Zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę. Możliwe, że już od 1 stycznia. ''Decyzja zapadła''

- Od 1 stycznia zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę - mówi Radio TOK FM Janusz Śniadek, przewodniczący sejmowej podkomisji ds. rynku pracy.

Od miesięcy PiS zastanawiał się, w jakim kierunku powinny iść zapisy o zakazie handlu. "Solidarność" chciała ograniczenia we wszystkie niedziele, pojawiały się też propozycje skrócenia czasu pracy do 14.

Jak mówi reporterowi TOK FM przewodniczący sejmowej podkomisji ds. rynku pracy, Janusz Śniadek (PiS) "jest już w tej sprawie polityczna decyzja".

Ostatecznie zdecydowano, że zakupy będą możliwe tylko - w co drugą - niedzielę. Jutro projektem ma zająć się sejmowa podkomisja. Śniadek zapewnia, że prace nad ustawą zostaną teraz przyspieszone, a ograniczenie handlu zacznie obowiązywać 1 stycznia przyszłego roku.

Zobacz także: Zamiast zakazu handlu, ograniczenie zatrudnienia w niedziele? ''Ustawa mogłaby wejść w życie od 2018'' [WYWIAD]

Z sondażu z końca marca 2017 r. przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown dla „Faktów” TVN i TVN 24 wynika, że 59 proc. badanych jest przeciwko zakazowi handlu w niedziele. Za nowymi przepisami jest 35 proc. pytanych. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (437)
Od 1 stycznia zakupy będą możliwe tylko w co drugą niedzielę
Zaloguj się
 • jpy1

  Oceniono 82 razy 72

  Ciekawe co darmozjad Śniadek powie osobom które zostaną zwolnione i tym które nie będą mogły sobie dorobić (np. studentom).

 • qwerfvcxzasd

  Oceniono 70 razy 58

  No to nieźle, załatwili centra handlowe i ludzi pracujących w handlu. Milionowe straty i bruczek dla wielu ludzi. Oberwą też studenci dorabiający w weekendy i handlujący przy granicach z Niemcami, czy Litwą.
  Co za syf.

 • g2cos7alfa

  Oceniono 61 razy 55

  A ja chciałbym pracować nawet całą niedzielę. Dlaczego mi zabraniacie? Czy ja wam zabraniam pracować we wtorki albo w środy?

 • rggg

  Oceniono 42 razy 40

  Wprowadzić zakaz sprzedaży po 13-tej. Codziennie! Niech po 13-tej cały naród odpoczywa!

 • japka_putina

  Oceniono 38 razy 38

  Żeby wilk był syty i owca cała, należy jeszcze uchwalić, że każda niedziela jest co druga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX