"Jesteśmy w dużo gorszej sytuacji niż po stanie wojennym, bo wtedy były autorytety"

"Jesteśmy w dużo gorszej sytuacji niż po stanie wojennym, bo wtedy był jakiś racjonalizm, autorytety, liderzy, którzy narzucali pewien sposób myślenia" - mówi Władysław Frasyniuk w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym".

Zdaniem Władysława Frasyniuka dotyczy to głownie rządzących: "którzy dewastują wszystkie wartości związane z liberalną demokracją, rujnują państwo prawa, ograniczają swobody obywatelskie i wprowadzają z powrotem system sądowniczy z czasów komunistycznych". 

Oni przegrają, co do tego nie mam wątpliwości, tylko że nie ma komu wygrać, bo po drugiej stronie są politycy, którzy mówią: "Nasz program jest taki: waszego premiera zmienimy na naszego, waszą radę ministrów na naszą, wasze grabie, które grabiły do siebie, zamienimy na nasze grabie, które będą grabić do nas. I dodamy nowe 500 plus, trzynastą emeryturę i coś tam jeszcze. Tak nam dopomóż Bóg. To jest dramat.

W trakcie rozmowy legendarnego opozycjonistę zapytano także o czerwcową szarpaninę z policją, do której doszło podczas miesięcznicy smoleńskiej. Czy była potrzebna? 

Jest taki moment, w którym  - jak mawiał Tadeusz Mazowiecki - osoba publiczna musi własnym ciałem pokazać, jak należy się zachować.

- odpowiedział były poseł. Dodał także, że był to protest przeciwko temu, że obecna władza w sposób bardzo konsekwentny likwiduje liberalną demokrację, która obowiązywała w naszym państwie.

W rozmowie przeczytamy również o 500 plus, kanclerz Merkel oraz prezydencie Francji. Więcej w Tygodniku Powszechnym >>>

'Coraz bliżej prawdy'. Od 6 lat Jarosław Kaczyński na miesięcznicach smoleńskich powtarza prawie to samo

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (159)
"Jesteśmy w dużo gorszej sytuacji niż po stanie wojennym, bo wtedy były autorytety"
Zaloguj się
 • hastatrespasos

  Oceniono 12 razy 4

  Na pewno jesteśmy w dużo gorszej sytuacji niż po stanie wojennym. Bo wtedy nie tylko był jakiś racjonalizm, i autorytety, ale przede wszystkim byli liderzy SKŁONNI DO KOMPROMISU! Oni zdołali drogą żmudnych negocjacji wyprowadzić Polskę z prawdziwego dramatycznego konfliktu. Natomiast teraz ekstrema dawnej Panny S, z Fuck-Offczyńskim na czele, zawładnęła ojczyzną burząc zdobycze 27 lat życia w demokracji, drastycznie redukując prawa i swobody obywatelskie, i nie chce zejść z tej antypolskiej drogi. Myślę że podobnie jak W. Frasyniuk większość Polaków wierzy w klęskę kaczej dyktatury. Ale nikt nie może liczyć na to, że caudillo bezprawia i niestrawności odda władzę drogą demokratycznych wyborów. Nigdy! Jego można obalić tylko siłą. Bez rozlewu krwi się nie obejdzie.

 • janrobin2015

  Oceniono 54 razy 4

  Frasniuk myslalem ze ty masz jakis kregoslup moralny ale z tego co czytam to go brak. A juz tekstem autorytetetach w stanie wojennym to pojechales poza bande.Jedynym autorytetem wtey to byl JPII.

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 38 razy 4

  nie czytając przemysleń tego pana, muszę przyznać mu rację - patrząc na sytuację z jego punktu widzenia, teraz jest gorzej.
  po stanie wojennym władek nie zwariował, a po dojściu PiSu do władzy władek postradał zmysły w niecałe dwa lata...

 • rosswatowski

  Oceniono 52 razy 4

  ""Dziś polityka nie jest już nawet drugą ligą, tylko klasą C, amatorską kopaniną"" - i kto to mówi! hy

 • Piotr Gronowski

  Oceniono 9 razy 3

  W latach 85-90 założenie firmy to było wyzwanie ale zaczynać można było od krzesełka z sokami i czekoladami z ALDI w Niemczech a po roku można było kupić samochód :-) - info dla tych co nie żyli w tamtych czasach -a ten samochód po roku np. handlując samochodami można było zamienić na mieszkanie i tak dalej - no i potrzebne było trochę szczecią i zdrowie . DO was pisze "Głąby" poczytajcie historie wielu naszych przedsiębiorców to zrozumiecie co trzeba mieć w gaciach . Włodek trzymaj się i walcz o Polskę bo inni jak widać srają w gadzie :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX