Trudno opanować śmiech. Gowin o pięknej jagiellońskiej twarzy Polski, którą prezentuje Morawiecki

- Pytanie, za co odwołano panią premier, jest nieprecyzyjne. Trzeba wytłumaczyć nie "za co", ale "dlaczego" - Jarosław Gowin żonglował słowami w Poranku TOK FM.

Minister nauki i szkolnictwa wyższego tłumaczył Piotrowi Kraśce, że przyczyn zmiany na stanowisku premiera jest kilka. - Niezbędne jest położenie akcentu na gospodarkę. Musimy inaczej położyć akcenty w polityce międzynarodowej i odeprzeć ataki, w ramach których Polskę przedstawia się jako naród ksenofobów i rasistów. Chcemy pokazać piękną twarz jagiellońskiej Polski - podsumował Gowin.

 - A Beata Szydło tej pięknej twarzy jagiellońskiej Polski nie była w stanie pokazać? - pytał prowadzący.

Gowin kluczył, że potrzebny jest powiew świeżości. Kraśce udało się też uzyskać od Jarosława Gowina cenną deklarację, a mianowicie to, że "nie ma nic pejoratywnego w przynależności do elit". To dość oryginalne stwierdzenie, jak na członka rządu, który słowu "elita" nadał tak negatywny wydźwięk, że dziś służy niemal jako wyzwisko. Dziś Mateusz Morawiecki jest więc małym wizerunkowym kłopotem, jako były prezes banku i człowiek niezwykle zamożny.

Zamieszanie w resortach

Poproszony przez prowadzącego o wymienienie słabych punktów w zarządzaniu Szydło, Gowin stwierdził, że rząd utknął w resortowości.

- To znaczy, że premier nie panowała nad resortami?- dopytywał prowadzący.

- To przekleństwo wszystkich rządów - uciął Gowin.

Piotr Kraśko poruszył temat filmu, który prof. Adam Strzembosz nagrał dla prezydenta Dudy. Prosi w nim głowę państwa, by zawetował ustawy o KRS i SN.

  Przy całym ogromnym szacunku i uznaniu zasług Adama Strzembosza muszę stwierdzić, że reprezentuje punkt widzenia korporacji prawniczych. A ludzie nie są zadowoleni z tego, jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości.

Pytany o zmiany w mianowaniu sędziów SN stwierdził, że nie ma w tym absolutnie nic niebezpiecznego. - Posłowie są reprezentantami narodu - stwierdził minister i tym samym dał do zrozumienia, że forsowane przez PiS zmiany nie są po to, by załatwiać partykularne polityczne interesy, ale reprezentować obywateli.

Dodał też, że jego ugrupowanie ma zamiar dziś zgłosić szereg poprawek do ustawy o samorządach, m.in. o wydłużeniu kadencji do 5 lat. Zapewnił też, że zapis o dwukadencyjności nie będzie działał wstecz.

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (119)
Trudno opanować śmiech. Gowin o pięknej jagiellońskiej twarzy Polski, którą prezentuje Morawiecki
Zaloguj się
 • Jan Janusz

  Oceniono 27 razy 23

  Ich bankster, to dobry bankster. Ich złodziej to nie złodziej. Ich prokurator z PRL nie jest komunistycznym prokuratorem, a wyzwiska i wszelkie epitety względem opozycji i gorszego sortu, to nie chamstwo, tylko piękne peany. Nikt nie będzie im mówił, że białe jest białe, a czarne jest czarne.
  Oni są jak nadludzie.
  Hipokryzja sięgnęła zenitu...

 • bmarten

  Oceniono 25 razy 21

  No cóż, Tusk na własnej piersi tego gada wychował. Wyjątkowo cyniczna gnida i kanalia. Wejdzie w d..pę każdemu, kto mu da jakąś fuchę. A przy tym zwykły przygłup, choć niby wykształcony.

 • krynolinka

  Oceniono 21 razy 17

  Wysłali Szydło do Brukseli, żeby sobie pokrzyczała na wszystkich a teraz będą naprawiać wizerunek. Schiza ekstremalna

 • jggc

  Oceniono 18 razy 14

  Ten tchórz kaczor zajechał wczoraj do sejmu w asyście duużo większej niż długopis. Były auta "eoeoeoeo" i latali zatrzymywali ruch blokowali ulicę bo jakaś kaczka jechała. Policja prowokacyjnie napierała na manifestantów bezprawnie spychała nas z miejsca wyznaczonego na demonstrację. Rozwiązywała zgromadzenie. To się źle skończy... a Morawiecki bredzi o pojednaniu. Smieszny BANKSTER o Gowinie nie ma co mówić to glista

 • beaviso

  Oceniono 18 razy 14

  Jagiellońska Polska, piękna twarz? Błąd, panie Gowin! KRZYWOUSTY przywodzi na myśl dynastię Piastów!

 • j.666

  Oceniono 14 razy 12

  w lizaniu dudy naszemu krzyżowcowi chce wyprzedzić czarneckiego, a to nie będzie łatwe Ma do czynienia z doświadczonym zawodnikiem który ćwiczy ta sztukę od wielu lat. z drugiej strony to ciekawe zjawisko - jak bardzo można eis poniżyć i obedrzeć z honoru dla odrobiny wladzy..

 • dawno.urodzony

  Oceniono 12 razy 10

  bredził o pojednaniu, a zaraz po nim wystąpił na mównicy pies o wyglądzie obrzyganej i rozmokniętej tektury falistej, który nazwał opozycję politycznymi lumpami...
  trzeba mu kupić lusterko na Gwiazdkę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX