońców demokracji aby na następnej demonstracji poświęcili uwagę na łamanie wolności słowa przez Pejsbook. Kasują konta ludzi mających swoje, osobiste i niezależne zdanie. Błagam KOD o POMOC. Wiem, że zawsze jak łamana jest demokracja to stajecie w OBRONIE. Liczymy na WAS! Pomóżcie!

 • ateistaoddziecka

  Oceniono 40 razy 0

  Przypomnijmy, o co tu chodzi.
  W 1991 roku Macierewicz opublikował listę z której wynikało jak byk, że "legendarni opozycjoniści", którym w 1989 roku komuniści przekazali władzę, byli w większości szpiclami komunistycznej bezpieki. Nic dziwnego - Kiszczak i Jaruzelski, ludzie inteligentni, starannie dobrali sobie "opozycję" do negocjacji. Rozmawiali po prostu z ludźmi, których mieli w garści, jak Boni czy Wałęsa, albo ze swoimi dobrymi kolegami, jak Geremek (w PZPR robił karierę przez bite 18 lat, dopóki go nie wywalono z partii za żydowskie pochodzenie).
  To dlatego, tuż po ujawnieniu listy przez Macierewicza spanikowany Wałęsa wraz resztą kapusiów zebrali się i po nocy zrobili zamach stanu zwany "nocną zmianą", obalając rząd Olszewskiego. Nie było wtedy internetu i większość Polaków nie miała pojęcia, co się właściwie stało. Z mediów, które prawie w całości należały do post-komunistów i byłych UB-eków przekaz szedł jednolity - oto wspaniały Wałęsa ze swoimi styropianowymi kolegami po raz kolejny ocalił Polskę. Oczywiście, ani w TV, ani w gazetach ani słowa o tym, kto był na liście Macierewicza. Takie to były "wolne" media.
  I od tamtej pory michnikowszczyzna opluwa Macierewicza przy każdej możliwej okazji, robiąc z niego wariata, furiata, rosyjskiego szpiega, itp itd......
  Nic z tego, resortowe śmieci i UB-eckie szpicle. Ostatnie wybory dobitnie pokazały, że ludzie już tych bredni nie kupują. Nic z tego. Wasze śmierdzące szambo wybiło i już się z tego g. nie wygrzebiecie, Bolki, Maleszki, i inne Boni-Engelkingi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX