"Błaszczak w realnym życiu nie jest tym z 'Ucha prezesa'. To arogancki funkcjonariusz PiS"

"Najpoważniejszy problem PiS polega na tym, że każdą krytykę swej działalności albo działalności podległych jego władzy służb uważa za polityczny atak" - Jan Wróbel cytuje w "Poranku Radia TOK FM" felieton Michała Szułdrzyńskiego z "Rzeczpospolitej".

W tekście "Arogancja władzy nie służy", Szułdrzyński odniósł się do sprawy tragicznej śmierci Igora Stachowiaka. 27-letni mężczyzna, którego policja pomyliła z poszukiwanym zbiegiem, zmarł po wielokrotnym użyciu paralizatora na komisariacie we Wrocławiu.

"PiS ma dziś kłopot nie dlatego, że do zdarzenia doszło, ale dlatego, że przez rok sprawy nie wyjaśniono. A rząd mógł sprawę wychwycić i rozbroić wcześniej. Ponad miesiąc temu rzecznik praw obywatelskich przedstawił raport dotyczący stosowania przemocy wobec ludzi na komisariatach. Znalazły się tam szokujące informacje" - napisał publicysta "Rz".

I dalej: "Jak zareagował na to odpowiedzialny za policję minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak? Uznał, że to atak motywowany politycznie".

- Ten sam Mariusz Błaszczak, który jest dość poczciwy i nie za mądry w "Uchu prezesa", w realnym życiu nie jest tą sama osobą. Jest aroganckim i niekoniecznie odznaczającym się bystrą reakcją na wydarzenia polityczne funkcjonariuszem PiS, a nie państwa polskiego - dodał od siebie, co wyraźnie podkreślił, Jan Wróbel.

- Niech pan, panie ministrze nie wysyła do Michała (Szułdrzyńskiego) człowieka z zatrutą pizzą. Może pan ją mnie przesłać spokojnie, ja nie będę jadł, ale rozdam kolegom z TOK FM - żartował Wróbel. Jak dodał, artykuł z "Rz" zawiera proste, miejscami banalne dość prawdy, ale nieprzyswajane przez obecny obóz władzy.

- Może należałoby go przeczytać na rządzie i w ministerstwach na odprawie z ważnymi funkcjonariuszami - zasugerował prowadzący "Poranek w Radiu TOK FM"  Jan Wróbel.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (60)
"Błaszczak w realnym życiu nie jest tym z 'Ucha prezesa'. To arogancki funkcjonariusz PiS"
Zaloguj się
 • a.ba

  Oceniono 37 razy 31

  Ucho prezesa nie jest od realnej krytyki PiS tylko od 'ocieplania' wizerunku tej bandy chamów.

 • dna_low

  Oceniono 24 razy 24

  Jak to powiedział Dorn o Błaszczaku i Zielińskim: osoby o dużym deficycie intelektualnym.

 • spyderman2

  Oceniono 29 razy 11

  pisia milicja morduje Polaków na komisariatach a pisiury robili test czy uda się sprawę zamieść pod dywan. jeszcze się nie udało. po upartyjnieniu prokuratur, trybynału, sądów oraz eliminacji prywatnych mediów pisiurom się to uda. bedą trzymać swego sÓwerena za pysk a przy okazji prawdziwych, uczciwych Polaków. jak nie da rady pisia milicja to naślą na obywateli prywatną armię antoniego złożoną z kiboli oraz zielonych faszystów

 • Marko Markoni

  Oceniono 43 razy 9

  Pis niedługo zacznie zwalczać opozycje, przy pomocy policji i wojsk obrony terytorialnej. Taką rzeczywistość nam szykuje naczelnik Kaczyński!!!!!!

 • ibrylowska

  Oceniono 60 razy 8

  Nie wierzę, ze Błaszczak poskoczy prezesowi. To jest partyjny bezmózgowiec. mierny ale wierny.

 • arvelli_net

  Oceniono 27 razy 7

  ... "lekki" błąd, błaszczak nie ma życia, ma "rzyć" i służbę u JaśniePana!

 • hp77

  Oceniono 33 razy 7

  mariusz jest jaki jest , każdy widzi :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX