"Kaczyński to człowiek zdolny do zachowań, które szkodzą Polsce. Sam nie zmieni kursu na skały"

Jaroslaw Kaczynski

Jaroslaw Kaczynski (Czarek Sokolowski (AP Photo/Czarek Sokolowski))

- Niestety Polska nie spełnia już kryteriów, które zostały określone w 1993 r. dla państw kandydujących do Unii Europejskiej - pisze w najnowszej "Polityce" Aleksander Hall. Winą za taki stan rzeczy publicysta obarcza PiS, a przede wszystkim "genialnego stratega", który kierowany osobistą chęcią zemsty, "obrał kurs na skały".

Aleksander Hall, przez lata w polityce, teraz ocenia jej jakoś w wykonaniu PiS przez pryzmat upokarzającej klęski, jaką poniosła polska dyplomacja podczas wyboru przewodniczącego Rady Europejskiej. Zadaniem publicysty, to nie przypadek, a konsekwentnie realizowana polityka europejska partii Kaczyńskiego prowadząca do izolacji Polski, a także następstwo łamania w kraju konstytucji i praworządności przez obecne władze.

Polska nie spełnia kryteriów dla kandydatów do UE

"Niestety - pisze Hall w najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka" - Polska nie spełnia już kryteriów, które zostały określone przez Radę Europejską w 1993 roku w Kopenhadze dla państw kandydujących do Unii w kwestiach dotyczących rządów prawa". Dalej publicysta nie ukrywa, że nie współczuje ani premier Szydło, ani ministrowi Waszczykowskiemu i wiceszefowi MSZ Szymańskiemu, którzy dali się wciągnąć w grę przeciwko Tuskowi na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

Architektem klęski jest Kaczyński

"Dali się sprowadzić do roli marionetek i płacą za to rachunek. Kosztem Polski. Dla wszystkich jednak powinno być oczywiste, że architektem polityki, która przyniosła spektakularną klęskę, jest Jarosław Kaczyński. Nie tylko jego zwolennicy, ale także wielu przeciwników widzi w nim wytrawnego stratega z namysłem planującego na politycznej szachownicy kilka ruchów do przodu. Owszem, w jednej dziedzinie dostrzegam logiczny i konsekwentnie realizowany plan. Dotyczy o koncentrowania władzy w jego rękach i usuwania przeszkód na drodze prowadzącej do tego celu. W tych sprawach Jarosław Kaczyński działa metodycznie" - przekonuje Aleksander Hall i dodaje, że to samo dotyczy polityki zagranicznej Polski.

W jego ocenie Kaczyński to jednak nie tylko polityczny szachista.

To także człowiek zdolny do zachowań irracjonalnych: szkodzących Polsce, obozowi politycznemu, któremu przewodzi, a także jemu osobiście. Najczęściej postępuje tak, gdy chce wyrównać polityczne czy osobiste rachunki, gdy mści się za prawdziwe czy wydumane krzywdy

- pisze publicysta w "Polityce".

Nawiązując do brukselskiego głosowania Hall zwraca uwagę, że sromotna klęska polskie dyplomacji (27:1) i wybór Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej, dały Polakom, w tym sympatykom PiS, a także ludziom nie związanym z polityką, na dostrzeżenie jakości polityki zagranicznej jaką uprawia PiS pod kierownictwem Kaczyńskiego.

Kaczyński nie zmieni kursu - płynie na skały

"Liczę na to, że podrażniona duma narodowa skłoni pewną część z nich do refleksji i wyrwie z bierności. Jednego jestem pewien. Kapitan polskiej nawy państwowej z własnej inicjatywy nie zmieni kursu, który wybrał. Będzie to nadal kurs prowadzący na skały" - podsumowuje Aleksander Hall.             

Kaczyński o "zdradzie narodowej". "Jak prezes nie ma już nic na swoje usprawiedliwienie..."

 

Zobacz także
Komentarze (97)
"Kaczyński to człowiek zdolny do zachowań, które szkodzą Polsce. Sam nie zmieni kursu na skały"
Zaloguj się
 • i-tyle

  Oceniono 28 razy 26

  Przecież to było oczywiste od samego początku, ktoś jest tym zaskoczony?

  Tę bandę trzeba odsunąć od władzy jak najprędzej i my, racjonalni obywatele Polski, powinniśmy domagać się stanowczej reakcji armii, która ma obowiązek strzec Konstytucji RP. Domagamy się także reakcji polskiego środowiska prawniczego, które ma obowiązek reagować prawnie na zaistniałą sytuację, skoro najwyższe władze łamią prawo. Taka władza sama pozbawiła się mandatu do rządzenia, więc następne kroki powinny wskakiwać z automatu.

  Czy opozycja stara się nam przekazywać, że niczego w obecnej sytuacji nie da się zrobić? Że obowiązek przestrzegania prawa przez władzę istnieje tylko teoretycznie i nie ma możliwości go wyegzekwowania? Że dowodzenie polską armią mogą wrogowie Konstytucji po prostu sobie przejąć i kontynuować?

 • azotanpotasu

  Oceniono 24 razy 22

  czy mamy jakis sojusznikow w Europie czy na swiecie??? (San Escobar sie nie liczy)

 • buffalo69

  Oceniono 27 razy 21

  Kaczyński nie tylko jest zdolny do zachowań szkodzących Polsce. On konsekwentnie i świadomie szkodzi Polsce w przekonaniu, że słabe, ignorowane na arenie międzynarodowej państwo i wewnętrznie skłócone do granic mozliwości społeczeństwo, umożliwi mu zdobycie władzy absolutnej i zemstę za swoje urojone krzywdy. Niestety, bez trudu znalazł wielu karierowiczów, którzy w zamian za stanowiska, zaszczyty i korzyści materialne bez wahania zgodzili się pomagac mu rujnowaniu Polski.

 • kruk6666

  Oceniono 22 razy 18

  Jarosław K. Mały, gruby, brzydki, z szeroką ruską breżniewowską gębą, niechlujnym językiem polskim, skrzeczący, nienawidzący Polski i Polaków, pełen szyderstw i obraźliwych epitetów dywersant, niszczyciel, niechluj.Jeżeli ktoś nie widzi że PiS to agentura Kremla to musi być idiotą , wszystkie ich działania na to wskazują .Robią wszystko żeby się zachód od nas odwrócił i żebyśmy trafili z powrotem pod wpływy Rosji. Myśleliście że że sprzedajecie się za 500 zł , a dacie dupy za darmo i jeszcze słono za to zapłacicie.

 • pit1

  Oceniono 20 razy 18

  Rosyjskie korzenie, tradycje czekisty, kompleksy, trauma - elementy składowe tej "wybitnej" osobowości.
  A że tanich karierowiczów, cwaniaczków, nieudaczników, marionetek i klakierów dostatek - wspólny kurs na skały.

 • artau

  Oceniono 18 razy 16

  Wszyscy na ulicy zatrzymamy tę upokarzającą operetkę. nie takie reżymy upadały. Pokażmy im suwerena

 • hastatrespasos

  Oceniono 18 razy 16

  Zgadzam się z tą oceną. Niestety herszt sPISku, architekt Kaczego Gumna, w jakie przekształcił ojczyznę po 15-10-2015, od tej pory prowadzi nasz kraj od klęski do klęski. Za tak podłe zachowanie odpowie nie tylko przed historią, ale przed Trybunałem Demokratycznej Polski, jaka wcześniej niż później musi powstać na ruinach kaczej dyktatury. Przez warcholstwo tego idioty z Nowogrodzkiej nie spełniamy już kryteriów obowiązujących członków UE. Gigantopitecus Locus wcielił się w mało zaszczytną rolę INKASENTA miliardów euro z brukselskiej kasy. Dziękuję red. D. Wielowiejskiej za to świetne określenie. Czymże bowiem, jak nie inkasentami ŻEBRZĄCYMI o olbrzymie dotacje z UE, są dygnitarze bezprawia i niestrawności rozpychający się na unijnych salonach, wciskający swym partnerom kity o rzekomo dobrej zmianie, o „odbudowie” kraju z rzekomych ruin, których fałszywą wizją przeklęty kaczor oślepił miliony idiotów, skłaniając ich do głosowania na jego mafię. Kaczy nierząd obfitujący w osobników podejrzanej konduity, którzy za łamanie prawa w czasach niechlubnej IV RP (2005-7) byli już karani, za co powinni odsiadywać dożywocie, doprowadził kraj do bankructwa. Sprowadził na manowce. A dyktator niespełna rozumu dąży do rozbicia Unii, chcąc na manowce sprowadzić całą Europę.

 • widziane_z_ryczki

  Oceniono 19 razy 15

  Za wiele tu dodać nie można. Tekst Halla i tak jest bardzo łagodny. Pis dewastuje metodycznie Polskę we wszystkich płaszczyznach. Dlaczego firerek z drabinki nienawidzi Polski?

 • kuma1

  Oceniono 16 razy 12

  Jarosław zamiast lotniska, niech buduje więzienia, bo tam trafi aktyw PIS łącznie z posłami od podnoszenia rąk, akceptujących prawa wojny hybrydowej z Polakami i niszczenia trójpodziału władzy , TK, wojska, oświaty i praw wynikających z Konstytucjji..!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy