Tym: Wredne choróbsko na cel wzięło sobie sędziów nad sędziami, ludzi honoru, jakich w naszej historii jeszcze nie było

Stanisław Tym punktuje działania rządu z ostatnich dni. Dostaje się m.in. sędziom Trybunału Konstytucyjnego wybranym przez PiS, delegacji, która chciała wrócić przeciążonym samolotem i Stanisławowi Piotrowiczowi.

W nowym numerze "Polityki" Stanisław Tym pochyla się nad wydarzeniami ostatnich dni. Pisze m.in. o "nagłej chorobie" trójki sędziów Trybunału Konstytucyjnego wybranych przez PiS: "Wredne choróbsko (...) na cel wzięło sobie sędziów nad sędziami, ludzi honoru, jakich w naszej historii jeszcze nie było".

"Polską rządzi bezmyślność i nieodpowiedzialność" - stwierdza Tym, wspominając słynny już powrót polskiej delegacji z Londynu. Co sądzi zaś o projekcie ustawy o zgromadzeniach? "Po ulicach będą mieli prawo chodzić wyłącznie ludzie zadowoleni, że tak gładko nam się rozwija wstęga biało-czerwona".

"Polsce się przecież coś należy"

"Polska jest niszczona przez niegodziwców. Trwają polowania" - pisze dalej satyryk, komentując sprawę Józefa Piniora. Odnosi się też do Stanisława Piotrowicza, wypominając rządzącym "farbowanie na wzór cnót osób hołubionych przez władze w stanie wojennym".

Jest też o tym, że Witold Waszczykowski chce, by Donald Tusk polubił do maja PiS. Wtedy rząd może poprzeć kandydaturę szefa Rady Europejskiej na kolejną kadencję. Bo, jak zaznacza Tym, "Polsce się przecież coś należy. Polsce, czyli Prawu i Sprawiedliwości".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (47)
Tym: Wredne choróbsko na cel wzięło sobie sędziów nad sędziami, ludzi honoru, jakich w naszej historii jeszcze nie było
Zaloguj się
 • kurnadziad

  Oceniono 59 razy 45

  Przecież co poszli na L-4 powinni natychmiast dostać dyscyplinarkę!!! I lekarze, którzy wystawili te zwolnienia TEŻ!!!

 • oloros11

  Oceniono 33 razy 29

  ci sedziowe na L4 - to absolutnie w Polsce normalka - po prostu sa ludzie i gnoje - kasty w Polsce sa lepiej zakotwiczone niz w Indiach - dla mnie to była ogromna nowina jak na chwile po wielu latach wróciłem do Polski
  jak wyjeżdżałam za głębokiej komuny - tam tez byly kasty ale byla to waska grupa rzadzicieli ktorzy przynajmniej nie byli hipokrytami -0 w dupie mieli wszlekie L4 - jak nie chcieli to ni e przyszli i koniec
  a teraz taka p..a mówi ze to byl czyn patriotyczny!!!!!!!- i ona ma będzie sędzia na d sedziami
  Rzady Chamow zastapily rzady Komunistów - nie wiadomo co gorsze

 • andrew1507

  Oceniono 30 razy 28

  PiS to totalna ohyda.
  Zrujnowali Polskę tak jak obiecali.

 • babi szado

  Oceniono 27 razy 25

  Jak tam kacze tirówki, pislamskie trolle? Wam zdrowie dopisuje?

 • wolo

  Oceniono 25 razy 23

  To choróbsko to groźna mutacja ptasiej grypy - grypa kacza. Winna tym razem jest Kopaczowa bo nie kupiła szczepionki.

 • valentin1943

  Oceniono 28 razy 18

  Tak się zastanawiam czy wynurzenia aaronów, smurfów, marud, SSadmcanarispispoland i innych nawiedzonych są świadectwem ich głupoty świadczonej za judaszowskie srebrniki czy ich rzeczywistymi przekonaniami.

 • zyks

  Oceniono 22 razy 16

  Paluszek i główka to PiSu wymówka. Wielki Prezydent też zachorował na rozwolnienie, żeby nie jechać na Trójkąt Weimarski. Teraz TK sparaliżują. Nic to. Odrobimy, jak poślemy ich w diabły.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX