"Śmigłowców nie ma, bo szef MON chciał kupić wystawowe". Wroński o zakupie Black Hawków

Dlaczego polskie wojsko do tej pory nie ma nawet dwóch śmigłowców, które obiecywał Antoni Macierewicz w Mielcu w 2016 roku? Paweł Wroński w Radiu TOK FM mówi, że ta obietnica dotyczyła maszyn pokazowych, które nie przedstawiają wartości dla wojska.

- Przetarg na śmigłowce dla polskiej armii zostanie ogłoszony w najbliższy poniedziałek - zapowiedział w sobotę w Monachium minister obrony narodowej. W poniedziałek MON ogłosiło rozpoczęcie negocjacji z trzema wykonawcami, którzy złożyli wstępne oferty na dostawę 16 śmigłowców dla wojska - ośmiu dla sił specjalnych i ośmiu dla sił morskich. W poniedziałek przekazano producentom zaproszenia do składania ofert.

- W 2016 roku miały być dwa śmigłowce, bez przetargu, bez niczego. Miały być te dwa, które stały w Mielcu. Ale ich nie ma, bo minister wskazał śmigłowce wystawowe, które jeździły z pokazu na pokaz, a które mają w środku to, co niekoniecznie armia potrzebuje. Teraz trzeba zrobić śmigłowce, które by spełniały jakiekolwiek wymagania, zresztą to i tak będą śmigłowce do szkolenia, bez wszystkich opcji potrzebnych dla sił specjalnych - powiedział Paweł Wroński.    

Zobacz: Macierewicz i śmigłowce: "Właśnie przed chwilą powiedziano mi, że najpóźniej będzie to marzec" [KALENDARIUM OBIETNIC] 

Wroński zwrócił uwagę, że to co minister Macierewicz nazywa przetargiem, to w rzeczywistości jest wezwaniem do przedstawienia ofert.

- Trzeba rozumieć różne słowa ministra. To co zostało podpisane przez pracownicę biura prasowego to nie jest jakikolwiek przetarg tylko wezwanie do przedstawienia ofert pewnego rodzaju śmigłowców. Przy czym założenia taktyczno-techniczne mają być utajnione, jak w tym piśmie powiedziano - powiedział dziennikarz "Gazety Wyborczej".

W poniedziałek minister zapewniał, że "kupimy śmigłowce szybciej, taniej i lepiej spełniając wymagania wojska". Macierewicz zaznaczył również, że wojsko ma istotniejsze potrzeby niż śmigłowce, np. wynikające zagrożenia, jakie stwarzają rosyjskie rakiety.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (140)
"Śmigłowców nie ma, bo szef MON chciał kupić wystawowe". Wroński o zakupie Black Hawków
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 45 razy 41

  Może liczył na "promocję" ???????
  Wyprzedaż starych roczników zawsze taniej ... .

 • monoekann

  Oceniono 40 razy 36

  Nie muszą mieć wartości wojskowej.
  Mają wyglądać i wozić Kotmistrza, Broszkę, Długopisa, Psychola ze świtą i innych przydupasów.

  A nie to co teraz, jak jakiś plebs audi po drogach publicznych muszą jeździć...

 • norbertrabarbar

  Oceniono 36 razy 32

  Krótko mówiąc Macierewicz nie powiedział jeszcze ani jednego słowa prawdy?

  NIEMOŻLIWE!

 • leszek.30

  Oceniono 27 razy 25

  Macierewicz , nawet gdy się modli , to kłamie..! Oczywiście, że to nie dotyczy tylko Antka . Tak ma i Kaczyński, Rydzyk, kilkunastu biskupów..itp. !!!

 • justas32

  Oceniono 25 razy 23

  Tak patrzę jak ci amatorzy próbują robić politykę - to aż się smutno robi. Jedyne co umieją dobrze - to oszukiwać elektorat ...

 • do_podziwu

  Oceniono 24 razy 22

  "..obietnica dotyczyła maszyn pokazowych, które nie przedstawiają wartości dla wojska." - ale ???? dla .....moherowych wyborcow wartosc miala -:)))

 • leszek.30

  Oceniono 18 razy 16

  Co odróżnia Macierewicza od Dzierżyńskiego ? Większy bolszewizm , czy głębsza socjopatia..!??

 • borman60

  Oceniono 15 razy 15

  Ministrowie Pisu ,a zwłaszcza Macierewicz powinni wypowiadać się tylko przy wariografie .

 • leszek.30

  Oceniono 17 razy 15

  Ta grupa pracowników Zakładów Lotniczych {na zdjęciu} w Mielcu i innych miast , są naocznymi świadkami chamskiej propagandy , kłamstw Antka Macierewicza..!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX