Według Lisa PiS chce zmienić ustrój. "Gdy władza staje się uzurpatorem, obywatel ma prawo wypowiedzieć jej posłuszeństwo"

Po 1989 r. "zawarliśmy w Polsce pewną społeczną umowę, ujętą później w konstytucji" - pisze Tomasz Lis w "Newsweeku". Ale Kaczyński i PiS - dodaje - "łamiąc prawo, nadużywając mandatu, który dostali w wyborach, tę umowę, wbrew woli obywateli, wypowiadają".

"Nieudolna władza jest całkiem skuteczna w niszczeniu ustroju i sprowadzaniu suwerena do roli poddanego" - pisze Tomasz Lis we wstępniaku do nowego "Newsweeka". Jego zdaniem, by zmienić ustrój, rządzący uciekają się metod tylko pozornie legalnych. Krokiem na tej drodze ma być "zniszczenie Trybunału Konstytucyjnego".

"Demolka" TK czy ograniczanie praw do zgromadzeń to ruchy rządu, które według dziennikarza powinny spotkać się ze zdecydowaną odpowiedzią społeczeństwa. I rzeczywiście "obudziły wielu dzielnych ludzi". Pytanie tylko, czy wystarczająco wielu. "Nadeszła chwila, by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy" - napisał KOD, który wzywa do manifestacji 13 grudnia. Trzy dni wcześniej antyrządowy marsz organizuje grupa Obywatele RP.

"Gdy władza staje się uzurpatorem..."

Po transformacji ustrojowej "zawarliśmy w Polsce pewną społeczną umowę, ujętą później w konstytucji" - pisze Lis. Ale, jak dodaje, Jarosław Kaczyński i PiS, "łamiąc prawo, nadużywając mandatu, który dostali w wyborach, tę umowę, wbrew woli obywateli, wypowiadają".

"Gdy władza staje się uzurpatorem, obywatel ma prawo wypowiedzieć jej posłuszeństwo" - twierdzi redaktor naczelny tygodnika.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (44)
Według Lisa PiS chce zmienić ustrój. "Gdy władza staje się uzurpatorem, obywatel ma prawo wypowiedzieć jej posłuszeństwo"
Zaloguj się
 • xymeon_x

  Oceniono 31 razy 13

  a w komentach jest już zlot pisowskich ciot... potomków luśni i piotrowicza, pogrobowców PZPR, dzielnych siepaczy SB ... biedni w życiu nie podejrzewali, że nadejdzie ich 5 minut. Jeden z drugim już sobie leżeli na śmietniku historii a karakan z psychopatą na świat ich wyciągnęli.... Macierewicz i jego armia 'śpiących ubeków'.

 • monte.zuma1

  Oceniono 33 razy 11

  Nie lubię Lisa, ale to nie ma nic do rzeczy. Szanuję go za efekty jego pracy.
  On ma 100% racji, a niestety chciałbym powiedzieć, że się myli.

 • brushed

  Oceniono 18 razy 4

  Jest Lis, będzie szpung.

 • a_weasley

  Oceniono 9 razy 3

  Zaszczepić go!

 • vidi12

  Oceniono 17 razy 3

  Społeczeństwo polskie zmądrzało... to fakt. Jeszcze 11 lat temu - sondaże prezydenckie dawały Tomaszowi Lisowi drugie miejsce zaraz po Jolancie Kwaśniewskiej :) Wyobrażacie sobie ? :))))

 • pol733

  Oceniono 17 razy 3

  Panie Lis a może niech pan weźmie sprawy w swoje ręce. Zamiast nawoływać innych do "rewolucji" niech pan sam wyjdzie na ulicę, wyrwie kostkę brukową i zaatakuję "władzę". Zrobi pan to czy ma pan pełne gacie i woli wyręczać się innymi ?

 • jot-23

  Oceniono 14 razy 2

  Pod okraglym stolem zawarlismy pewna umowe spoleczna, co prawda ukryta przed spoleczenstwem, ale jednak umowa. A teraz pis chce te zdobycze tak ciezko wypracowane za olecami polakow nam odebrac! Buuuuuunt!

 • adam-aga

  Oceniono 14 razy 2

  Skacz Hienolisku, skacz. Walcz z PiS-em walcz. Razem z Pierdu-Pierdu na Rubikoniu i alimenciarzem, prowadź kodziarskich kapusiów na barykady. Niech walczą werble, biją dzwony a ty prowadź, prowadź, prowadź... Zbudź się Hienolisku, posłuchaj nikt nie idzie, nikt nie woła, werble nie warczą, dzwony nie biją. Polacy mają was w d..pie. Spadaj na szczaw i mirabelki.

 • pol733

  Oceniono 20 razy 2

  Lis nawołuje do buntu. To nam się rewolucjonista trafił. Panie Lis za każdą rewolucją stali młodzi ludzie (20 i 30 latkowie) chcący głównie poprawić swój los a nie takie "spasione koty" jak pan. Czy pan naprawdę myśli, że młody człowiek posłucha pana wezwań do buntu. Człowieku puknij się w głowę, dla potencjalnych "rewolucjonistów" takie nazwiska jak Lis, Michnik, Frasyniuk, Żakowski itd. są obecnie uosobieniem obciachu a nie trybunami ludowymi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX